Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megüt a guta. Megvettünk egy...

Megüt a guta. Megvettünk egy házat ahol a jobb szomszéd 300 csirkét tart, a bal meg vagy 20 bárányt, szanaszéjjel az udvaron, embertelen körülmények közöztt. Az utóbbi konkrétan már kimeriti az állatkinzás fogalmát. Mik a kilátásaink?

Figyelt kérdés
Ja,természetesen két pici babával költöznénk oda.Hatalmas bűz van nyaranta a birkák miatt,abszolut nincs velük törődve.
2011. márc. 25. 13:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
NEm tudsz semmit tenni max.teszel egy bejelntést az állatvédők vagy antsz felé arról a szomszédról akinél embertelenek a körülmények,viszont én ezt is figyelembe vettem volna ház vásálásnál h milyenek a szomszédok.Ez az egyik legfontosabb tényező a forgalom-zaj mellett.
2011. márc. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért vettétek meg?

Amúgy meg ÁNTSZ, a mi szomszédunk már kb 15 éve (20 éve élünk itt) teheneket tart, meg minden más állatot amit csak eltudsz képzelni. Bűz, légy, állandó traktor zaj. Na én bizony írtam az ÁNTSZ-nek, kijöttek, felszólították őket, utána egy pár hónapig halkabbak voltak, meg tisztábban tartották a környezetüket, de most hogy megint jön a jóidő, megint kell majd írnom levelet mert megint sz.arnak mindenbe bele.

2011. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A 300 csirkéről nem is tudtam,de az annyira nem nagy baj.Viszont a birkáknál az udvarba méter magasan áll a sz@r,kupacikban,mert még azt sem képes eltakaritani.Nem is ott lakik az emberke,ugyhogy őt nem zavarja.És senki nem tesz semmit!!Vagyis nem tette eddig. A házat azért vettuk meg mert nagyon tetszik,a férjem meg ugy gondolta lerendezi a birkás emnert.Én meg akkor bele sem gondoltam ebbe...:-((
2011. márc. 25. 13:22
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Hát, miért költöztél oda..., ennyi állatot észre kellett venned akkor mikor mentél megnézni a házat. különben meg jobb helyeken, falun tartanak állatokat és nagyon helyesen teszik, hogy gazdálkodnak.
2011. márc. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Mikor még csak néztétek, kerestétek a megfelelő házat, akkor ez nem tűnt fel??

Ha én ingatlan vennék (lakást, házat bármit) biztosan nem írnám alá az adásvételit addig míg nem győződtem meg, h jó választás. A szomszédokat nem láttátok? Nem éreztétek a szagokat? Érdekes..

Amúgy ha így áll a dolog túl sok mindent nem tehetsz. Max. ahogyan írták előttem, írsz egy levelet az ÁNTSZ-nek, és vársz, hátha történik valami..

2011. márc. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
most már nem tehetsz semmit. a bűzt kellett volna érezni akkor is mikor megvettétek a házat.
2011. márc. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
8%
A helyi önkorményzatnál kell utána érdeklődni az állattartás feltételeinek. El kell olvasni a rendeletet. Általában nagyon segítőkészek, ha az ember személyesen mondja el, mi a gondja. A mi szomszédunkban disznók voltak. Mint kiderült nem is tarthatott volna, így egy jól címzett levéllel kikényszerítették az állatok elszállítását.
2011. márc. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
85%
Az állattartás feltételei eléggé szigorúan vannak szabályozva, például hogy egy állatra minimum mekkora területnek kell jutnia... Ha megsértik, ez alapján fel lehet őket jelenteni szerintem
2011. márc. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Én a férjemre biztam a döntést....nem akartam akadékoskodni,ugyis mindig az van hogy enkem soha semmi nem jó...a helyi önkormányzat az a faluban található,elvileg ott ahol a polgármester meg ezek?Bocsi ha hulyeséget kérdezek.
2011. márc. 25. 13:29
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Valóban az a választásod van hogy utánanéztek (önkormányzatnál menj be érdeklődni személyesen mi a menete) milyen feltételekkel lehet állatot tartani és ha nem felel meg az ürge elszállítattják az állatokat. Ha meg megfelel (mert az állatartá általában nem illatos, szóval lehet hogy ami az egyik ember orrát zavarja, az a gazdálkodónak meg az ahhoz értőnek természetes körülmény) akkor sajnos itt már nem nagyon van mit tenni, de azért remélem sikerült elrendezni a dolgot. Valóban nem elég ha egy ház szép, a környezet is éppoly fontos, főleg babákkal.
2011. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!