Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekek kb hány éves...

A gyerekek kb hány éves korukra tudnak orrot fújni? Akár segítséggel is?

Figyelt kérdés

2012. febr. 7. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek már a bölcsiben 2 évesen tuti fújtam az orrát, előtte nem sokkal tanulta meg, ha jól emlékszem.
2012. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ÓÓóóóó, akkor mi még messze vagyunk... :(

Most 10 hós. Annyira zavar, hogy szörcsög az orrában a takony, mert folyton náthás, már több mint egy hónapja nem bírunk belőle kilábalni. :( Hiába kapott gyógyszert, teljesen nem múlik el. És szívom neki, de azt ugye nem szereti. Amikor odateszem a kis nózijához a zsepit, és megtörlöm, mondom, hogy fújd! Erre mit csinál a szentem? Nevet. :)))

És kíváncsi vagyok, mikorra fog utánozni, kb.

2012. febr. 7. 10:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom másfél évesen kezdte, a fiam 2 és fél évesen. De sokáig nem elég nagy a fújóerejük, a lányomnak kb. 4 éves koráig be kellett segíteni orrszívóval, ha náthás volt.
2012. febr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek amúgy olyan gyereket is, aki kb. 3 és fél éves koráig nem volt hajlandó orrot fújni. Nagyon különböznek ebben is a csemeték. :-)
2012. febr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én babám annyira utálta az orrszivót hogy az apja egy éves kora körül leült vele szembe és egy fél órás "tanitás" után "megtanult" orrot fújni! Persze nem tudja erősen fujni, de tudja a "technikát". Van mikor hozza a zsepit szétrázza odateszi az orra elé és fuja.


Mikor teli van az orra és 3-4szer megfuja akkor a fele kijön.

Most 16hós

2012. febr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2 hónapja, 16 hósan kezdte fújni magától, de csak 1-2 fújást csinál, aztán abbahagyja, úgyhogy ha nagyon gáz van, akkor orsziporszi jön.
2012. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 1,5 éves a fiam és már fújja egyedül,persze nem olyan erővel,mint egy felnőtt,de sikerrel.párom,és én is allergiásak vagyunk az allergiaszezont végig fújtuk:)

Hát innen tanulta meg a baba is,már elég régóta.

2012. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Közben megtudtam anyámtól hogy 1 éves koromra már én is tudtam orrot fújni! :))) Meg még sok mást, úgyhogy elkezdem a kölyköt is tanítani, hátha ragad rá még valami a koszon kívül is. :)
2012. febr. 8. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!