Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Semmi, de tényleg semmi...

Semmi, de tényleg semmi hajlandóságot nem mutat, hogy ő szeretne beszélni. De miért? 14 hónapos.

Figyelt kérdés

Semmit nem mond már(!) a 'papa'-n kívül. Régebben mondta, hogy baba, böbebaba, tata, szissz(cica), meg még néhány ilyen alap szót, de most már egyszerűen, nem akar beszélni. Ordítani azt ám tud... nemtetszését keserves ordítással hozza tudtomra. (nem inti a fejével, hogy nem)

Beszélek neki sokat, kérem dolgokra(hozd ide a babát, add ide a kutyát, mikor mondom, hogy nem, akkor a fejemmel is mutatom, hogy nem, stb), de nem hozza ide... nem tudja mit kérek tőle, pedig elmondtam neki a megnevezését sokszor... Próbálom tanítgatni, de úgy veszem észre rajta nem érdekli semmi. Nem várok el tőle sokat, de azt azért már igazán mondhatná, hogy anya, vagy mama, vagy legalább fejlődne előre, s ne visszafele...

Szemkontaktust tartja, s sokat nevet mikor bohóckodok, s ha nevén szólítom akkor rám néz, hallásával nincs baj... :( Aggódok, lehet nem foglalkozok vele eleget? :(

Tehát, a gondom nem azzal van, hogy nem beszél, hanem azzal, hogy láthatóan nem is akar beszélni. De miért?

Sajnos azt kell mondjam, hogy megérteni sem ért meg szinte semmit...


2012. febr. 2. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:

A fiam sem akar beszélni. Picinek elég sok mindent "mondott" és tudatosan használta, mert mutogatott mellette. Mára 22 hónapos és egy szó van amit újra kezdett mondani a: baba. Ezekívül Ö, E, A. Ezekkel érteti meg magát. Sok helyről hallottam, hogy ne értsük meg mit akar, akkor viszont olyan szinten behergeli magát, hogy szinte ellilul. Majd ha akar beszél.

Ő észrevétenül tanulta meg a dolgokat, hogy mi micsoda. Képeket nézegettünk vagy a plüssökkel játszottunk akkor mindig mondtam mi az, de amúgy nem ültem le vele, hogy ez ez, az meg az (hallottam ilyet is)

Ne siettesd, majd megszólal. Ja, azt, hogy anya egyszer nem ejtette ki a száján!

Picinel volt mama, apa, papa, nénje, de anya csa ÖÖÖÖ volt.

2012. febr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Próbálom tanítgatni, de úgy veszem észre rajta nem érdekli semmi."

1. Ne erőltesd! Ha tanítgatod, idegeskedsz, állandóan ezzel vagy elfoglalva, akkor nem is akar beszélni, mert "elege van" abból, hogy mindig ezzel piszkálod.

"nem tudja mit kérek tőle, pedig elmondtam neki a megnevezését sokszor..."

2. Valószínűleg érti, csak már nem érdekli, hogy mit mondasz neki, mert már ezerszer elmondtad.

3. Minden baba más! Vannak olyan babák, akik már 8-9-10 hónaposan mondanak egyszerűbb szavakat (tata, pápá stb), de vannak, akik később. Az a lényeg, hogy 3 éves korára elkezdjen mondatokban beszélni. Addig nincs gond.

2012. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jézus, 1 éves!!! miért vársz el tőle olyat amit majd fél-1 év múlva kéne tudnia. vagy akkor sem. enyém 2 éves, még nem beszél, csak szavakat mond. tök normális kis kölök :)
2012. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

barátnőm kisfia 21 hónapos!Ő se mond semmit de még szótagot sem!Egyáltalán semmit!ő sem tartja a szemkontaktust ha hozzá beszélsz!leguggolok hozzá tehát egy szintben vagyunk,megfogom a kezét és belenézek a szemébe majd mondok neki valamit!2 másodperc múlva rohan a dolgára nem is figyel rám de se az anyjára se az apjára!Azon kívül ő sem ért meg semmit!Járunk eggyütt babafoglálkozásra és vanna feladatok,hogy hozzátok a labdákat vissza a kosárba!Minden gyerek csinálja még a kissebbek is de ő nem is figyel oda csak rohangál!nekem már néha olyan érzésem van hogy baj van a hallásával a fiúank!

na szóval a lényeg hogy ne aggódj a te 14 hósod nincs lemaradva!

2012. febr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én 17 hónaposom sem beszél.Pár napja mond egyetlen szót kukus(kutyus)és hurcolássza a plüsskutyáját.
2012. febr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és még ma egy fél szó szii(nyuszi)mutattam neki a könyveben,mondtam,hogy mi az ő meg próbált utánozni.
2012. febr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!