Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nagyon nagy a babája...

Akinek nagyon nagy a babája válaszolna etetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Teljesen össze vagyok zavarodva. Kisfiam majdnem 9 kiló 5 hós, de ehhez jó hosszú, valamivel 70 centi fölött van. Nem tűnik ducinak, eloszlik rajta szépen, olyan buckó:) Egyszerűen nem tudom mit adjak neki enni ami nem dobja meg nagyon a súlyát, mert a doktornő mindig megjegyzi h milyen jó súlyban van.

Akinek szintén nagyon gyarapszik a kicsije mit ad neki és menyit? Valaki azt mondja, ne adjak gyümölcsöt, mert tiszta cukor. Megint más szerint krumplival, rizzsel is vigyázzak később, kalóriabomba. Most úgy eszik, hogy 4*180 ml tápszer 3 és fél óránként( nem jön ki az 5 étkezés mert korán fekszik későn kel) és közbe 2*fél adag, tehát egy üveg gyümölcs vagy zöldség, hozzáadott cukor nélkül( még csak almát, répát, őszibarackot kóstolt)

Légy szíves segítsetek, hogy jól csináljam:)


2012. febr. 7. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos nem moidta, hogy TÚLSÚLYOS a babád, akkor etesd úgy, ahogy eddig. Szerintem mivel eleve nagy, ezert a súlya sem gond.
2012. febr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem még csak 3,5 hónapos a kislányom. Ő 4440 grammal és 57 cm-rel született. Már ő is 7,3 kg, 66 cm. Sajnos 3 hete már teljesen tápszeres, de nem eszi meg azt az adagot sem, ami a tápszeres dobozon ajánlott. Pici folyadékpótlást kap, tiszta csipkebogyóteát. Rajta is szépen eloszlik, bár van aranyos kis "pofazacskója", mint egy kis hörcsögnek. Én nem aggódok ezen, jól hasznosítja a szervezetük az ételt, a kislányomnak széklete is van minden nap. Majd ha kúsznak, másznak, stb. lemozogják. Kérdem én, akkor mit adjál enni a gyereknek, ha a felsoroltakat nem lehet? Nem eteted túl, szerintem jól csinálod.Persze, van kalória a leírtakban, de kell a szénhidrát is az agy fejlődéséhez, energiát ad. Ne aggasszon ez a dolog! :-)
2012. febr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5 hós lesz az én fiam is, 8.5 kg és 71 cm. én nem aggódom emiatt.
2012. febr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja és anyatejes, nemrég kezdtem kóstoltatni.
2012. febr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

6 hónapig anyatejes volt a fiam, fél évesen 10,3 kg és 74 cm volt. :)) Azóta is nő rendületlenül. Most múlt 1 éves 12,3 kg és 82 cm.

Nekünk is mindig megjegyzi a dokinéni, hogy mi van Gombócartúr, de mindig hozzá is teszi, hogy nem ám, csak vicceltem. :))

Tény, hogy a legnagyobb jóindulattal sem lehet vékonynak nevezni, de nem is elhízott. Egyszerűen nem a korának megfelelő mérettek rendelkezik ( a fiam pl olyan 1 évesen, mint egy átlagos másfél éves), de teljesen arányos! A dokinéni szerint is. (viszonyítás képpen a lányom 1 évesen 10, 4 kg és 75 cm volt akkor azt mondták tökéletes!


Etesd úgy, ahogy jónak látod, én abban bíztam ha már nem szopik, nem fog úgy hízni, nőni, de tévedtem. Bármivel etetem csak nő és nő, pedig egy ideje már csak korpás zsemlét és teljes kiőrlésű kenyeret veszek, azt is keveset, ráadásul a kicsi kihagyja a vacsorát, uzsonna után már csak tápszert kap este (már nem szopik), esetleg megeszi egy kefírt vagy valami ilyesmit. Mellette rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszik.

Szóval ne aggódj. Fogadd el, hogy óriásbébid van, aki meg azt mondja hogy kövér engedd el a füled mellett!

2012. febr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy mit adsz neki, nem biztos hogy leáll a növésben, de az is lehet, hogy hiába eszik sokat, le fogja majd mozogni. Hogyha nem adsz neki gyümölcsöt, akkor a C vitamint vonod meg tőle, ha nem adsz neki krumplit, rizst, akkor meg az energiát. Ez hülyeség, egyen csak azt amit, elfogad, és annyit amennyit kér.


Fiam elég husis, 6 hónapos, 8200 gr de csak 67 cm. Kb 3 hétig csak 90-120 ml-ket evett (5ször eszik egy nap) főzelékből is, tápszerből is. Mégis ment a súlya, és még hozzáteszem napi 3-4 szer kakil. Szerintem ő még a fénytől is hízik.

2012. febr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató szavakat:)

Én örülök ám neki, h ekkora fiam van, tök büszke vagyok rá.

Ezek szerint csak a mi dokinénink rá van szállva a nagy babákra, mert mindig megtalál azzal, hogy jesszusom már megint mekkora lett, a szőr feláll tőle már a hátamon...:)

Egyébként múltkor mondtam neki, h én is magas vagyok és sajnos jóindulattal sem nevezhető vékonynak apja meg 202 centi...gondoltuk h nem egy picurka baba lesz:D

2012. febr. 7. 21:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Az én kisfiam 5 hónaposan pont 9 kiló volt, 6 hónaposan 9,60 kiló, 1 évesen pedig 12,10 kiló. Most 2 éves lesz, és nagyon szép arányos, tök egészséges kisfiú. 1 éves kora után megállt ez a gyors súlygyarapodás.

Nekem a doki és a védőnő azt tanácsolta, hogy mindent egyen rendesen, de ne adjak neki kekszeket, nasikat, sok kenyeret, kiflit, viszont kapjon sok gyümölcsöt és főzeléket hússal. Én 9 hónapig szoptattam, de nem igény szerint, hanem betartottam a min. 3 órát, éjszaka pedig már 3 hónapos kora után nem kelt fel enni.

2012. febr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A barátnőm kisfia 3200grammal született, és 7 hetesen már 7 kiló volt. A későbbi adatokra már nem emlékszem. Dundi volt, hurkás, nagyon cuki:). Anyatejes volt. Ahogy mászni kezdett, eltüntek a hurkák, 1,5-2 éves korára a kortársai is beérték. Egy gond volt nála: a Kálcium hiány. Amikor járni kezdett remegtek a térdei, így vették észre. Erre kérdezz rá a dokinál, hogy nem kell-e pótlás. Neki kellett. ...A lányom 3500grammal, 58 cm-rel született. Olyan kis mennyiségeket evett/eszik, hogy hihetetlen, mégis úgy nő, hogy bár még csak 22 hós, 3 évesnek szokták nézni. 95cm és közel 15 kg. Minket is elküldtek , amikor 10 hós volt babaúszásra, hogy ne legyen gond az izomzattal, csontozattal. Érdemes más dokival is konzultálni! Mi kértünk beutalót neurológushoz, most meg szeretnénk elvinni egy ortopéd orvoshoz. Nézze meg a lábacskáit, mert ugye nagyobb tömeget cipel, mint a kortársai és az anyukája(én) ludtalpas. Én is ilyen gyors tempóban nőttem- mintig egy fejjel nagyobb voltam, az óvodában, az ált.iskolában is a legmagasabb velem egyidős gyereknél. Aztán 171cm-nél(13 évesen) megálltam:).
2012. febr. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!