Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudtok a ecoli baktériumró...

Anita0802 kérdése:

Mit tudtok a ecoli baktériumról, mit okozhat tünetei stb. mivel kezelik? Azt írta a doki hogy 3 fajta baktériumot találtak a 3 hónapos fiam vizeletében ebből 2 ecoli. De végleges eredmény csak holnap lesz. Addig meg öl aaz ideg.

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Az én picim 4 hós, szintén találtak benne ecolit. Nem lett semmi baj, kapott antibiotikumot, igaz abból 2 kúra. A kedve jó? Látsz rajta valami változást?
2012. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lányok!!!!

Az én kisfiamnak is volt visszatérő húgyúti fertőzése E-coli-val. Később a Klebsiella nevű bacit tenyésztették ki, ami egy másodlagos fertőzést jelent.

Kapott antibiotikumot, és mivel kisfiú Urográfiára küldték.

Végül kiderült, hogy a fitymaszűkülete miatt volt. A szűkület nem volt akkora mértékű, hogy pangjon a vizelete, az urológus szerint nem az okozta a húgyúti fertőzését. Mégis (!), miután megoldották a fitymaszűkületet soha többé nem tért vissza az E-coli.

Addigra azonban hónapokig antibiotikumot kellett szednie.

Most leírtam, hogy mi volt velünk, hátha hasznotokra válik a tapasztalatom. A döntés a tietek.

Azóta megtudtam, hogy antibiotikum helyet van D-Mannóz nevű gyógyszer az E-colira. Én ezt használnám. Terhesen nekem bevált és csecsemőknek is adható.

Amikor tüneteket okoz, egy csecsemőnél az első a láz. Ha nem lázas, akkor valószínűleg helyi fertőzésről van szó, tehát nem a kicsi húgyhólyagjában van a baci, hanem a vezeték alsó részében vagy a kicsi bőre (fitymája) alatt. Ezt pedig felesleges kemény antibiotikummal kezelni.

Remélem meggyógyultok! Jó egészséget nektek!

2012. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Koszönöm a tájékoztatást, bár a picim már meggyógyult, de ez hasznos információ.
2012. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Fiam 6 hónapos. 7 hetes volt, amikor elöször lett beteg, akkor vesemedencegyulladása volt. Magas volt CRP-je is, tehát szepszisként jelentkezett, mint az ebben a korban elvárható. Magas láza volt, büdös volt a vizelete (amúgy jó kedvű volt). Akkor 1 hétig voltunk kórházban, vénásan kapta az antibiotikumot, utána még othon szájon át is. Ahogy véget ért a kezelés, rögtön újabb fertőzése lett ( de akkor már láz nélkül, hányással, bukással tarkítva, nyügősséggel, éjszakai felsírással), ez még kétszer megismétlődött. Egy alkalmat leszámítva, amikor Kluyvera ascorbata volt benne, mindig E-coli volt benne 10*5 csíraszámban. Most már voltak végre negatív natív vizelet eredményeink, de tenyésztés még nem, viszont most Proteus mirabilis (ami rosszabb, mert nem minden AB-ra érzékeny). Egyelőre nem tudom hogyan lesz tovább. Voltunk már izotópos veseszcintigráfián, bal veséje kissé csökkentebb működésű, UH már 3 is volt, teljesen negatív, nincs tágulata. Ja azt kihagytam hogy neki rögtön azt nézték elöször, hogy vissza lehet-e húzni a fitymáját, és nem e ott a gond, neki nincs letapadása, szóval nem ez volt a probléma.


Tapasztalataim szerint, ha többféle baci is van benne, akkor csak szennyeződött a vizelet (nem jól lett levéve, nálunk is fordult elő ilyen). Ha tényleg E-coli van benne, az még a legjobb, mert nem szokott rezisztens lenni egyik antibiotikumra sem, könnyebb kezelni. Az első húgyúti fertőzést célszerűbb vénásan megkezelni, a többit elég szájon át adható AB-vel is.

Bocsi tüneteket lehagytam: láz(ált. veseérintettség) vagy alacsonnyabb hőmérséklet (ált. alsó húgyúti fertőzés), szúrós szagú vizelet, vizelet színének megváltozása, bukás, hányás, étvágytalanság, nem megfelelő súlyfejlődés, elhúzódó sárgaság (újszülöttnél), nyűgösség, vizelet mennyiségének megváltozása (lehet kevesebb is több is). De nem jelentkezik ez mind, sokszor nincs is tünete csecsemőnél.


Jó lenne egy sima vizeletet is nézni, hogy van-e benne egyáltalán fehérvérsejt, vagy esetleg vörösvértest. A tenyésztés önmagában nem mérvadó.


Bocs hogy ilyen hosszú voltam, de szerettem volna mindent leírni, amúgy fiúknál (de ált. lányoknál is) visszatérő húgyúti fertőzésnek meg kell keresni az okát, mert lehet fejlődési rendellenesség, vagy az első fertőzésből visszamradt veseszövetkárosodás, vagy vesemedencetágulat, vagy VUR stb...

2012. febr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!