Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezd el menni az erőm, nem...

Kezd el menni az erőm, nem birom már. Egyszerűen nyugtalanul alszik. Mit tehetnék? Lassan már 4 hónapja ez megy.

Figyelt kérdés

már irtam ki kérdést ide, de semmi nem vált be eddig. most ismét próbálkozom elkeseredésemben. a kicsim most 6,5 hónapos, 3 hónapos kora óta fél-1 óránként kel éjszaka, és hajnalban velem alszik, hogy hátha úgy jobb, de úgysem az igazi. ma is 5-kor már kukorékolt! elmondom, milyen egy éjszakánk. este lerakom aludni fél 8 - fél 9 között, innentől kezdve fél óránként kelés hozzá, egészen evésig, ami változóan fél 1 és 2 között van. onnantól 1,5 óra múlva megint kelés, hajnalban magam mellé veszem, folytonos kelés, ha ügyes vagyok akár negyed 7-ig is "alszik", (ma csak 5-ig). én azt hiszem igazán elmondhatom magamról, hogy a kimerülés határán vagyok mert napközben is kétszer alszik fél órát és egyszer 1,5 órát keléssel közben. a másik "probléma", hogy mindeközben még 20 hetes terhes is vagyok. nagyon szükségem van a pihenésre, de hogyan?! már mindent próbáltam, amit itt tanácsoltak, vittem doki nénihez, megfogadtam a tanácsait, nem váltak be azok sem, védőnő, csak azt mondja huncutka a gyerek, a nagy fenéket huncutka, valami nagyon nem oké, de nem tudok rájönni mi. viszem levegőre minden nap, szellőztetek, párástalanitok stb...



Segitsetek kérlek!!


2012. jan. 21. 08:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Felteszek egy pár kérdést!


Miket eszik?

Foga jön?van?

Mikor fürdik?

Szopizik,vagy tápszeres?

2012. jan. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Születèse òta ilyen rosszul alszik?

Sedatif PC-t pròbàltad?

2012. jan. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Legfőképpen tápszert kap, mert nem hajlandó elfogadni semmi mást egyáltalán! 1,5 hetes korától tápszeres és azóta eszi ugyanazt a fajtát. 3,5 hónaposan elkezdtem kóstoltatni almalével stb... kb. 1 hónapig szépen haladtunk, aztán megállt minden. összeszoritja a száját, forgolódik, fel-fel sir, ha szilárdat etetnék vele. a 6 hósoknak való új izeket nem is kóstoltattam még vele, mert szó szerint egy falatot sem akar enni!, akkor hogyan kóstoltathatnám vele az újakat, mikor az alapot sem eszi. legyen szó bébi ételről vagy, amit én készitek neki. nagyon ritkán kb. egy héten kétszer elfogadja a szilárdat és ennyi.


Igen, alul az első két foga már kijött neki, még nem töltötte be a 6. hónapot mikor már mindkettő áttörte az inyét. hogy most jön-e neki, megmondom őszintén fogalmam sincs. nem látom és nem is érzékelem, de ezt az első kettőnél sem vettem észre.


Fürdés 7-8 között van, és ennek megfelelően fél óra a procedúra, evéssel együtt.


Melege nem lehet, mert az ő szobája, egy kicsit még hűvöskés is, a mienkhez képest. persze fázni sem fázik. fény van neki éjszakára.


amikor felébred, általában csak meg kell forditanom másik pózba vagy elég, csak cumit adnom. de, éjszaka már szinte nem is vagyok fáradt felkelni hozzá, mert nincs időm elaludni mélyebben, igy mint egy zombi ugrok hozzá, mert ha nem teszem sirás lesz a vége. hajnalban és napközben érzem azt, hogy kikészülök már. segitségem nincs, a családom nagyon messze lakik, itt nincsenek barátaim, senkim, a férjem pedig egész nap dolgozik és ő is hullán jön haza. amikor éjszaka már sirok és "ordibálok", akkor kel fel a kicsihez és nyugtatja ő és alszik vele reggelig.

2012. jan. 21. 08:22
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem próbáltam még, és nem is tudom mi az. nem, kicsinek nagyon jó alvó volt. szépen fokozatosan hagyta el az éjszakai 3 óránkénti evéseket, majd végül 1,5-2 hónapos korától egészen a 3 hónapos oltásig hajnal 3-ig, fél 4-ig aludt egy pszt vagy mukk nélkül. akkor rendesen tudtam pihenni, de az oltást követően teljesen megváltozott.
2012. jan. 21. 08:24
 5/13 anonim ***** válasza:
szia! segítséget csak annyit tudok írni végszükségben hogy a sedatif pc próbáljátok meg!a nurofen vagy panadol adagolójával adom a fiamnak előtte vízben 10 perc alatt elolvad!nekem 9 hónapos lesz lassan a fiam!És tudom miről beszélsz....(dehogy tudja) dehogynem!!!!na viccet félretéve ugyanez van nálunk is és kb a menet is így volt aludt szépen 4 ig aztán egy nap alatt minden eddigi felépített dolog tönkrement..... minden éjszaka egy borzalom forgolódik,felsír nyugtalan stb....enni ő nem eszik már de inni kér.... mi 6 -7 között kelünk,de én 10 kor altatom mert így legalább eddig alszik reggel!Ha 8 kor fürdetném még mindig és alvás akkor ő is 5 kor kelne!Mindenképpen tedd későbbre a fürdés-evés-alvás témát! Napközben az én fiam sem alszik szintén sokkal jobban.. ő kétszer alszik elsőre 1 órát kb másodikra 1,5 őt!de ezt is a hasamon fekve máshogy nem hajlandó!3 napja szedjük a sedativ pc-t és valamicskét javulást vettem észre már "csak" 3 szor kel kb! remélem lesz ez még jobb is!Kitartás neked is!Gratulálok a babához!
2012. jan. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnálom segíteni nem tudok, csak együtt érezni, mert ugyanezt élem át szinte miden éjjel.

