Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos kisfiam nem jön...

16 hónapos kisfiam nem jön velem az utcán, hogyan vegyem rá, hogy kövessen engem?

Figyelt kérdés
A kezét mindig fognám, de kitépi magát, vagy befordul elém és ledobja magát a földre(nem hisztizik olyankor, legalábbis nem verbálisan). Mindig másfelé akar menni. Tudom, hogy izgalmas neki a világ és mindent meg akar nézni, de én 1 óra alatt totálisan lefáradok. Játszunk játszótérre, ott szabadjára engedem(most hogy havazik, nem mentünk), de naponta többször kell a kutyánkkal sétálni, ha apa nem tudja vinni, mert dolgozik és nem akarom állandóan csak a babakocsiban vinni. Van valamilyen módszer, amivel rá lehet venni, hogy arra menjen, amerre én szeretnék menni(és ne az úttest felé)? Szívem szerint mindig fognám a kezét, de porckoronsérvem van és az állandó huza-vona nagyon megvisel.
2012. febr. 5. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok.Az én 18 hónaposom ugyan ezt csinálja.
2012. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"Játszunk játszótérre"=járunk játszótérre...bocsi
2012. febr. 5. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Ami nálunk bejött, az a "fenyegetés": "ha nem jössz, akkor beleülsz a babakocsiba" vagy "akkor megyünk haza".
2012. febr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

15 hónapos, mi is ebben a cipőben járunk....

Én először megpróbálom játékosra fogni a dolgot, pl."nézd ott azt az autót, vagy bokrot, vagy akármit, gyere nézzük meg" vagy "emlékszel, tegnap arra volt a cica, nézzük meg ma is ott van-e."(ez tényleg így volt, nem csak kamuzok neki:))

vagy sétálunk-sétálunkat játszunk.Ha minden ötletemet bevetettem és így sem jön, akkor elkezdem határozottan mondani, hogy "most gyere, erre kell mennünk, eddig játszhattál, most mennünk kell" és ha ez se jön be, akkor én is fenyegetek....türelem kell hozzá, sok, előbb-utóbb csak megtanulják:)

2012. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 22 hónapos és sok munkám van benne, hogy megtanítottam, hogy a kerítésen kívül MINDIG kell fogni anya kezét, ha sétálunk... Sok-sok türelem kell hozzá az tuti! Én is már sokszor ideges voltam és meg is fenyegettem, de általában inkább motiváltam. Addig nem is mentünk tovább, amíg nem fogta meg újra a kezem...Vagy megmarkoltam és elindultam vele, közben ezerszer meg ezerszer elmondtam, hogy tudatosítsam benne, ha sétálunk mindig kell fogni anya vagy apa kezét. Mostmár természetes neki.
2012. febr. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekünk nem voltak ilyen gondjaink, de megpróbálhatnád esetleg elterelni a gondolatait a folyamatos gyaloglásról azzal, hogy beszélgetsz vele. Valaki mondta, hogy egy babának nagyon uncsi a síma gyaloglás, sokat kell vele beszélgetni, attól megjön a kedve.
2012. febr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majd később beszámolok, mi lett hatásos! :)
2012. febr. 9. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!