Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mindent elhisztek amit az...

Ti mindent elhisztek amit az orvos, védőnő vagy hozzátok közel álló rokon mond a gyereketekről?

Figyelt kérdés
Olyan sokszor olvasom itt, hogy az orvos is azt mondta az x kilós gyerekemre hogy nem dagi csak szép erős baba. Vagy hogy a védőnő is azt mondta ilyen szép babát régen látott, vagy hogy anyukámék is azt mondják milyen jó gyerek a fiam/lányom, a legtöbb gyerek idegesítő/hisztis vagy stb. enyém meg milyen jól nevelt. Sose fordul meg a fejetekben hogy az orvos és a védőnő valószínű minden egyes anyukának azt mondja amit az hallani szeretne és anyukánk is nyilván kedves akar lenni? Szóval ezzel érvelni aztán később hogy dehát a védőnő /orvos is azt mondta milyen rendkívül ügyes/szép/sovány/kövér a gyerekem nem túl sokat nyom a latban?
2012. febr. 7. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

:D

igen ez igaz. sajnos azt látom hogy magyarországon az orvosok a túlsúlyos gyerekere sem mondanak semmit.


én külföldön élek és az egyik legjobb gyerekorvoshoz a környékröljárunk, ennke egy oka van hogy a családban is van gyerek orvos aki dolgozott együtt a mi orovsunkkal, így magán paciensként kezel minket.


a mi orvosunk mindent elmond mit miért is mond. a gyereket nem szokta dicsérni. talán 1 évesen mondta hogy tökéletes (de nem szépségre), mert az átlagos legátlagosabb fejlödésén ment keresztül 12 hónban. mindig a közép úton haladt, fejlödésben és súly, cm ben is. így mikor be X-te az újabb súlyt és cm-t akkor egyszerüen elképedt hogy mindig a legközépsö vonalon van.

annyit mondott hogy a lányomból tankönyvet lehetne írni.


persze hogy a család dicséri, de tudom hogy nagy a feje a gyerekemnek. ma a boltban mondta is egy néni, hogy mekkora feje van, pedig cm-re az is pont közepes, de nagynak tünik nekem is.

2012. febr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért ne vegyük egy kalap alá az orvost/védőnőt és a rokonokat! Egy rokon vagy barát lehet elfogult, dicsérheti a babát csak kedvességből, de egy orvos aki lát napi szinten 10-20 kisgyereket, nem fogja azt keresni, hogy ugyan mit is dicsérhetne meg a gyereken. Nem is ezért megy oda az ember. Szóval a válaszom az, hogy ha egy orvos vagy a védőnő mond valamit a gyerekemről akkor igen, hajlamos vagyok elhinni, míg ha egy rokon, akkor azért bennem van az , hogy esetleg azért mondta mert jó fej akart lenni.
2012. febr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amíg az az orvos aki a gyerekemet kezeli, figyelemmel kíséri, meggyógyítja amikor beteg lesz és tanáccsal lát el, hogy megőrizzem az egésszégét addig igen, elhiszem. A túlsúlyosság vagy éppen a soványság is ,,betegség". Tudom, hogy ha baj lenne akkor egyből szólna és tenne ellene. A rokonok meg mondanak mindenfélét jót is rosszat is.(kinek milyenek) Az ő szavukra magad döntsd el, hogy adsz-e. A védőnő tapasztaltabb ugyan, de egésszégügyi kérdésben az orvos tud igazat mondani. A védőnő inkább a nevelési stratégiához tud 1-2 tanácsot adni.Kétlem, hogy egy egészségtelen kinézetű gyerekre az orvosa azt tudja mondani hogy ,,milyen kis életerős..." miközben megpaskolja...
2012. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Én a védőnőnkön tapaszatalom, hogy szerintem mindenkinek ugyanazt mondja. Tejesen eltérő az én lányom és a barátnőmé. Egyidősek, de 2kg van közöttük, az egyikük még nem is kúszik, a másikuk meg feláll. És a védőnő mégis mindkettőt dícséri, hogy milyen ügyes... Fura.
2012. febr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt embere válogatja szerintem. Az anyukám gyermekorvos volt. Ha szép babával találkozott, akkor mindig megemlítette. Ha nem látta olyan szépnek (mert persze a babák sem egyformák)akkor nem mondott semmit. Maximum milyen aranyos (mert ez mindegyikre igaz). Azt nem mondhatják, hogy "anyuka láttam már szebb babát is...". Mert mindenkinek a sajátja a legszebb. A duci téma megint más. Egy csecsemőre tényleg csak azt lehet mondani "milyen kis husi" (persze itt nem az extrém súlyokra gondolok), meg ők még olyan sokat változnak, főleg ha elkezdenek mozogni. Egy nagyobb gyerekre (pl.:4 éves 45kg) meg miért ne mondaná, hogy "anyuka, kicsit többet nyom a gyermeke mint kellene, jobb lenne odafigyelni a súlyára nehogy később gond legyen...". -de lehet, hogy ezt a részét félreértettem a kérdésnek...(szóval én még olyannal nem találkoztam, hogy egy orvos/védőnő egy nyilvánvalóan túlsúlyos gyerekre azt mondaná, hogy nem az. Olyannal már igen, hogy a szülő hülyézte le az orvost, amikor finoman próbált rá utalni.)

