Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babád étrendje?

10 hónapos babád étrendje?

Figyelt kérdés
Kérlek írjátok már le hogy mikor (időpontot is), miket és milyen mennyiségeket eszik ilyen idős babátok. Illetve hogy hányszor szopik/iszik tápszert (ha tápszeres mennyit).köszönöm :D
2012. febr. 3. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:

05.00 szopi (ennek mennyiségét nem szoktam már mérni)

08.00 szopi + zabkása v. tejbegríz (kb. 150 ml)

12.00 főzelék (zöldség + hős v. máj v. tojássárgája) (kb. 220 ml)

16.00 gyümölcs Sinlac-kal vagy keksszel (kb. 200 ml)

20.00 tejbegríz (ha álmos akkor tápszer) (kb. 200 ml) + szopi az elalváshoz.

2012. febr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

moncsa:nekem reggel szopi 7körül aztán 9kor kap kekszet rágcsálni meg pufit utána szopi délben fözelék utána szopi 3körül joghurt vagy sinlac este 18kor vacsora vagy sajtos kenyér vagy virsli stb stb és fürdés szopi éjjel mikor kell szoi


kedves elöttem szolo te hogy adsz neki tejbegrizt????nem azért de ugye tejbe ami lényeges 1év alatt nem adunk tejet!bocsi csak 3gyermekem van ugy látszik nem értek hozzá:-)

2012. febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem tejjel csinálom, hanem vízben főzöm meg grízt jó sűrű állagúra és tápszerrel higítom fel és banánnal szoktam édesíteni. Úgyhogy ez inkább vízbegríz. :-) Egyébként mivel az öcsém tejérzékeny volt, ezért 1 éves koráig még tejterméket sem adok neki.
2012. febr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
moncsa:értem és gondolom szereti is ti már végig aluszátok az éjjelt?
2012. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon ízlik neki, ill. nekik, mert igazából ketten vannak, csak az egyszerűség kedvéért írtam egyes számban. :-) (Egyébként szinte teljesen egyformán, ugyanannyi mennyiséget esznek.) Az éjszakák változóak (a fogak is kínozzák őket néha), de az utóbbi kb. 2 hétben már este 9 órától hajnali 5-ig szépen alszanak. Viszont az egyikük azt a szokást vette fel, hogy az 5 órai szopi után már nem nagyon akar visszaaludni. :-(
2012. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


- 7 óra körül tápszer (180 ml, amiből hagyni szokott, valamikor a felét)


- 9 óra körül gyümi és baba keksz (a kezébe kell adnom, kanállal nem eszik, így nem túl változatos: alma, banán, körte) (ha nem eszik sokat, akkor üveges gyümölcsöt kap cumisüvegből)


- 13 óra körül ebéd (ezt is a kezébe kell adnom, így olyan főtt zöldségek, amit meg tud fogni és sok husi vagy máj) nagy húsimádó


- 16 óra körül uzsi, ha boltban vagyunk kifli, hipp puki vagy hipp rizskorong, ha otthon akkor gyümi, vagy 150 ml tápszer, attól függ milyen passzban van


- 19 óra körül vacsi (melegszendvics kockák, vagy amit mi eszünk)


- 20 óra körül tápszer az alváshoz (180 ml-t keverek be, sosem issza meg)


Kanállal csak úgy eszik, ha ő fogja, persze segítséggel. Hiába próbáltam, nagy figyelem elterelés mellett sem ment le fél üvegnél több. Így pedig gyönyörűen, ő pakolja a szájába a falatokat. Előke sem kell, 7 hónapos kora óta.

A héten adtam már neki kecsketejet, először megitta, másnap már nap. Én kiütéses lettem tőle (ittam a kávémhoz), így nem kap többet. 1 éves kora körül adok majd neki tehén tejet, nem akarom hizlalni a tápszerrel, bár így is még mindig 2-est kap, és nem is akarok 3-mast adni.


10 és fél hónapos fiúcska anyukája

2012. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

7- fél 8 körül 180 ml tápszer

9-10 között gyümölcs joghurttal, keksszel, vagy túrókrém kb. 200 ml (tele aventos pohárral mérve)

12-12.30 körül ebéd főzelék husival, hallal, tojássárgájával 200 ml körül, sűrűségtől függő

15-16 között uzsonna, gyümölcs keksszel, tejpép, esetleg tápszer 150-200 ml között

19 után 300 ml tápszer (ebből most csak 150-et iszik meg a foga miatt, de erről is átalussza az éjszakát)

2012. febr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

11 hónapos múlt a lányom, de már jó ideje így eszik:


Reggel 8 körül reggeli: kb. 200 gramm joghurt, bele gabonapép, vagy müzli


Fél 12-dél-ebéd: főzelék, lehetőleg húsos, vagy halas, néha májas. Ebből 220 gramm, utána megeszik egy 100 grammos babajoghurtot vagy babapudingot.


Uzsi 4 körül: 100 grammos babajoghurt vagy babapuding, néha egy kis kalács, vagy mondjuk túrós csiga.


Vacsi fél 7-kor: 250 gramm főzelék.


10 hónapos kora óta iszik tápszert, előtte 8 hónaposan leszokott róla. De 10 hónaposan megtaláltam a Hipp folyékony tápszerét, ezt szereti. Ebből megivott 10 hónaposan olyan 180 ml-t még este 8 körül.

Most már 210 ml-t is megiszik belőle.

2012. febr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!