Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám 3 és fél hónapos, nem...

Mackó3 kérdése:

A babám 3 és fél hónapos, nem igen eszi a tejcikét, nem szopizik, Nutrilont eszik, hozzátáplálhatom már mondjuk Nestlé kásával?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:

A Nestlé még nagyon korai.


Tápszert kellene adni neki. Miért nem szopizik? Nincs tejed, vagy lusta?


A cumisüvegen jó a cumi? Én nutrilont sem használnék.

2012. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3,5 hónaposan ne táplálj még hozzá.

Ha nincs tej, akkor adj tápszert.

2012. febr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Vigyázz mit adsz neki, nehogy baj legyen belőle.
2012. febr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi rendesek vagytok,képzeljétek nekem a doktornöje mondta,hogy már kóstoltathatok vele ezt-azt :O!!!
2012. febr. 6. 14:48
 5/8 A kérdező kommentje:
jah és a nutrilon az tápszer,nincs tejem és nem is volt...
2012. febr. 6. 14:49
 6/8 anonim ***** válasza:

2.válaszoló vagyok.

Bocsi azt hittem a Nitrilont kiegészítésként adod.


Szóval, az a tévhit járja manapság,hogy a tápszeres babákat el lehet kezdeni hozzátáplálni már 4 hónaposan.

Természetesen ez nem igaz, mert nagyobb kárt is lehet vele okozni a bélflórában. Van olyan baba akinek nem lesz tőle baja, vagy csak nagyon soká derül ki (pl felnőtt korban), akkor meg már erre senki nem emlékszik.


Szóval 4 hós kor az amit már pedzegetnek egyesek, de a 3,5 az nagyon kicsi még!!! Még a 4 hós is kicsi, ha azt vesszük,hogy eredetileg 6 hós korban ajánlják csak.


Az én lányom anno tápszeres volt, nem tudott szopizni. 5 hónapos volt, amikor HETI 2 alkalommal adtam neki evés után pár kanálka gyümölcs levet, de csak az íze kedvéért, hogy érezze nem csak a tápszer íze létezik a világon. Aztán 6 hós korban keztük el rendszeresíteni a próbálkozásopkat, jó volt, mert addigra már nem undorodott az új ízektől.

2012. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem ne a doktornőre, és más anyukára hallgass, hanem a TE SAJÁT ÉRZÉSEIDRE! Te látod a babád fejlődését. Az és "kislányom" 3,5 hónapos, 7,3 kg. 4440 grammal, 57 cm-rel született. Ma adtam neki először 2 kiskanál szűrt almalevet. Nem kapkodom el az új ízek bevezetését, 1-2 hétig maradunk ennél, aztán a picit hígabb almapüré, stb.Persze, hódít az új elmélet, hogy 4-6 hónap után kezdődjön a hozzátáplálás, de gondolkozzunk már el kicsit, hogy vajon honnan fúj a szél. Persze, hogy a gyártónak érdeke, hogy a gyereked még 3 ÉVESEN is tápszert igyon...agyrém. A környezetemben mindenkit hozzátáplált az anyukája 3 hónapos korától, és egészséges ember lett belőle. Az allergia meg véletlenül se a sok adalékanyagtól alakul ki ugye, hanem a zöldségtől, gyümölcstől...Mert ugye ez nem biznisz a tápszergyártó cégeknek. Akárhonnan vett tudományos kutatásra hivatkozva vakítják el az embert, ahelyett, hogy visszanéznénk, hogy a 83 éves nagyapám, meg a 80 éves nagyanyám min nőtt fel, és mit adott a gyerekeinek. A legmélyebb érzéseinkre hatva próbálják elhitetni velünk, hogy úgy teszünk legjobbat, ha a gyerekeink ezen az "élettelen poron " nőnek fel. Sajnos én akármennyire szerettem volna szoptatni, 2 hónapos koráig volt csak tejem, azóta tápszert iszik a kislányom. Annyi biztos, ebben minden szükséges vitamin megvan, de én inkább hagyatkozom a család idősebb nő tagjainak tapasztalataira. Mindenki maga dönti el: egy a lényeg szerintem : a fokozatosság, és hogy a babát először a saját hazánk gyümölcseivel, zöldségeivel ismertessük meg, a citrusfélékkel, egyebekkel, ami TÁJIDEGEN tényleg várjunk, nehogy allergiát okozzon. Akárhogy is döntesz, ne szorongj ezeken a hozzátáplálásos dolgokon, hallgass az ösztöneidre!

Ez nekem nagyon tetszett: [link]

Jó babázást!

2012. febr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem is a megérzéseidre hagyatkozz leginkább, de én a helyedben megvárnám míg betölti a négy hónapos kort. Egyrészt, mert a legtöbb gyümölcspép, tejpép is négy hónapos kortól adható legkorábban, másrészt pedig a tápszer kiváló táplálék még a kicsinek, ha eddig is azt kapott. Ráérsz még hozzátáplálni, apránként adagolni a dolgokat. :)

Nyolc hónapos a lányom, de a mai napig kap tápszert, naponta egy-két alkalommal, mikor hogy igényli. Emellett kétszer kap főtt ételt, a többi étkezés tejpép. Öt hónapos koráig csak szoptattam és tápszereztem, sajnos nem volt elég a tejem. Hiába mondta anyám, hogy adjak neki főtt kaját, nem nagyon éreztem szükségét, míg teljesen el nem hagytuk a szopizást. Onnantól viszont hogy leszokott a ciciről, átálltunk a főzelékekre, és ment minden simán.


Szóval gondold át, hogy hol is álltok most, és ha úgy érzed, akkor várj még a gyümölcsökkel-főzelékekkel. :) Nem maradtok le semmiről sem. A tápszer pedig nem ördögtől való, nagyon nagy segítség lehet ameddig kell!

2012. febr. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!