Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem engedi tévézni babáját...

Aki nem engedi tévézni babáját, kisgyerekét, milyen okból?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom a szakemberek véleményére alapoznak, hogy bizonyos mértékben ártalmas a gyermeknek. Nehezíti a beszédfejlődést és a képalkotó képességet. Azon kívül pedig túl sok ingert jelent egy kisgyereknek, amit nem tud mindig feldolgozni, s akár agresszióban, frusztrációban, szorongásban mutatkozhat ez meg, de ez már szerintem tényleg extrém eset. A látásnak sem tesz jót a nem megfelelő készülék, vagy monitor nézése.
2012. febr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent baba?


Nekem másfél évesem rá sem néz. ha kutya vagy macska van akkor kb fél percet képes oda nézni, aztán elmegy, mese egy kicsit sem érdekli, hiába kicsiknek való még fél percet sem nézi.


Szerintem a tv akkor veszélyes ha nem megfelelö dolgot néz a gyerek. Ami biztos, hogy pl egy jancsi juliska olvasva nem olyan lesújtó és rossz élmény mint filmben nézve.

Olvasva mindenki maga képe szerint képzeli el, de film-meseként már csak az van amit eléd raknak, nem kell képzelet erö hozzá.


èn kisgyerekként sok tv-t néztem, de imádok olvasni felnöttként, óriási képzelet eröm van. èn a gyereknek tiltani nem fogom, de azért megválogatom mit engedek neki. amíg egy gyermek szivesebben csinál mást is addig nincs gond. én azért tv-tem mert tesóm 4 évvel idösebb volt nem játszott velem, a barátaim meg olyan messze laktak hogy kocsival kellett oda vinni, így nem volt ami más lekössön. de ha lehetett akkor kint voltam.

2012. febr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, kb. ezek lehetnek az indokok.

Csak annyit fűznék hozzá, hogy ezt a 21. században -amikor a net, tv, számítógépek stb. világában élünk- igen nehéz betartani, betartatni. Max. akkor ha a szülők se néznek tv-t.

2012. febr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Apa azért nem engedi hogy sok tv-t nézzen a kishúgom, mert hogy nem jó a szemének, meg ne egész nap a Tv előtt üljön. Bár ő nem baba már. Nos, én kiskoromban sok tv-t, mesét néztem. Mégis nagyon jó a szemem, sosem voltam szemüveges, és imádok olvasni, rengeteget szoktam. Így felnőttként pedig már tv-t nem is nagyon nézek.
2012. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez elég nehéz kérdés, mert én amíg terhes voltam azt mondtam h nem engedem tévézni.

Mára 1 éves a lányom és két háromnaponta este megnézek vele egy egy mesét.

De ő hajlamos arra, hogy ha megy a tv akkor leül és nézni, na nem sokáig, fél óra és megy játszani.

Szerintem a középutat kell megtalálni.

Pont most veszek neki diavetítőt, az is tök jó dolog :)

2012. febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászólóval is. Napi félóra-óra tévézéstől ne lesz semmi baja egy gyereknek.

Ha egész nap ott ül rendszeresen, akkor beszélhetünk arról, hogy ártalmas a tévézés.

2012. febr. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!