Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időre merjem kitenni...

Mennyi időre merjem kitenni az alábbi körülmények között és öltözékben?

Figyelt kérdés

A teraszunkra fél 11-2 között odatűz a nap, megszorulnak a napsugarak és szélvédett terület. Ilyenkor szoktam kitenni a lányom, de ebben a zord időjárásban csak akkor, ha süt is a nap.

Ma is kitettem, 2 órát mertem kint hagyni, azóta is alszik a mózesben bent a lakásban. Nem tudom lehült-e, mert azóta már biztosan felmelegedett.

Két bundazsák (az egyik ujjatlan) + kesztyű + gyapjúbélés a mózesben + vastag takaró.

Remélem nem lett baja.

4 hónapos


2012. febr. 7. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd akárki akármit mond én tuti nem tenném ki aludni ilyen időben.Az én lányom már 22hónapos,de ma például ki se vittem annyira hideg volt+süvített a szél meg még a havat is hordta.Biztos hogy fogsz olyan válaszokat kapni hogy nyugodtan tedd ki meg jó az öltözék stb,de én 1000% hogy nem tenném ki főleg 2órára.
2012. febr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát a 4 hónapos babát én se tenném ki 2 órahosszára.épp foglalkozott vele a tv,hogy ami bőrfelület kivan fagyási sebek keletkezhetnek pl az orron,arcon,kezeken.Nagyon oda kell figyelni az ilyen picikre.1,5 éves fiammal 1 órát voltunk kint ma de elég volt neki.
2012. febr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2 órára én sem hagynám kint ilyenkor.

Alapvetően nem ellenzem a kint létet, de ebben a hülye fagyos időjárásban fél-1 óra alatt én még mozogva is átfagyok, nemhogy csak úgy fekve...

Lányom 16 hónapos, max. 40-60 percet szokott kint lenni, utána ő maga kéri, hogy jöjjünk be, de olyankor már látom is rajta, hogy nem élvezi a hideget.

2012. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves a lányom, ma ki se mentünk. Ne rakd ki ilyen hidegben, még nagyon pici. De ne haragudj, miért raktad ki, ha nem vagy biztos benne te sem, hogy ki szabad-e tenni?
2012. febr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk ma -2 fok volt, sütött a nap és nem fújt a szél.

Gondolom a bundazsákok alatt volt rajta ruha és ha nálatok is hasonló volt az idő, akkor nem hinném, hogy bármi baja lett.

Viszont ilyenkor sűrűn, akár 10 percenként is, ellenőrizheted, főleg a kezét.

2012. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyéves a lányom, de nem tenném ki aludni ilyen időben. Viszem ki sétálni, stb de folyamatosan kint vagyok vele, így én is érzem, ha hogy mennyire van hideg, látom, hogy mikor elég neki a levegő... ilyen hidegben fél max 1 órát vagyunk kint eszkimónak öltözve.

Biztos, hogy van tényleg, aki azt fogja mondani, hogy nyugodtan... de én eleve azt sem értem, hogy hogy lehet kitenni egy gyereket órákra, és kint hagyni. Még akkoris, ha alszik... jó időben OK, de csak úgy, ha folyamatosan rálátok és nyitva az ablak/ajtó.

De ilyenkor? Basszus, te szívesen lennél kint 2 órát egyhuzamban? Vagy aludnál kint a teraszon a hintaágyban, ha fel tudnál ugyanúgy öltözni? Én nem. És a gyerekemet se teszem ki.

Gondolom ezért majd jó sokat lepontoznak...

2012. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem nagyon gondolkodik aki kiteszi aludni, könyörgöm beöltöztetheted akárhogyan, az orrát veszi a levegőt, ami tök hideg. Meg gondolom az arca kiáll, meg is fagyhat a bőre.
2012. febr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is sokalltam már, de annyira békésen aludt, meg sem nyikkant, pedig bent gyakran felsír. Kb. 10 percenként ránéztem, és csak egész picit volt hüvös a arca, a keze viszont egyáltalán nem. Nem akarok mentegetőzni (persze ezt főleg magam megnyugtatására teszem) de tényleg csodaszép idő volt nálunk, szél abszolút nem volt (egyébként is szélvédett a terasz) és végig odatűzött a nap. Nem hiszitek el, de a hőmérőn +6 fok volt!! El sem akartam hinni, de a szomszéd néninél is annyit mutatott. Én is sokáig kint voltam vele, még a kabátom sem húztam össze.

Az arcát be szoktam kenni hideg elleni krémmel. Olyannyira fel volt rétegesen öltöztetve, hogy nagyon remélem nem lesz baja. Remélem kiderülne 1-2 nap alatt. Szerencsére egyelőre remekül van.

Az az igazság, hogy már megelégeltem, hogy nem tudtunk kimozdulni a napokban, sétálni most sem tudunk sajnos, olyanok erre a viszonyok.

Ha nem tűzött volna oda a nap, nem tettem volna ki, ahogy eddig sem tettem.

Egyénként lehet, hogy én is úgy reagáltam volna, mint ti.

Na majd megírom mi lett, azért szurkojatok,még ha elítéltek is.

Jó éjt mindenkinek!

2012. febr. 7. 21:31
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként és szurkoljatok-ot akartam írni :-)
2012. febr. 7. 21:33
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi is kimentünk 6 hónapos kisfiammal levegőzni, ő is kinn volt vagy másfél órát. Én sem éreztem olyan vészesnek a hideget, sőt meglepődtem mennyire jó idő van. Már napok óta nem voltunk kinn a hideg miatt, és a fiam csak fél órákat aludt, ettől pedig nyűgös volt, nem lehetett már bírni vele. A levegőn, babakocsiban pedig jó nagyokat alszik.
2012. febr. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!