Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megtartanád ilyen körülmények...

Megtartanád ilyen körülmények között a babát?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy terhes vagyok (pozitív a teszt, jövő héten megyek dokihoz). DE:


Még a szüleimnél lakunk, és van egy 15 hónapos kisfiunk. Saját lakásra nincs egyenlőre esélyünk, mert a férjem fizetéséből (+ GYES, családi) élünk. Megtakarításunk van, de nem sok + nemrég óta fizetünk lakástakarékos számlára. Ha nem hozzák vissza a szocpolt, akkor nem tudom, hogy mikor fogunk tudni elköltözni a szülőktől. Férjem szerint nem valószínű, hogy tudnánk lakáshitelt felvenni, fizetni. Albérletet felesleges pénzkidobásnak tartjuk.


Megtartanád ilyen helyzetben vagy nem. Szerintetek mik a kilátásaink.


2011. máj. 31. 22:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mi is szülőknél lakunk.Én megtartanám a helyedbe ha anyagilag menne a dolog.De én úgy voltam vele ha arra várok h saját házam legyen sose lesz gyerekem.Ez sokban a szülőkön is függ hogy hogyan állnak a dolgokhoz.Nem azt mondom hogy rajtuk múlik a babátok élete!De ezt csak ti tudjátok eldönteni!
2011. máj. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
A kérdést magadnak tedd fel úgy, hogy megöletnéd-e a magzatodat.
2011. máj. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Hát attól még hogy a szülőknél laktok szerintem megtarthatod de nem írtad mekkora részben laktok a pároddal és kisfiaddal... Ha csak 1 szoba jutott nektek akkor elgondolkodnék még is csak az albérleten ,mert én úgy vagyok vele, hogy ha CSAK ezen múlik 1 új kis élet megléte, hogy akarok e albérletbe menni hát ne ez legyen már az akadálya .... De ti tudjátok én inkább megszülném a babát mert ezek szerint megfelelő körülményt tudnátok csinálni... és az albérlet is úgy is csak átmeneti lenne akkor meg miért ne. Ne haragudj de kissé önzőnek talállak benneteket a pároddal ha csak a helyszűke és albérlet kérdés miatt mondanátok le a gyereketekről... Még egyszer bocsi de ez gáz kicsit :-S
2011. máj. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. máj. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Igen, megtartanám.
2011. máj. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha elfértek a szülőknél, és nyugalom, béke van otthon, akkor megtartanám mindenképp :) Mi egy elit környéken lakunk, és itt a szomszédban direkt most költöztek össze egy házba egy 2 gyerekes család + a lány szülei. Sokat segítenek a nagyszülők az unokák körül!! És őszite legyek? Én is sokat foglalkozom a gondolattal, hogy össze kéne költözni újra anyuékkal. Úgyis sokat vagyunk együtt, és én örülnék, ha a szüleimmel újra jó közel lehetnénk egymáshoz. :)
2011. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
persze meg..majd lesz valahogy..a bébi meg egészséges legyen,más nem számíít.
2011. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Igen.

(Ha védekezés mellet fogant, akkor nagyon jönni akar, ha meg nem védekeztetek, akkor meg ne legyen kérdés...)

2011. máj. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Igen, nem is lenne kerdeses szamomra. Ha mindenki csak akkor vallalna gyereket Mo.-on, ha lenne sajat lakasa, alig szuletne kisbaba.

En a megtartas mellett vagyok.

2011. máj. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

mióta megszületett a kisfiam úgy gondolom, hogy nem lennék képes elvetetni egy babát. bár nem is vagyyunk olyan helyzetben, hogy ez kérdés legyen :)

mi is a szüőknél lakunk, igaz nem is tervezzük, hogy elköltözünk, két generációs a ház, tulajdonrészem van és sokat is költöttünk rá.

viszont talán egy kis reményt tudok adni, múlt hét pénteken mondták be a híradóba, hogy visszahozzák a szocpolt, már idén, januárban történnek majd az első utalások :) remélem nem átverés... :)

2011. máj. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!