Én már magam mellé vettem, hogy legalább ennyivel könnyebb legyen, de ma reggel már én is azt éreztem nem bírom tovább...

Az enyém mondjuk 8körül elalszik, éjfélkor kel elsőnek, de onnantól kezdve ha szerencsém van 3óránként ha nincs akkor fél óránként.

A múltkor felkelt 11 kor, kíváncsi voltam ha nem ugrok egyből mi történik, egy órán keresztül szenvedett, nézelődött, sírt, abbahagyta, ezt így felváltva, egy óra múlva meguntam adtam neki enni, és láss csodát éjféltől ,reggel fél hétig meg se mukkant. Másnap ugyan ez volt azzal a különbséggel, hogy éjfélkor kelt , evett és aludt reggelig, de ez csak ezen a két éjszakán volt így, azóta minden a régi kelünk ha kell ha nem... ja 6hónaops lesz egy hét múlva, két alsó foga már neki is kint van.

Bocsánat, hogy segíteni nem tudok, csak együtt érzek és sajnálom, mert nem terhesen is nagyon fárasztó... :-(

2012. jan. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem vacsorára próbálj meg neki tejpépet adni, de csináld sűrűre.

Én vettem anno egy vágott tetejű cumit a cumisüvegre, és olyan hígra csináltam a tejpépet, hogy pont átment rajta, ahogy szívta a lányom. Jól lakott vele, és elaludt. Éjjel egyszer kelt, akkor tápszer és megint visszaaludt.

Most ott tartunk (mondjuk ő már 10 hónapos), hogy tegnap este elaludt 7:45-kor, reggel 8:22-kor felkelt, kapott tápszert és visszaaludt. Most 9:32 van és még mindig alszik.

Neki este egy nagy adag tejpép a vacsi, bele egy kis gyümi, meg zsemle belső, vagy keksz. Jól megtömi a pocakot és semmi gondja nincs.

Mikor nálunk kezdődtek az éjszakai cirkuszok, úgy 4 hónapos volt, 3 hét alatt jöttünk rá, hogy nem jó helyen van az ágya. Átforgattuk a gyerekszobát, és vissza ált a jó alvó babák sorába.

Ha kanállal nem fogadja el a főzeléket, próbáld vízzel hígítani és megitatni vele, aztán lassan megszokja az ízeket, és át tudod szoktatni a kanalazásra.

Sima szülésed volt? Nem volt semmi probléma a szülés közben?

Miket tud már a babád? Forog?

Merre felé laktok?

2012. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az első mondatom elírtam!!!!

Tehát a tejpépet NE csináld sűrűre!

2012. jan. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jajj szegény, még mindig gyakran keltek? :(

A páratartalmat nézted? Biztos párátlanítani kell? Nem inkább párásítani? Mert attól, hogy párás mondjuk az ablak még lehet száraz a levegő.

Nálunk is előjön néha egy jópár napos időszak amikor nagyon gyakran kel, én a mozgásfejlődésre tippelnék. Mert amíg nem csinált semmit mukkanás nélkül aludt, volt hogy 4-5ig is. Most meg van olyan, hogy 6-7szer kelek hozzá és ebből csak egy a szopi.

Gratulálok a fogacskákhoz amúgy, az én lányomnak még egy sincs. Tudjátok már, hogy fiú lesz-e a kistesó vagy lány?

Kitartás! Remélem megoldódik a helyzet. Sedatif-ot próbáld ki. Állítólag sokára kezd csak el hatni.

2012. jan. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Több mint 4 hònapig így " èltünk" teljesen kikèszültem, semmi segítsèg. Mindent kipròbàltam. Vègelkeseredèsben vettem a gyògyszertàrba a homeopàtiàs Sedatif PC-t kb. 900,-Ft egy doboz. 10 ml vízbe feloldva fekvès elôtt kell itatni de az evès ès eközött fèl òra teljen el! Reggel azonnal èbredès utàn szintèn egy szem. Majdnem 2 doboz elfogyott, azòta a fèlòrànkènt kelô gyerekem 22-6-ig alszik!!!!!!!!!! Csak kitartòan kell adni! Te pedig szedjèl vitamint, dokim nekem a Supradint mondta az a legjobb összetètelû, Femibion mellè szedtem mert èn szoptattam de te meg babàt vàrsz. Kell a vitamin hidd el ès tarts ki! Tudom mit èlsz àt!
2012. jan. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!