Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák, csak én...

Kedves Anyukák, csak én parázok be mindig, amikor ezt az oldalt olvasom? Egyszerűen rettegek, h teherbe esem. Más is beparázik néha az itt olvasok kérdések és válaszok olvasása után?

Figyelt kérdés
Röviden: 28 vagyok,most van egy 7 hónapos kislányunk,akit imádunk. A férjem előző házasságából van 2 gyerkőce,gondoskodunk róluk is,nagyon szeretjük őket. Én elég realista vagyok,lehet a szívem mélyén szeretnék még egy babát,de az eszemmel nem akarok! Én nem merem bevállalni a mai világban. Nem pici babaként kerül sokba,hanem a taníttatás stb. Mert ugye mindenki szeretné rendezett körülmények között felnevelni...És akkor itt jön a csavar: amióta megszültem spirállal védekezünk(migrén és PCO miatt most ez jöhet szóba),de lépten-nyomon azt olvasom, h védekezés mellett teherbe esnek az anyukák,és vívódnak,h megtartsák-e? Itt jön a para,h én abszolút abortusz ellenes vagyok,de ha teherbe esnék,bizony én is elgondolkodnék,h megtartsam-e?! És ezért most nagyon rosszul érzem magam...
2012. febr. 7. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Én nem. Nekem az az érzésem, hogy sok anyuka csak adja itt a szépet, hogy megfelelően védekezett, mindent megtett stb ennek ellenére becsúszott. Vannak ilyenek sajnos, de szerintem a legtöbb valamit elnézett vagy nem figyelt kellőképpen oda, gondolván nem lehet baj. Ha rendesen védekeztek, akkor minimális az esély. Mellesleg tökéletes védekezés nincs, csak ha nem élsz nemi életet.
2012. febr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

RENGETEG ismerősöm van aki spirál mellett lett terhes(és tabi mellett).De gumival még senki az ismeretségi körömből.Ahogy látom,hallom a beszélgetéseim alapján,a spirál mellett a leggyakoribb a "becsúszott" baba!!!

Nekem 2 van,de én is félek egy újabb terhességtől,őszintén szólva,én a kritikus napokon gumival sem merem.:S

2012. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondod? Én még nincs 5 hónapja, hogy szültem. Már ez a 3. menstruációm azóta. 2 nappal ,,hamarabb" jött meg. Már amennyire ilyenkor szabályosnak kell lennie. A lényeg, hogy néhány napra el kellett mennie és pont akkor érkezett amikor a testem meglepett vele (vagyis 12 órára rá). Mivel még viszonylag gyengébb volt és nagyon megörültünk egymásnak...had ne írjam le mi hogy volt. A lényeg, hogy gondolom sokaknál probléma, hogy terhesség alatt sem és szülés után néhány hónappal sem túl gyakori a nemi életük. Sajnos úgy sikerült a dolog ahogyan nem terveztük, én pedig meg voltam győződve arról, hogy végülis megvan...nem lehetek termékeny. Még biológiai órán is tanultuk érettségihez közel, hogy olyankor az elhalt petesejt kilökődik stb stb...Kíváncsiságból megkukkantottam volt-e már valaki hasonló szituban. Erre ilyeneket találtam, hogy 4. menzes napon esett teherbe stb... Meg hogy már az első nap is veszélyes. Erről tájékoztatást neten találtam és igaz, hogy lehetőség van rá, de azt írják, hogy 2.-3. napjától. Aztán meg hogy nem lehet kizárni teljesen egy napot sem... Most pedig annyira gyomoridegem van. Még mindig megvan és vérzek is nagyon. Egy másik kommentelő pedig többször van így együtt a párjával és siha nem esett teherbe így. Nem tudom mit kéne tennem.Azt sem mikor kéne tesztet csinálnom. Nagyon szeretnénk második babát, de szülés után fél évet minimum meg kell várni az előző után az orvosom szerint. Nagyon fogom bánni, ha úgy adódik a dolog... Most pedig egy hónapig idegeskedhetek. Bevallom, ha nem lenne a gyik nem is olvastam volna hasonló sztorikat...ki tudja mi a jobb.
2012. febr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
* páromnak kellett elmennie:D
2012. febr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Azt azért ne felejtsd el, hogy ez (hogy úgy mondjam) nem reprezentatív. Egyrészt nagyon sokan a védekezés címszó alatt értik pl. a megszakított közösülést, másrészt ez egy olyan oldal, ahol a problémádról tehetsz fel kérdést vagy egy adott dologról (pl. spirál) érdeklődhetsz. Több az esélye annak, hogy odaírja, hogy vigyázz vele, én terhes lettem mellette (egyébként én is így jártam), mint az, hogy minden oké vele.


