Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az érdekelne h mivel kezdtétek...

Az érdekelne h mivel kezdtétek a hozzátáplálást? Mennyi idősen? Mien főzeléket kapott először, mien időközönként váltottatok?

Figyelt kérdés
mi most vagyunk 4 hósak és eddig csak almapépet kapott!
2010. szept. 17. 03:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mikor 3 honaposak voltunk akkor kezdtem el neki adni sargarepa püret tapszerrel adni,aztan almapüre,krumplipüret.4 honaposan meg a üveges babyennivalokat adtam neki.Reggelink tapszer volt,aztan tejpep,ebedre kapta a babakajat tapszerrel,utana gyümölcsöt atam neki,aztan megint tejpep es vegül tapszer.
2010. szept. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4 hósan almával. Majd őszibarack, alma-őszibarack, sütőtök. 5 hónapra váltottuk ki a tízórait. 5 hónapban jöttek a zöldségkóstolók: répa, krumpli, karfiol, brokkoli, rizs(soha nem volt hasfájós a kislányom). A 6. hónapra váltottuk ki a déli evést főzelékre. 6. hónaptól jött a cs. mell hozzá+z. borsó, cukkini, fehér r, stb... 7. hónaptól jött a s. hús, m.hús, cs. máj. Most 9 hónapos múlt és az uzsi tejpépet hagytuk el és főzire váltottuk, vagy tejbegríz,tejberizs(szigorúan bio rizstejből),krémtúró stb...
2010. szept. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 4 hónapos múlt a kislányom.3 hónaposan adtam először neki almalevet,majd 2 nap múlva őszibarackot.Ezt pár napig eszegette,majd következett a krumpli -répa püré,amit imád,illetve sóska-krumplival.Szoktam neki üveges bébiételt is adni,ebből pl a sütőtökös nagyon finom neki.Általában az elején 2-3 napig ette ugyanazt ,majd váltottam másféle ételre.Ma akarok neki körtét adni először,hát kiváncsi leszek,a védőnő szerint lehet ennie már.Nálunk az ebéd mindig főzelék,és eddig uzsonnára kapta a gyümölcsöt tejpéppel(sinlac),de ma a körte miatt ezt átteszem tízóraira.A többi neki még tápszeres étkezés.
2010. szept. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

4 hósan kezdtük almával, aztán fokozatosn egyre többmindnet vezettem be: őszi és sárgabarackot (mertszorulásos volt és ez segített), répát, krumplit, meggyet... aztán mivel nagyon jól fogadott mindent, utána nem óvatoskodtam annyit és kétnaponta kapott új zöldség/gyümölcsfélétfélét, persze az allergénekre figyeltem, de egyébként bátran variáltam.

most 7 hós, nagyon sokmindnt eszik már, nem válogatós, nagyon jó étvágyú, már nem is pürésítek annyira, csak villával finomra töröm... kap már zöldfűszereket is módjával, és husit is.

a kedvenc főzeléke jelenleg a spenót fokhagymásan :)illetve a cékla sütőben sütve, krumplival


a nagyobbnál ugyanígy csináltam és ő is nagyon jó étvágyú, jó evő gyerek lett.

2010. szept. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia.

3.5 hosan kostolgatta a gyumolcsleveket, almale, barackle par napig, majd 4 hosan jottek a pures dolgok. Almapep, almapep murokkal, banannal, szilvaval. Most ot hos es most akarom bevezetni a tejpepet, tejberizst, stb. Amugy meg ensem nagyon tudom hogyan tovabb :)))

Mi meg egy etkezest sem valtottunk ki teljesen, mert miutan bevag egy egy adag valamilyen pepet utana mindig keri a cicit :)

2010. szept. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

6 hónaposan: banán, alma, barack, szilva, körte vegyesen

Főzelékek csak később jöttel a képbe, majdnem 8 hónapos volt, amikor a gyümikből fokozatosan főzelék lett. akkortól kezdet kapni uzsonnára gyümölcsöt.


Fiamat -SAJNOS!!!! - 3 hónapsoan elkezdtem, hozzátáplálni, szerintem tök feleslegesen, szerintem nem kell 5-6 hónapnál előbb elkezdeni.

2010. szept. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4 és fél hónaposan kezdtük almával. Utána sorban: barack, banán, sárgabarack, körte, szőlő. A zöldségek sorrendje így alakult nálunk: krumpli, sárgarépa, sütőtök, cukkini, cékla.

Fűszerek, só nélkül! A krumpli anyatejjel vagy tápszerrel jobb, de ha répa v sütőtökkel kevered, akkor nem kell bele.Szerintem 5 hónapos koráig csak: alma, barack, krumpli, később a többit.

2010. szept. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

jajj nagyon köszi mindenkinek a komit=) én 3hósan kezdtem neki alma levet majd pépet adni napi 2babkanálnyit szóval egy evést nem váltott ki csak kóstolónak volt jó:)ami tetszett neki:)

nem gondoltam h 6hós kora előtt mást kapna a tejen kívül de viharosan fogy tejem ezért sztem a gyümölcs jobb mintha tápszerezném............jövő hónaptól gondoltam az alma-sárgarépa pürére!

mangót mikortól kaphat???

2010. szept. 18. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!