Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki érzett hasonló félelmet...

Valaki érzett hasonló félelmet, mert én nem tudom mire vélni? Kisbabával kapcsolatosan.

Figyelt kérdés

Mióta megszültem itt van velem Édesanyám,hozzám költözött segíteni.Mégis ha valahova el kell mennie és egyedül kell maradnom a babámmal (11 hetes koraszülött),akkor bepánikolok és félek,de nem tudom miért.Teljes mértékben el tudom látni,tehát nem volna okom mitől tartani,ezért nem értem.

Valaki érzett vagy tud hasonló helyzetről?

Egyszerűen nem tudok mit kezdeni ezzel az érzéssel és ez a végtelenségig így nem mehet...


2012. febr. 8. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsiben nálam is meg volt ez az érzés, mikor először egyedül maradtam kislányommal egész napra, na akkor éreztem ezt. Párom el ment dolgozni reggel, becsukódott az ajtó, és iszonyat nyugtalanság-félelem-bizonytalanság lett úrrá rajtam, szerintem ez normális, ráadásul nálad koraszülött a pici... minél többször maradsz egyedül vele, annál jobban enyhülni fog ez az érzés, hisz megtapasztalod, hogy megy ez egyedül is :)
2012. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én babáim is koraszülöttek voltak és abban az 1 hétben, amíg velük voltam a kórházban minden oké volt. Persze ott voltak a dokik, ápolók, volt kihez fordulni, ha úgy gondoltam valami nincs rendben. Aztán ahogy hazaértünk és betettem őket a kiságyba, én is bepánikoltam: se orvos, se ápoló, csak a gyerekek, apa és én. És most bizony nekem kellett a legokosabbnak lennem és nem mindenen megijedni. Ahogy telt az idő, úgy múlt el szépen lassan ez a szorongató érzés és maradt a természetes felelősségérzet. Ez az érzés teljesen természetes (főleg koraszülött babánál!), de hidd el nem fog a végtelenségig tartani. Összeszoktok majd, megismered a jelzéseit és nem fogsz pánikolni. Jó babázást!
2012. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is természetes, amit érzel. Elsőre minden olyan ijesztőnek tűnhet, de eközben te is tudod, hogy meg tudod csinálni! Menni fog, hiszen mást nem tehetsz.

Idővel tényleg belerázódsz majd, bízz magadban.

2012. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Voltam én is így, pedig nem volt koraszülött a fiam.

Szülés utánra férjem kivett 2 hét szabit és itthon volt velem, mindenben segített, ha kellett éjjel felkelt kivette a kiságyból a picit, mikor sírt, megnézte a pelust, hanem volt benne semmi, akkor simogatta a pocakját sétált vele, ha még mindig sírt, akkor hozta hozzám szoptatni. Aztán letelt a két hét és visszament dolgozni. Én úgy féltem, hogy csak na.


Főleg az esték és éjszakák voltak rosszak, férjem hajnal 3-4 körül kel és megy dolgozni, fiam sokat sírt éjjelente, hasfájós volt, férjem pedig átköltözött néha a másik szobába, hogy aludni tudjon, ami jogos, de én haragudtam rá, mert féltem egyedül az éjszakától.


Ne aggódj, elmúlik majd ez az érzés. Amúgy tök természetes.

2012. febr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az első 2 héten volt itt anyukám, mikor elment, meg is sirattam, tehetetlennek éreztem magam. Én is el tudtam látni a kislányomat maximálisan, mégis...Ez az érzés pár hétig még eltartott, de fokozatosan elmúlt. Nálad is el fog, ne aggódj, biztos azért van, mert nem bízol még magadban eléggé, de ez változni fog.
2012. febr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ZsZs27 ***** válasza:
A lányaim is korababák voltak, több mint 6 hetet töltöttünk kórházban. Mire haza jöttem, mondhatni rutinos anyuka voltam, volt időm megtanulni sok mindent. A férjem viszon az első héten, mikor haza jöttünk, 2 kilót fogyott,még hőemelkedése is lett. Persze bennem is volt egy kis aggodalom, de nem azért, hogy el tudom-e látni őket. Csak furcsa volt orvosok nélkül, kicsit bizonytalan voltam, féltem, nehogy bajuk legyen. Én akkor voltam teljesen oda, ha nekem kellett elmennem, vagy nélkülem vitték el sétálni őket. Idő kell és hozzászoksz. Akikkel megismerkedtem a kórházban, (korások) sokan járnak hasonló cipőben. Valahogy jobban aggódnak, talán a koraszüléssel járó megpróbáltatások okozzák.
2012. febr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!