Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek nem okoz problémát,...

Nektek nem okoz problémát, hogy álometetésnél kimarad a pelenkázás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hetes,tápis baba,6 hetes kora óta este 10-kor eszik utoljára és alszik reggel 7-8-ig.Eddig ez úgy működött,hogy a 10 órási evésre felébredt magától,tehát nem álometetésről volt szó,tisztába tettem,mint minden etetés előtt,megetettem és aludt utána reggelig.Most viszont pár napja a 7 órási etetés után valamikor elalszik és nem ébred fel 10-kor.Úgy nem akarom hagyni,hogy kihagyja a 10-es evést,mert akkor éjjel vagy hajnalban tuti felébredne,nem hinném,hogy ugyanúgy kibírná reggelig,de ha álometetésben etetném meg,akkor nem tudnám átpelenkázni és azért ha kb 12 órát lenne egy pelenkában,tuti,hogy reggelre pisis lenne a pizsije is és azt nem szeretném,hogy átázott ruhában feküdjön.Ma azt csináltam,hogy vártam,hátha kicsit később ébred esetleg,de mivel 11-ig sem ébredt fel,így kivettem az ágyból,gyorsban átpelenkáztam,megetettem és visszafektettem aludni.Szinte fel sem ébredt rendesen közben,csak úgy félig-meddig,de nem tudom,hogy ez jó módszer-e.Ti hogy csinálnátok a helyemben?

2012. febr. 3. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én éjjel sosem pelenkáztam, teljesen felébred tőle a gyerek. Kibír annyit, szerintem egy ekkora baba még nem pisil annyit. Esetleg vegyél jobb minőségű pelenkát, a Libero tuti kibírja reggelig.
2012. febr. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

én eddig azt hiszem 5x pelusoztam éjjel. 2 éves a fiam.


ez úgy van nálunk, hogy mikor megyek aludni akkor megfogom a pelusát, ha nagyon tele van akkor tisztába teszem, de nem veszem ki az ágyból, csak behajolok hozzá, így fel sem ébred igazán :)


persze olyan is volt, hogy reggelre nyakig pisis volt. leginkább akkor mikor már méretet kellett volna váltani vagy este még teázott lefekvés előtt. de semmi baja nem lett, előbb felébredt, átöltöztettem, kapott tejet és aludt is tovább :)

nem egy akkora dolog, majd megszokod, na meg ha zavarja akkor fel fog rá kelni, hidd el :)

2012. febr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Huggiest használunk,de ő elég sokat pisil,szinte minden pelusa tele van pisilve,pedig 4 óránként cserélem,mert 4 óránként eszik.Mondjuk amúgy is márkát akarok váltani,mert a Huggiesból már többször kifolyt a pisi nappal is,pedig kb 1 hete használjuk ezt,előtte másikat használtunk,de attól pelenkakiütése lett,ezért váltottam Huggiesra.Gondoltam az csak jó lesz,mivel a jobb márkák közé tartozik,de nem így lett.Igaz,hogy a kiütések szépen elmúltak,de az mégsem állapot,hogy pisis legyen a ruhája.Sajnos a Liberot,Pamperst nem tudom megfizetni,úgyhogy most dilemmában vagyok,milyet vegyek,hogy ne jöjjön ki újra a kiütés sem,de ne is follyon mellé.
2012. febr. 4. 00:08
 4/13 anonim ***** válasza:

Próbáld ki esetleg a Babylove pelust vagy a színes csomagos Tescosat (nem a gazdaságost!) mi mindkettőt használtuk és mindkettő jó. A Liberot hosszú távon én se bírom kifizetni.


Egyébként én se pelenkázok soha éjjel, semmit nem csinálok éjjel amit nem muszáj.

2012. febr. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

a narancssárga pampers olcsóbb mint a huggis. azért sokkal jobb... dm-ben váltsd ki a bababónusz kártyát, úgy 25% kedvezménnyel tudsz pelust venni.

tescos is nagyon jó és a lidl-s nagy csomagos pelus is szuper! a huggis az nekünk átázott. nem kifolyt, egyszerűen átázott :O

2012. febr. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nem pelenkázom éjjel, csak ha bekakilt.


gondolod, hogy más 2 évest felkelt éjjel pelusozni?


amúgy meg megpróbálhatnád hogy átalussza-e az éjszakát. van, aki már 6 hetesen végig szunyálja.

2012. febr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tegnapelőtt vettem Pamperst Tescoban, 43 Ft/db volt a sárga. És nálunk bevált. De vettem már ilyet Müllerben 38ft/db-ert is. Ilyenkor bespályzolok.
2012. febr. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja igen, és soha nem pelusoztam éjjel, csak ha bekakiltak. Erőm se lett volna, meg minek keltsem ha ő nem kel?

Én is megpróbálnám hogy mi történik ha nem eszik 10kor, nem szoktatnám rá ha nem kéri és reggelig alszik.

Pelus meg szerintem kibírja reggelig, főleg ha 10kor nem eszik.

Én volt hogy két féle pelust használtam. Kaptam egy csomag kicsit gagyibbat, azt adtam nappalra rájuk, éjjel meg ment a jobb minőség, ami bevált.

2012. febr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Julika válasza:
Szia! A huggies-ból nekünk is kifolyt! Én most Pamperst meg Babylovest használok vegyesen mindkettő nagyon jó! És nem drágább egyik sem! Bár szerintem ezen nem éri meg spórolni a mosószer meg az uj ruha se olcsobb ha befogja a kaki:)
2012. febr. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hetes. Nekünk sárga Pampers van és jónak tűnik. Én a 10-11 órási etetésnél még tisztába teszem, utána csak reggel. Nem folyt még ki, a popsija sem piros, tehát úgy gondolom nagy gond nincs belőle.
2012. febr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!