Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki 4 hósan kezdte a hozzátápl...

Aki 4 hósan kezdte a hozzátáplálást, melyik kaját váltottátok ki először és mire?

Figyelt kérdés
Valaki leírná, hogy ez kb hogy ment náluk? Az is érdekelne, hogy tápszeres babáknál a kaja mellett mennyi tápszert eszik meg a babátok? Milyen kaját és mennyit esztek 5-6 hósan? Előre is köszi.Az én babám nehezen fogadja el a tápszert a kanalasat viszont annál inkább!Ha lehetne mindent azzal enne...
2012. febr. 2. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:

4 hónaposan kezdtük almával.Eleinte nem haladtunk gyorsan, délelőtt adtam neki, hogy lássam van-e hatása, kijön-e valami délutánra.

5-6 hónapos volt mire úgy igazán kiváltottunk egy étkezést, de akkor már tettem az alma mellé kekszet, meg banánt is, addigra azokat is bevezettem.

Délelőtt vezettem be az új dolgokat, de az uzsit váltottam ki, mert így jobban eltelt estére és a fürdés utáni cicizés után jobban aludt.

Szoptatok.


Te csak tápszert adsz?Mert ha esetleg szoptatsz is,akkor a tápszerbe nyugodtan keverhetsz gyümit, és adhatod úgy szerintem.Persze előtte vezesd be csak úgy, simán.


Ja és én nem néztem a táblázatokat,pont azért mert előbb kezdtem.A fő dolgokat megtartottam(7 hónapos korától kap húst,1 éves kora előtt nem adtam epret meg ilyesmi),de ennyi.

2012. febr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szintén alma volt, a tízórait váltottam ki! Imádta! :)
2012. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtük és almát kóstolgattam vele.Mivel nem fogadta el adtam neki répát és ezt már imádta.Eleinte csak pár kanállal és fokozatosan növeltem az adagot.Ő anyatejes baba és mindig szopi után kínáltam meg.
2012. febr. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
4 hós elmúlt a fiam mikor elkezdtünk kóstolni (alma, sütőtök, krumpli, répa, őszibarack).Sajnos a 3 hós fejlődési ugrást már nem bírta követni a szervezetem, a tápszert nem fogadta el semmilyen formában, így a doki tanácsára kezdtünk kóstolni (akkor már második hónapja szoptattam 1,5 óránként éjjel-nappal, de nem lett több tejem). Mindig szopi után kóstoltunk, de annyira tetszett neki, hogy második alkalommal benyalt egy egész adag reszelt almát:) Írtak fel tejpépet, azt is csak szopi után kóstolta először, aztán a délutáni szopit hagytuk el (bár nem tápszer, de mértem néha 50-70 grammot szopott a kanalas kaja előtt). Így 5 hónaposan kiváltottuk a délutáni szopit, aztán most 6 hónapos lesz pár nap múlva, már a délelőtti szopi is elmarad, csak gyümölcs, vagy zöldség van (bár gyakran hígítom anyatejjel). Kb 200 ml-t eszik gyümölcsből és pépből is. Mindenfélét próbálok adni, amit ilyenkor már szabad!
2012. febr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!