Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szeretné bizonyos...

Miért szeretné bizonyos anyukák azt, hogy a szülés utáni pár hétben le látogassa őket senki?

Figyelt kérdés

Ti hogy csináltátok?

Mert itt olvastam egy olyan kérdést,hogy az anyuka a babáját az első hat hétben (!!!) még a nagyszülőktől is el akarta tiltani,azon néven,hogy hármasban szeretnének lenni.Nem azért,de szerintem ez nem normális :S

Azt maximálisan megértem,hogy nem kell az első héten mindenkinek odajönni,de azért a végtelenségig a babát nem kell mindentől elzárni!(Vagy akkor miért nem költözött Alaszkába ott tuti nem keresné senki).Az immunrenszere ha nem fejlődik rendesen,akkor állandóan beteg lesz.

Vélemények?


2011. nov. 11. 20:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
Én szülés utáni első 3 hétben még nagyon rosszul voltam, örültem, hogy élek és nagyon zavart, hogy anyósék meg apósék ki-be járkáltak nálunk minden nap! Nem volt nyugalmam! Nem tudtam, akkor aludni, amikor akartam, még a szoptatás se ment! Nagyon zavaró volt! Szerintem nem a gyereket féltik a baciktól, hanem egy kis nyugalmat! Én megértem abszolút!
2011. nov. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%
Hozzánk már a második otthon töltött naptól jöttek, én mondjuk mindig is élveztem a vendégek társaságát, friss anyukaként sem volt ez másként. :) Persze eleinte csak a nagyszülők jöttek (és óriási segítség volt), de úgy a 3. héttől már barátok, egyéb rokonok is. Egy kikötésem volt, tudjam előre, hogy jönnek. Én örültem nekik.
2011. nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%
Én sem örültem neki,ha valaki az első pár hétben állított be.Januárban szültem,tele volt az ország influenzával.Alig bírtam ülni,állni a gátsebem miatt és a kicsi is mindig szopizott.A babáknak ilyenkor még szinte semmi immunrendszere nincs és nem szerettem volna ha összeszed valamit.De mindenkinek más a véleménye és ez szerintem mindenkinek a magánügye!
2011. nov. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöm azért nem engedte be a látogatókat az első hat hétben, mert igencsak rossz viszonyban voltak az anyósékkal (a férje anyjáékkal), és nem szerettek volna pont a legrázósabb időszakban veszekedéseket. Első baba, anyuka mindenáron szoptatni akart, ezért nyugalmat akart. Az ő oldaláról viszont mindenki (anyja, nagyanyja) állandóan "jó tanácsokkal" zaklatta már szülés előtt, és nem csak őt, de a leendő apukát is, és ezt is megunták. Így döntöttek amellett, hogy 6 hétig szülés után mindenkit kizárnak, addigra már megerősödnek, megedződnek ők is az új helyzethez, és majd akkor kezdik a csatározásokat. Úgyhogy ez nem amiatt volt, mert a gyereket féltették volna mindentől, hanem az új kis családjuk békéjét szerették volna megóvni. Mikor még nem tudtam a sztorit, én is furcsállottam, de miután részletesen beszámolt a helyzetről, megértettem. Lehet, az ismerősöd döntése mögött más is van, nemcsak a gyermek féltése. Nem lehetséges?
2011. nov. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem szoptattam, akkor fejtem, ha nem fejtem, akkor büfiztettem, ha nem büfiztettem, akkor pelenkáztam, és ha ezek egyike sem volt, akkor leroskadtam a kanapéra, és örültem, hogy az éjszakázások miatt kilátok a fejemből. Látogatók az eszembe sem fordultak meg, kivétel Anyukám, akinek a jelenléte mindig nagyon jól esett.
2011. nov. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%

Hú, ezt nem lehet így kijelenteni, hogy nem normális, mindenki másképp éli meg a szülést, az utána jövő heteket. Első gyerekesként is óvatosabb lehet az ember, míg a második gyereknél már lazábban veszed a dolgokat.


Nálunk a kórházba jöttek látogatóba a rokonok, utána 4 hétig nem mentünk sehova és hozzánk sem jöttek. Anyukám sokat segített, mert együtt lakunk, az nagyon jó volt. De én pl. alig tudtam menni, fájt a gátsebem, nem bírtam elviselni semmilyen ruhaneműt a mellemen, mert annyira érzékenyek voltak, még a szellőtől is fájtak. Szóval eléggé nehéz volt az első pár hét, egyáltalán nem bántam, hogy nem jönnek látogatók.

