Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon kicsi (1-1,5 év)...

Nagyon kicsi (1-1,5 év) korkülönbségű gyermekek anyukái, abszolút nulla segitséggel, van valakinek állandó bejárónője és egyben dadusa a babák mellé?

Figyelt kérdés

Nem kérnék rosszindulatú megjegyzéseket, ha lehet. arra lennék kiváncsi, hogy nagyjából melyik megyében vagytok és mennyit fizettek neki. esetleg ott is alszik néha? mi tartozik pontosan a munkakörébe? mennyire megbizható? hogyan sikerült rábukkanotok? mennyi idős? stb...


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.


2012. jan. 23. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Bár nálunk több a különbség a nagyok között (két év) a második és harmadik babó között kevesebb lesz. Egyelőre nincs segítségem, van egy jelölt, aki vállal ilyesmit, de amíg jól bírom, nem akarok fizetni érte. Nemsokára viszont három, 4 éven aluli gyerkőc lesz itthon, meglátjuk, akkor hogy boldogulunk. :-)

Akit én tudok (vidéki város) egy kórházi gyermekápoló, 1000Ft/óra amit kér. Annyira kevés fizut kapnak, hogy szívesen vállalnak közülük többen is babysitterkedést, takarítást. Ez a hölgy is azt mondta, akár éjjelre is vállalná, alkalmanként is a gyerekeket, ha mondjuk el szeretnénk menni valahová. Nekem ez a lelkivilágomba nem fér bele, nem szeretem őket magukra hagyni, de elvben ilyet is vállalna.

Érdemes gyermekápolók, csecsemősnővérek, óvodai, bölcsődei dolgozók között keresgélni, ha ilyet akarsz, általában szívesen vállalnak plusz munkát, na meg az se teljesen mellékes, hogy némi tapasztalatuk is van.

Ha rászorulnék, én ilyesvalakit hívnék, abszolút nem tudok elképzelni pl.fiatal kislányokat, nem tudnék megbízni bennük.

2012. jan. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!


Mi igazából állandóra vennénk fel, teljes munkaidőbe, tehát kizárt, hogy legyen másik állása. viszont, én is arra gondoltam, hogy ezzel kapcsolatos végzettségének kell, hogy legyen, mint pl.: (ahogyan te is irtad), mondjuk egy éppen munkanélküli dajka, óvónéni, stb... fogalmam sincs, hogy hogy fogok normális, megbizható, rendes, szorgalmas nőt találni erre a feladatra. a kicsik nem lesznek magukra hagyva vele, mert én is állandóan ott leszek velük, és én fogok róluk leginkább gondoskodni, a hölgy pedig elvégzi a háztartási munkákat, főzést és közben, ha kell besegit a gyerekeknél, pl.: etetés, fürdés, altatás stb... lehet két év múlva én is ugyanabban a cipőben fogok járni, mint te. 4 év alatt 3 gyerek.... ez igazán szép, gratulálok hozzá.


Minden jót nektek.

2012. jan. 24. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm! :-)

Jó, hogy ha meg tudjátok engedni magatoknak az állandó fizetett segítséget, mert sokkal könnyebb lesz neked is, ráadásul a gyerekek egy állandó emberhez szoknak hozzá, ez az ő szempontjukból sem mindegy.

Nálunk az említett hölgy pár napig volt költözéskor, mert olyan jól jött össze a dolog, hogy még a férjemnek is akkor kellett üzleti útra mennie, én meg ott álltam két picivel meg a nagy felfordulással. A szüleim rengeteget segítettek, apukám pl. gyakorlatilag levezényelte a bútorok költöztetését, de akkor se volt egyszerű, hogy ki is takarítsunk, be is rendezkedjünk, mindent a helyére rakjunk meg még gondoskodjunk a két kicsiről... Így jött nálunk képbe az a hölgy, aki besegített pár napon át és nagyon jól jött, hogy ha kellett, ablakot pucolt, ha kellett, dobozokat rakodott, de simán fogta és megbiliztette a lányomat, ha épp ő volt kéznél, stb.

A ti esetetekben szerintem mindenképp érdemes a legalább középkorú korosztályból válogatni, hogy főzni is jól tudjon, meg tényleg nem árt, ha van valami fogalma a gyerekekről. Sok sikert a megtalálásához és a babákhoz is!

2012. jan. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és a jó kivánságokat. a férjem 5 gyereket szeretne és mondta, hogy tudja mit beszél, hogy ez mivel jár és igy segit nekem. nagy terhet vesz le ezzel a vállamról.
2012. jan. 25. 10:22
 5/6 anonim ***** válasza:

A tervek szerint mi sem állunk meg háromnál! :-))

Az én férjem is azt mondta, hogy mivel esélyes, hogy pont az utólsó hónapban a baba születése előtt külföldre kell mennie, beszéljünk jó előre az említett hölggyel, mert anyukámék is dolgoznak, meg nem is akarunk rájuk akaszkodni, de ő nyugodtabb lenne, ha úgy hagynak itt a háztartással, két kicsivel meg a nagy pocakommal, hogy legalább a nehezebb melókat megcsinálja valaki helyettem. Egyelőre ugyan úgy érzem, menni fog ez nekem is, de talonban tartjuk a segítséget, mert ha tényleg szükség lesz rá, jó ha van egy olyan, akit már megismertünk és akivel elégedettek is voltunk.

Öt gyerek, szép álom! :-) Kívánom, hogy meg is valósuljon! Van két nagyon kedves ismerősöm is, akiknek 6 gyerekük van, meg egy másik, aki most várja az ötödiket... Ez olyan szép szerintem! Éljen a nagycsalád! :-))

2012. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, éljen a nagy család. bár én most úgy érzem néha, hogy nem birom. a kicsikém nem alszik éjszaka jól, fél óránként kel és nappal sincs túl nagy igénye az alvásra: kétszer fél óra és egyszer 1-1,5. apa egész nap dolgozik, reggeltől estig, saját cég, igy, a munka haza is jön. én látok el mindent, minden nap főzök, takaritok, kicsiről gondoskodom stb... én jelenleg 21 hetes vagyok és kimerült. örülök, hogy igy gondolkodik a férjem és könnyiteni akarja a helyzetem. jó ezt hallani, hogy a te féjred is ennyire figyel rád és nem hagy cserben, szerintem ez nagyszerű. nálunk apa a családért dolgozik, a szó szoros értelmében, ezért "engedhetjük" meg magunknak az állandó dadust, illetve mindenest. szerintem neked is jól fog jönni valaki, még ha úgy is érzed most, hogy menne esetleg egyedül, de hidd el, abszolút nulla segitséggel, nagyon hamar kimerülnél. de kiván a legjobbakat nektek is a jövőre nézve.
2012. jan. 25. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!