Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tanácsoltak, hogyan...

Mit tanácsoltak, hogyan állítsam be kisfiam étrendjét? Pont tízórai és uzsonna időben alszik,9,5 hónapos?

Figyelt kérdés

reggel 7-kor kel, egyből adok neki reggelit, anyatej

tízórait már 09:30 környékén adom, de már ez is picit későn van, mert már álmoska, és olyankor egyből bealszik, tehát, van, hogy 09:15-kor almácskát, banánocskát

alszik 10-12-13 között. Hosszú alvása


ebéd 12:30-13:00 között. főzelék és túró rudi

alszik 15:30-17:00,


uzsona így akkor 17:00 finom joghurt


vacsi meg akkor 19:00, főzelék vagy tejbegríz, együtt eszik a család.

utána fürdetés és 20:00-kor alvás.


más ötlet?

néha nagyon keveset eszik, mert hát közel van két etetés.


vagy átszervezn és legyen inkább 4x nagyobb evés?


2011. dec. 20. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi így eszünk, múlt héten volt 9 hónapos a fiam:

Reggeli 8 - fél 9 között tejpép

Tízórai nincs, mert 10-kor elalszik és átaludja, ráadásul ha kapna, akkor nem ebédelne még 2-kor sem.

12-13 óra között (legalább négy órával a reggeli után) ebédre főzelék husival

Ha nem eszik rendes adagot, mert még nem volt kellően éhes, akkor másfél óra múlva a séta után újra próbálom, ilyenkor rendszerint megeszi a maradékot (összességében 3-3,5 decit eszik meg).

Alvás 3-tól kb. 5-ig.

Du. 5-kor uzsonnára joghurt gyümölccsel és keksszel plusz egy kis vajaskenyér, vagy sonkás kenyér, stb.

Este 8-kor fürdés után vacsorára ismét tejpép, vagy tápszer, ha elfogadja.

Szóval nálunk négy evés van, ő alakította így, mert különben nem hajlandó normális mennyiséget enni. De csak lassan alakult ki, sokáig kísérleteztünk, hogy jó legyen, szerintem te is próbálj valamit változtatni, úgyis jelez a baba, hogy neki megfelelő-e. Nálunk ez a változtatás a tízórai elhagyása volt, a gyümölcs azért került át uzsira.

2011. dec. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
van,hogy 7 után kel, tehát reménytelen 7-kor adnom neki reggelit, bár anyatej van, de az se sok, szeretnék átállni másra, más reggelire. Ha fél 8 kor kap reggelit, akkor már korai a negyed 10-es tízórai. Mit tegyek?
2011. dec. 20. 11:21
 3/10 A kérdező kommentje:

oh, de jó, hogy válaszoltál :) köszönöm


reggelire kaphat majd gyümölcsöt is? mert a szoptatást szeretném véglegl elhagyni.


lehet gyümölccsel kezdeni a napot? persze nem egyből felkelés után, hanem 8 körül?

2011. dec. 20. 11:23
 4/10 A kérdező kommentje:
mikor kel a fiad reggel?
2011. dec. 20. 11:24
 5/10 A kérdező kommentje:

még írok, hátha még válaszol valaki

szóval, tápszert ő nem iszik, csak vizet, a tápszert akkor keverném gyümölccsel, pont itt olvastam egy nagyon jó hozzászólást. Vagy inkább valami tejpéppel kezdjek én is, lehet.

nem tudom

2011. dec. 20. 11:42
 6/10 anonim ***** válasza:

ha a szoptatást abbahagyod akkor tápszer kell. utána meg 1 éves kortól bevezetheted a tejet. napi fél liter tejalapúra van szüksége 5-6 éves koráig, nem szabad elhagyni a reggeli-esti tejet...


adhatsz gyümit reggelire, de az lenne a legjobb ha vennél tápszert és azt adnád, a gyümölcs nem táplál, az csak nasi egy 10 hónaposnak

2011. dec. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

reggelire szoktak gabonapépet is adni, én is most fogok átállni arra a tápszer helyett.


Amúgy az én fiam pont ugyanígy eszik, de többet tud ébren maradni, de. olyan 11-fél 12-ig.

2011. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én vagyok a gyümölcsöstápszeres!Nálunk csakis így eszi meg a kislányom!Amíg kicsi volt addig pici gyümilét tettem bele amit én centrifugáltam,szűrtem.Szóval néha így eszi a tápit reggelire,néha túrós gyümi,vagy üveges tejszínesgyümi a reggeli!Ugye ezek tejalapúak és táplálóak,mivel nem sima gyümölcs!Mi sem tízóraizunk!
2011. dec. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

igen, tudom, hogy kellene a tápszer, csak hogyan tudnám azt adni, hogy kanalazható legyen. Kisfiam nem iszik cumisüvegből, most már pohárból is itatom és ő maga is iszik ilyan tanulópohárból, vagy hogy is hívják. Dokim azt mondta, vissza ne szoktassam cumisüvegre, inkább szoptassak, én akartram, de eddig sikerült. nincs már tejem, nem akarom szegényt szenvedtetni.


Akkor hogyan legyen a reggeli? :(

azt sem tudom, hogyan adjam a tízórait, mert ugye akkor alszik. 10-től, van hogy előbb és csak délben kel. Ez annyira fix, tuti, hogy nem fogja változtatni.


és 7-kor kel. nem sok időm van reggeli és tízórai között, tehát a következő a tippem.

reggeli pici joghurt (tápszerbe kevert gabonával már próbálkozom egy ideje, három napig és utána szünet, aztán megint három napig és így tovább, de nem fogadja el)

tízórai meg 100 ml tápszer keverve almával és babakekszel. (ezt itt néztem el a fórumon ma :) )


más ötlet?

kérlek segítsetek

2011. dec. 20. 15:15
 10/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, bocsi, hogy így elvesztem, de elvitték a gépet...

Szóval én a helyedben nem erőltetném a tízórait, és inkább adnék neki pl. tejpépet gyümölccsel reggelire, azt lehet kanalazni, nem kell visszaállni a cumisüvegre, és mivel az én fiam sem akarja már megenni a tápszert, azt mondta a védőnőnk, hogy a tejpép ugyanolyan jó tejalapú táplálék. Mert az is tápszer lényegében, csak sokkal sűrűbb. De kipróbálhatod a sinlaccal dúsított tápszert is, a sinlactól olyan édes lesz, hogy teljesen elveszi a tápszer ízét, hátha úgy megeszi. Az én fiam simán bekanalaz belőle 250 ml-t is, pedig a tápszert magában már nem fogadja el.

Szóval nálunk bejött a tízórai elhagyása, tegnap pl. úgy csináltam, hogy reggeli 8-kor, ebéd délben, utána csak 5-kor uzsizott, majd 7-kor vajaskenyér, és még ivott vacsira 8-kor tápszert is (láss csodát)! Éjszaka meg aludt, egyszer volt fönt. Nekünk elég ennyi evés, kipróbálhatod te is.

2011. dec. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!