Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok 10 hónapos babátok...

Leírnátok 10 hónapos babátok egy napi étrendjét? (mit és mikor).

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Reggeli 8 körül, joghurt gyümivel, bele gabonapép vagy keksz.

Ebéd dél-fél 1 körül, főzelék, hússal, hallal vagy májjal. Hozzá egy 100 grammos babadesszert.

Uzsi 4 körül, szintén 100 grammos babadesszert.

Vacsi fél 7-kor, főzelék, szintén hússal vagy hallal, attól függ, mi volt az ebéd.

Lefekvés előtt megiszik még 150-200 ml tápszert is.

2012. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Off vagy nem off, de ez itt a problémám:joghurt-gyümi-keksz, ez én bélpoklos gyerekenek ez nem elég.Igen a reggeli és a 4 órás étkezések-nem, nem, nem sikerül "bevezetnem" :D.
2012. febr. 7. 20:01
 3/13 anonim ***** válasza:

A lányom bőven elvan vele ebédig.

Vagy egy 200 grammos Lidl-ben kapható Milbona joghurtot kap, abba teszek gabonapépet, vagy müzlit. Jó sűrűre csinálom, kb. mint a tejpép.

Ha natúr joghurt, akkor meg 130 grammos a joghurt, hozzá 100 grammos poharas gyümi (a bolti gyümölcs mostanában sz@r), és ahhoz jön a gabona, a müzli vagy a keksz.

Kekszet akkor teszek, amikor későn reggelizik, mert úgy kevésbé laktató.

2012. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
bocs az offért de milyen gabonát, müzlit adsz. Hol veszed és mennyiért?
2012. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Gabonapépet a DM-ben veszek, Babylove márkájú. Hogy mennyi, azt nem tudom.

Müzlit a Müllerben találtam. 10 hónapos kortól adható, Milupa. Vízzel is ki lehet keverni, mert olyan, mintha müzlis tejpép lenne. Szóval por is van benne. De joghurtba keverve nagyon jó. Szerintem tápszerrel is lehet.

2012. febr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
köszike a segítséget. Megnézem én is :D Szép estét :)
2012. febr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

7 körül cicizik majd visszaalszik fél 9-ig

10 körül gyümi 1 alma mellé 1 banán /vagy más gyümi/ kekszel vagy natur joghurtal vagy túróval

13 körül ebéd vagy ami mi eszünk vagy párolt zöldség husival,májjal,hallal

17körül sonka,virsli,parizer, kenyérrel vagy krémtúró kekszel vagy túró gyümölcsel

20 körül tejpép utánna fürdés és cicin alszik el

2012. febr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

10 hónapos múlt 5-én

éjjel valamikor 1és 5 között tápszer, 180 ml

reggel fél10-kor tápszer 160-180 ml tápszer

ebéd 13 körül főzelék hússal, kb. 170 g

14.30 körül tápszer 150 ml

18 körül déli főzelék maradéka vagy gyümölcs(alma, banán) vagy gabonapép

21-kor tápszer 180 ml


én nem adok még neki ilyen joghurtokat meg krémtúrót, virslit meg pláne nem, nem is tudom elképzelni: hogy eszi egy 10 hónapos kisbaba a kenyeret meg a sonkát, virslit? összeturmixolod neki az egészet?:) meg aztán a parizer, virsli, az nem más, mint szemét az egész, nézd meg, mi van benne. én nem mérgezném ezzel az ilyen pici babámat. persze kenyérhéjat szoktam adni rágcsálni neki néha, de az nem evés.

2012. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Egy 10 hónapos gyerek már nem baba annyira. És a kenyeret, felvágottat nem kell turmixolni, kicsi falatkákat lehet adni nekik. Az én lányom nagyon szereti. Amikor az apja eszik, ő megy kuncsorogni. :)
2012. febr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

oké, akkor azt az érvemet fogadd el, hogy semmilyen hozzátáplálási napló vagy akármi NEM ajánl 10 hónaposnak ilyen szarokat, mint felvágott, virsli, szalámi stb.

a 10 hónapos pedig még igencsak baba!!!

2012. febr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!