Egyébként egy szösszenetet még engedj meg: az, hogy a szíved mélyén szeretnél még egy gyereket, soha nem fog elmúlni - szerintem. Ezt a taníttatás és egyéb költséges dolgot viszont soha nem értettem. A szülő felelőssége és kötelessége, hogy ha már van gyereke (tök mindegy, hogy 1 v. 8), akkor úgy alakítsa az életét, a karrierjét, hogy mindegyiknek jusson. Picit régebben egy sokgyerekes (3-5? passz) anyuka fogalmazta meg nagyon jól, ők minden egyes gyerekkel anyagilag is jobban helyrejöttek (akkor még nem volt családi adókedvezmény), ugyanis amint kiderült, hogy jön a következő baba, akkor összedugták a fejüket a férjével és gondolkoztak. És cselekedtek. Valamilyen szinten nálunk is így van. Amikor gyermektelenek voltunk éppen, hogy annyi pénzünk volt, hogy az albérletet, rezsit és a kaját ki tudtuk fizetni. Most várjuk a 3. gyerekünket, saját (de hiteles) házunk van, van kocsink, én már évek óta itthon vagyok babázni, mégis havi szinten 50-150eFt-ot félre tudunk tenni. Igaz, hogy közben a harmadik munkahelyén van a férjem, elköltöztünk 50 km-rel arrébb (Pestről vidékre), tudatosabban vásárolunk, nyáron saját zöldséget termesztünk a kertben, jobban megnézzük, hogy hova megyünk nyaralni, de megyünk, stb.

2012. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A lelkiismeretem tiszta a védekezést tekintve és ennél tovább nem foglalkozom a dologgal. Teljesen más, reálisabb félelmeim vannak, ez eltörpül mellette, illetve nem tragédiaként gondolok rá.
2012. febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Én azt hittem velem ilyesmi nem történhet meg, gyógyszert nem szedhetek egészségügyi okokból így spirál lett feltéve és babás lettem mellette...nekem az esik szarul amikor sokan (mint az első válaszoló is) kétkedve ingatják a fejüket hogy jaj hát biztos valamit nem csináltam jól..pedig orvos helyezte fel és ellenőrizte és MÉGIS. Kicsi az esélye de egy pár százaléknyi van.Gumiban nem bízok, megszakított közösülést meg naptárazást én nem nevezem védekezésnek...Visszatérve az eredeti kérdésre, de én is parázok most még jobban mint korábban mert több gyereket ha megfeszülök se tudok eltartani viszont már nem tudok más fog.gátlást...max. az elkötést...
2012. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Az elsőnek jegyezném meg hogy Én igen is aggódok a szoptatás mellet szedett tabi miatt- ellenére is. Nem olyan mint egy kombinált tabletta. És ha Te ezért még óvszert is használnál azt azért furcsállnám ,egy házasságban ahol egyébként védekeztek.
2012. febr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, hogy teljes legyen a paletta, íme az én esetem: óvszerrel védekeztünk, de kiszakadt. Másnap elmentem orvoshoz, felírta a 72 órán belül bevehető tablettát. Be is szedtem. ÉS terhes maradtam!

Én azért nem rettegek, hogy teherbe esek. Most is óvszerrel védekezünk és amíg szoptatok ez így is marad. Pedig igen könnyen teherbe tudok esni (mindkét gyermekünknél kb 1-2 alkalom kellett hozzá).


Tegyél meg mindent a védekezésért. Ha mégis beüt a "baj", akkor pedig ráérsz majd akkor aggódni és agyalni, hogy mi legyen.

2012. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A férjem pl. már le akar "tiltani" erről az oldalról! :) Sok hasznos kérdés és válasz is van itt,de amikor találok egy kérdést,ami esetleg rám is vonatkozik,azt ugye elolvasom. Ha olyat írnak,ami negatív,attól beparázom. Most nem csak a teherbeesésre értem,hanem ha pl. olyat etettem a gyerekkel,amit még nem lett volna szabad...Ha megkérdezek valamit, többféle válasz jön,és sokszor bizonytalanabb vagyok,mint előtte. De mégis szeretem a gyik-oldalt! :) Visszatérve a spirálra, tartok itthon terhességi tesztet, mert PCO-s vagyok,menstruációm évente 6-7X van, úgyhogy erre nem alapozhatok. Amikor állapotos lettem,a teszt 2 hetes terhességet nem mutatott ki,tehát ennyit a szuperérzékenyekről! Egyszóval a lényeg az,h gyakorizunk tovább...:)
2012. febr. 7. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!