Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek 4-5 hónapos a babája...

Akiknek 4-5 hónapos a babája és már hozzátáplál, hogy néz ki a baba étrendje? Miket adtok neki, hányszor 1 nap, milyen mennyiségeket és mikor van a napi utolsó étkezés?

Figyelt kérdés
kérdezném még tápszeres anyukák, mennyi tápszert eszik a baba/nap?
2012. jan. 16. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát alkalmanként 180ml tápszert eszik. tízóraira gyümölcsöt kap általában alma-őszibarackot+teát. Utolsó étkezése fürdés után van, 8kor fürdetem ami 200ml tápszer. Mostanában szokott kapni uzsonnára tejpépet vaníliásat. Naponta 5x eszik. Ma adtam Neki kifli csücsköt szopogatni, mert tegnap sok helyen olvastam, hogy már majszolgathatja. Ma voltam dokinéninél tápszert íratni mondtam Neki, hogy ma adtam kiflit a Babának, azt mondta, hogy nem baj, csak ne essek vele túlzásba:)
2012. jan. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

5 hónapos, kb. 6,5 kilós kislány.

Nem nagy evő, AR tápszert eszik, mert nagyon bukós.

Kb. 5x130 ml tápszer az adagja + egyszer eszik gyümölcs+sinlac vagy gyümölcs+HA grizpép kombinációt.

2012. jan. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az utolsó étkezés nála kb este 10 körül van, reggel meg 8 körül eszik.

Most szeretnék iratni neki HA tejpépet is, és kezdem majd a zöldségféléket is adni.

2012. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk így néz ki:

reggel 7-8 között 180 ml Beba HA táp, 10 körül valami gyümi.. (alma, banán, meggy, barack, répa mixelve, mikor-hogy esik jól.. van, hogy magában, van, hogy HA rizspéppel vagy Sinlaccal), vagy kér utána tápot, vagy nem. Ma kért, megevett 120-at. 13-kor újra táp, 150 ml. 16-kor valami papi (cékla, répa, krumpli stb. Sinlaccal vagy magában), utána annyi táp, amennyi jól esik. 19-kor 150-180 ml táp. Éjjel már nem kel fel enni.

4 hónapos múlt.

2012. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem 4 és fél hónapos fiacskám 7100gramm. reggel nyolckor eszik tápit, 150 mili vízből, 11kor gyümi, 14kor főzi, 17kor tejpép, vagy tápi (attól függ ki eteti, mert apától nem fogadja el a kanalas kaját), és utoljára 20kor eszik 150 mili vízből tápit.

Tényleg lehet neki kiflicsücsköt adni? Anyu szerint én is kaptam, de én úgy félek hogy benyel egy nagy darabot...vagy figyeled végig?:)

2012. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Nálunk is kb. ezekhez hasonló az étrend, az én kislányom is bukós, AR tápszert eszik, mostmár 180 ml vízzel csinálom mert eddig kevés volt neki a 150-ből. Délelőtt kap ő is 10 körül gyümiket, kb amiket ti is írtatok, főzeléket még nem mertem adni, de lehet lassan én is megpróbálom. Délután ő is eszik tejpépet. Meg iszunk gyümölcsteákat, ezt a kutyulós fajtát. Már elég jol boldogulunk a kiskanállal:) Kiflivéget tényleg kaphat már? Ja még kekszet meg babapiskótát nem kóstoltattam vele, de lehet azt is kipróbáljuk a napokban. Még mindig a tápszer van túlsúlyban. Mindenki babájának jó egészséget, minden válasz hasznos volt, köszönöm:)
2012. jan. 17. 11:28
 7/8 anonim ***** válasza:

A kislányom 5 hónapos múlt, korababa volt, most 7200 g, az ő étkezése a következő:


reggel fél 8kor : tápszer amennyit megiszik (Kb 150-230ml)

tízórai: 1 alma+ 1 banán turmixolva babakeksszel

ebéd: főzelék husival

uzsonna: tejberizs

vacsora 8 órakor: Sinlac pép


És persze közben amennyi tea belefér, amikor kér akkor kap és iszik, ez köb 2 dl-t tesz ki egy nap! Az orvos azt mondta, hogy ebben a korban 500 ml tápszerre van szüksége, a többi lehet zöldség gyümölcs!

2012. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó, köszönöm hogy leírtad, kipróbálom ezt a variációt. Mondjuk a sinlac-ot nem ismerem, de délben már én is inkább főzeléket adok neki tápszer helyett.
2012. jan. 18. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!