Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » I-es számu női klinika? Volt...

I-es számu női klinika? Volt valaki hasonló helyzetben? MInden érdekel amit tudtok teherbeeséssel kapcsolatosan. Írjátok le a történeteteket.

Figyelt kérdés
Az a próblémám,hogy hol kimarad a menszeszem hol megjön.Tehát nincs mindig peteérésem a görbémből is látszik.Egyik nőgyógyász sem küldött el még vérvizsgálatra.Mindig csak nyugtattak,hogy majd megjön....bla,bla....jöjjek vissza 3hónap mulva. Holnap telefonálok a klinikára időpontért.Ha nincs peteérésem mit csinálnak gyógyszert írnak fel?Nektek mik a történeteteitek?
2012. jan. 24. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, jó esetben felírnak clostilbegytet, de én először endokrinológushoz mennék, ő hormonokat vizsgál vérből és kideríti ezáltal miért nincs peteérésed!
2012. jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ma voltam hormon vérvételen.holnap van meg az eredmény.
2012. jan. 24. 14:24
 3/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az első válaszoló szerintem nem erre gondolt. a nődokik által kért hormonlabor messze nem olyan részletes, mint amit egy endokrinológus csináltathat. Nem csak a négy alaphormont nézeti meg, hanem a pajzsmirigyhormonokat, és kérhet terheléses cukor és inzulin vérvételt, ami rendszertelen ciklusnál sokkal többet mond, mint hogy van-e peteérésed. Azt is meg tudja nézni, miért nincs. Ez fontos, mert nem elég megfoganni, ki is kellene hordani azt a babát, és erre sokkal nagyobb az esély, ha a hormonháztartás teljesen rendben van mielőtt belevágtok.

2012. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm,hogy írtatok.Ez egy magánlabor volt ahol kérhettem pénzért ezeket az alapvizsgálatokat.
2012. jan. 24. 22:18
 5/5 Manka68 ***** válasza:

Hát ha már magánlaborba mentél, érdemes megnézetni ezeket : AtniTPO, TSH, ft3, ft4 (ezek a pajzsmirigy hormonok), és terheléses cukor ÉS inzulin vérvételt. Lehetőleg 3 pontosat, ami azt jelenti, hogy megszúrnak éhgyomorra, ezután 5 percen belül meg kell inni egy cukros löttyöt, majd egy és két óra múlva újabb szúrás. Ha a 120 perces inzulin érték több, mint 5-szöröse az éhominak, vagy 26-nál nagyobb, akkor inzulin rezisztencia áll fenn, a TSH-nak 2 alatt kell lennie, de 1 körüli érték az ideális. A többinek ott lesz a referencia értéke a laboreredményen.

De kimaradozó mensessel esélyes, hogy az inzulinod több a kelleténél, és esetleg a TSH is magabb. Gyakran jár együtt ez a két probléma. De külön-külön is megakadályozhatják a teherbeesést. :-(

2012. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!