Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól és meddig használtáto...

Mikortól és meddig használtátok a járókát? Melyik jobb a rácsos fa vagy a hálós?

Figyelt kérdés
Aki tud linkelhetne képet. Köszönöm.
2012. febr. 6. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a hálós, egyesek szerint a fa. Számomra a hálós kevesebb veszélyt rejt, mint a fa, mellesleg ha elesik sem üti meg magát a gyerkőc.5-6 hós korától használtuk, amikor már nem akart egy helyben maradni. Kb. 1 éves koráig.
2012. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kb. 4 hónapos kortól 1,5 éves korig használtuk mindkét fiamnál. Vagyis a nagynál kevesebb ideig, mert az hálós volt és abból ki tudott mászni. Rájött, hogy ha rátámaszkodik a szélére, akkor az meghajol annyira, hogy a lábát át tudja vetni rajta és már ki is mászott :)

A rácsossal ilyen nem történhet, hiszen az merev fa.

És szerintem szebb is egy fa bútor, mint egy műanyag.

Nekünk 120x120-as volt, 2 gyerek is kényelmesen elfért benne.

2012. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen volt, ezt a fajtát nem ajánlom, nem tud hova kapaszkodni, ha nekidől a hálónak, elcsúszik, és azt is mondják, h nem tesz jót a szemének ez a sűrű háló.

A teret is kicsinyíti, h befelé áll a háló.

[link]

2012. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam csak éjszakára használja a rácsos ágyat,nappal pedig a járókát,ezt: [link]


13 hós,még mindig használja!

2012. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk volt mindkettő! Kölcsönöztük, így nem jelentett gondot az ára. A lányom akkoriban tanult meg felállni, amikor a fa járókát elkezdtük használni. Meg tudott kapaszkodni, az igaz, és nem dől el, de más előnyét nem láttam. Egy életre megbántam a fa járókát. Össze-vissza esett benne, hol az alján koppant a feje, hol a rácsokon, fel sem tudom sorolni, hányszor esett el benne, pedig nem volt sokat benne egyáltalán...Aztán kihozta anyukám a hálósat a kölcsönzőből, és onnantól nem volt gond. Összesen 3 hónapot használtunk járókát (fa+hálós), szóval jó, hogy nem kellett megvenni.

Már a doktor néni is furán nézett, hogy miért puklis állandóan össze-vissza a feje a gyereknek. Komolyan, én már attól féltem, hogy valami baja lesz...a mai napig fura a fejformája.

Szóval, ha nagyon járókát akarsz, akkor hálósat! Nem lesz egész nap benne, gondolom, akkor nem fogja annyira bántani a szemét.

Ilyen volt a fa:

[link]

És ilyen a hálós:

[link]

2012. febr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekunk Lindam Playpen van. Par hetes korban elkezdtuk hasznalni, es meg nincs tervben, hogy elpakoljuk. Hamar ossze lehet rakni vagy szetszedni, formalhato az alakja, igy helytakarekos is, ha kell. 16 honapos a lanyom es amiota elkezdett jarni, ezzel valasztottuk le a nappalit es a konyhat.
2012. febr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a fa járókára esküszöm. :) Vettünk bele olyan betétet, ami az oldalán és az alján is van. Nem csúszik el, és a beüti valamijét akkor ugye ott az oldalvédő. Így nem hideg, nem esik ki a játék a rácsokon stb stb.

(gurulós-csukhatós-több szintes)


8 hetes korától 9 hónapos koráig volt benne napközben. 7 hónaposan felállt, onnantól már kevesebbet :) 10 hónaposan önállóan stabilan elindult, úgyhogy akkor kis lakásátalakítás volt és "szabadon" eresztettem.

[link] ez volt sárga nyuszis alja volt akkor még nem volt ekkora választék, a járókabetét még eladó :)


Egyébként ugyaninnen való a kiságyunk is (még azt használjuk átalakítás után) imádja a csajom, amíg belefér nem cseréljük le heverőre. Ilyen, cseresznye színben. [link]


S innen való az etetőszékünk is :) szintén cseresznye színben, most már átalakítva alkotásra. [link]


Bútort csak azért nem innen vettünk, mert azt ajándékba kaptuk. Szuper kis pakolós, jól kihasználható nagyon sok hellyel, szintén cseresznye színben. Amúgy kaptunk árkedvezményt, hogy sok mindent tőlük vettünk és tényleg szuper minőségű.

2012. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!