Szóval nem tudni, hogy kinél mi van a háttérben.

2011. nov. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%
A hátam közepére se kívántam a vendégsereget. Friss császáros sebbel, ami nagyon nehezen gyógyult. Egyébként van gyereked? Ilyenkor mindig új család születik, akik ismerkednek egymással. A másik, hogy a szopi-fejés-büfiztetés-pelenkázás-altatás körforgásban örültem, ha a wc-re eljutok. Mi 8 hét után kezdtük el erősíteni a gyerek immunrendszerét. 14 hónapos, nem beteges.
2011. nov. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
78%

Januárban szültem az influenza járvány kellős közepén, egyrészt ezért nem engedtem senkit anyukámon kívül, nagypapa és nagynéni futólag jöhetett 1 napra.

Én nem értek egyet azzal a mondatoddal, hogy a babát nem kell elzárni. Egy újszülöttről beszélünk, akinek nulla az immunrendszere, minden féle fertőzés komoly következményekkel járhat. Gondolj, csak bele, ha egy 2-3 hetes baba benyel egy rota vagy calici, ne adja ég egy influenza vírust! Az első hetekben meg kell erősödjenek és össze kell szokjanak az új családdal. Én nem féltem agyon a gyerekeimet, de az első pár hétben igyekeztem megkímélni őket mindenféle külső hatástól.

Egyrészt mind az elsőnél, mind a másodiknál új volt a helyzet, az elsőnél ugye nyilvánvaló, hogy új a helyzet teljesen, a másodiknál a nagy tesó miatt állunk különböző nehézségekkel szemben, ezt épp elég egy családnak olykor-olykor leküzdeni, hát még ha átjáróház a lakás.


Na ehhez képest a nagy 3,5 éves 1× volt igazán beteg, és ezen 1 alkalommal szedett antibiotikumot, még az oviban is csak a náthát kapja el, a kicsi dettó. Évente max 1-2× náthásak. Szóval nem kell marslakónak nézni, aki óv egy újszülött kisbabát. Az immunrendszert ebben a korban kel megalapozni és nem úgy, hogy kitesszük mindenféle veszélynek.

2011. nov. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk se volt átjáróház,csak a szüleim jöttek el eleinte,de ők se állandó jelleggel.császáros voltam 2 hétig nagyon fájt a seb.apa itthon maradt 1 hétig,és mi nagyon örültünk hogy senki se zaklat,ül itt a nyakunkon.kell egy kis idő csak hármasban,megszokni egymást,ez olyan meghitt..szerintem.én nem vagyok a híve,hogy rögtön jöjjenek a rokonok.az immunrendszere nem attól fejlődik,ha sok a látogató.kedves kérdező nálatok hogy volt a látogatás?
2011. nov. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
76%

Az első 6 hét az ún. gyerekágyas időszak. Ilyenkor ne menjen oda vendég. Én ezzel teljesen egyetértek, és nem is örültem, ha valaki jönni akart.

Ennek több oka is volt:

-Szülés után elég rosszul éreztem magam. Elég volt a gyereket ellátni, nem hiányzott még az is, hogy a vendégeket ugráljam körül, meg előtte mindent kitakarítsak.

-Az újszülöttnek még nincs immunrendszere, tehát igenis védeni kell, pláne télen, ha sok a baci. A lányom az orvosi rendelőben szedett össze egy hörghurutot, pedig csak csípőficam beutalóért mentünk. Egy olyan gyerektől, akivel 2 hetesen már ment anyuka az Auchanba. Mi meg utána a kórházba, mert majdnem megfulladt a gyerekem a náthától. Ezek után a második gyereket a H1N1 járvány kellős közepébe szültem, én meg is mondtam mindenkinek, hogy nézegessék a gyereket fényképről.

-A gyereknek ilyenkor még nincs kialakult napirendje. Össze kell szokni, nem kell ilyenkor zavarni. Nekem mind a két gyerekem teljesen össze-vissza aludt még ilyenkor. Nem akartam, hogyha nagy nehezen elaludt, akkor zavarják a vendégek. Ráadásul nekem is nagyon kevés volt a szabadidőm, örültem, hogyha alszik, magam lehetek.

Persze mondhatod, hogy antiszociális vagyok, lehet. Én nem ítélem el azt, aki vendégeket hív ilyenkor, de te se tedd, ha valaki nem.

2011. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!