Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég, ha kézzel átöblítem a...

Elég, ha kézzel átöblítem a babaruhákat első használat előtt?

Figyelt kérdés
Nemsokára szülök, nem tudom, elég-e, ha átöblítem. Tehetek bele normál mosószert, ha itt nincs sensitive mosószer?
2009. jún. 1. 07:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A mososzerrel nincs baj, oblitobol inkabb hasznalj sensitive-t.

Viszont elso hasznalat elott en mindenkeppen mosonek rendesen, alaposan.

Hidd el, annyi (nem tiszta) kezen megy at az any\ag varras elott, varras kozben, csomagolaskor, majd az uzletekben, hogy szazszor tobb minden van rajta, mint mondjuk masodik hasznalat elott, amikor mar a tiszta babarol veszed le.

Ki tudja mit csinaltak, mielott megfogtak azt az anyagot/ruhadarabot.

2009. jún. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha nincs öblítőm az baj?
2009. jún. 1. 10:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem baj, nem történik baja.

Akkor öblíti a gép tiszta vízzel. Az a fontos, hogy mosószer ne maradjon benne, mert az irritálhatja a bőrét. Így kicsit ugyan kemény lehet, de amúgy is jobb az újszülött ruháit vasalni a fertőtlenítés miatt, és a vasalástól puhábbak is lesznek.

Ha van otthon, akkor hígított ecettel is lehet öblíteni, nekem ezt is javasolták. Elvileg puhítja a ruhákat és élénkebbek lesznek a színek, szóval csupa jó tulajdonsága van. A barátnőm így csinálja, mert neki ekcémás a babája és semmilyen vegyi öblítőt nem használhat, a bőrgyógyász mondta neki, hogy ecettel öblítsen, tehát valószínűleg nem allergizál.

A szagától sem kell félni, mert száradás után nem lehet érezni (ez biztos, hogy így van, mert egyrészt a babáján sem érzem soha, másrészt voltam nála, amikor épp a ruhát szedte le a szárítóról és direkt megszaglásztam, semmi illata nem volt).

2009. jún. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!