Az meg teljesen rendben van ha a családnak a mi gyermekünk a legszebb, legügyesebb, legokosabb :))), persze a realitások talaján maradva-mondjuk a realitás mindenkinél mást jelent!:)

2012. febr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Dévény tornára járunk a babámmal. A tornászunknak van egy pár súlyosabb eset. Na ezek közül elég sok az, ahol a dokinak-védőnőnek észre kellett volna vennie, hogy gond van. Mert az,hogy egy 5 hónapos gyerek még a fejét sem emeli, nem lustaság, meg nagy súly,hanem gond. De ennél még hajmeresztőbb dolgok is vannak!

Nekem szerencsém van, a doki az első alkalommal észrevette,hogy a gyerekemnek van egy enyhe nyaki hipotóniája.

És ugye az a legrosszabb,hogy az ilyen kezeléseket minél hamarabb kellene elkezdeni!

A védőnő nálunk speciel még nem sokat csinált. Kijön, a gyerek általában alszik! Megiszik egy kávét, kérdez kettőt és megy is!

2012. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krisztivan ***** válasza:
Nekem szerencsém van a védőnővel és a dokival is.Mind a kettő dicséri a gyerekemet:-))Komolyra fordítva,én már kérdeztem olyat a mi védőnőnktől is amire azt mondta hogy nem lenne jó és azonnal megemlítené(nem az én fiamról volt szó).Már a legelején letisztáztuk és szerintem korrekt volt,hogy Ő bizony a gyerek egészséges fejlődését tartja szem elött és csak utána következem én.Ettől függetlenül volt hogy dícsért volt hogy kicsit"piszkált"de tudom hogy jóindulatból teszi és kedvelem is ezért az egyenességéért.A dokihoz csak az oltások miatt járunk mert bármilyen"betegsége"van a gyerekemnek először azzal is a védőnőt tudom hívni és eddig mindig segített is.A rokonok szemében pedig remélem is hogy az én fiam a legszebb,legjobb,legokosabb.De ez így természetes:-))
2012. febr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

akkor szetbontva:

orvos: nem hozza tartoztunk, en valasztottam ot, 26hetes terhes "koromtól" hetente hivtam, hogy ot szeretnem gyermekorvosnak, nemet mondott, de nem adtam fel, es beadta a derekat :D (sok gyereke van, es nem fiatal mar)

sokan nem szeretik, mert nem jopofizik, es nagyon hatarozott velemenye van (viszont ahhoz kepest, hogy idos, naprakeszebb, mint sok fiatal). szoval neki hiszek.


vedono: az elso gyerkocnel nem is lattam szinte, szivhangot egyszer se mert, telefonszama ubertitkos, kommunikacio es bizalom zero. a masodik gyerkocnel (most vagyok 37 hetes) mar masik vedono van, o tul lelkes, de fontoskodo, es egyszer kerdeztem valamit tole, es oltari nagy baromsagot mondott, szoval kb ugyanaz a helyzet, mint az elozovel (kiveve, hogy o latni akar sajnos)


kozeli rokon: ha elhiszem amit a kozeli rokonok mondanak, harom honapos koratol rantottat, feleves koratol kolbaszt eszik a gyerekem, es egyeves koratol mezet adok neki megfazas ellen :) szoval legtobb kozeli rokon RÉGEN volt csecsemo/kisgyerek kozeleben, es sokat felejtettek, arrol nem is beszelve mennyit valtoztak a dolgok, probalom kovetni veluk szemben az "azert van ket fulem, hogy egyiken be masikon ki" elvet.


remélem kielegito valaszt adtam :D (egy pont jó sulyu gyerek anyukaja, akinek egy fel evvel ezelott azt mondta a doktor neni meg hogy tul sovany a gyerkoc :))

2012. febr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Annak idején mikor orvost választottam a gyerekünknek,ezt úgy tettem,hogy az illetőben maximálisan megbízhassak minden témában(oltsunk,ne oltsunk,jól táplált,vékony bármi)És mivel nem betegesek tényleg csak státuszok és oltások alkalmával találkozunk,és én nem vagyok orvos,igen elhiszem amit mond(nagyon jó és alapos orvos,aki mindent észrevesz)!A védőnőnk nagyon rendes,kedvelem de vele természetesen nem mindig értek egyet,hiszen ők azért nagyon végletesek tudnak lenni egy egy témában,de hát nem is KELL,hisz ő csak ajánlásokat,javaslatokat tesz amit a szülő vagy megfogad vagy nem.A rokonok elfogultak,de ez így van rendjén,de egyébként nem szoktak hülyeségeket mondani.Egyébként minden anyukának jól esik a pozitív visszaigazolás,és/de szomorú ha ezt szakemberek csak azért tennék hogy örüljön anyuka.
2012. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

de jó, köszi a sok választ!! ezekszerint vannak olyan orvosok védőnők stb. akik az igazat mondják. Én is azért furcsállom, mert ugyanez van nálunk is hogy tök más szinten álló gyerekeket ugyanazzal a szöveggel dícsér orvos védőnő stb...és súly magasság tekintetében is, így nekem tök az jön le hogy mindenkinek ugyanazt a sablon szöveget nyomatják..

a rokonokkal kapcsolatban meg én pl. jobban örülnék ha felhívnák vmire a figyelmemet mintha dícsérik a gyereket agyba főbe "jófejségből":)

2012. febr. 7. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!