Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most szültem 3 hete, és bőven...

Most szültem 3 hete, és bőven van tejcsim, a nagyobb 2 éves babámnak is adhatok anyatejet, ha eddig tápszert evett még napi kettőt?

Figyelt kérdés
Szóval napi 500 ml tápszert át szeretném váltani anyatejre, ha tudok annyit fejni neki.Mivel csak két hónapos koráig tudtam szoptatni, mert komplikációk miatt alig volt tejem.elfogadta a tápszer helyett az anyatejet, igaz nem elsőre, és csak cumisüvegből, nem akarom cicicel megzavarni, nem emlékszik ő már a cicire.Szóval nem baj ha kiváltom a tápszert anyatejjel?Tudom ilyenkor már tápszer sem lenne muszáj, de én szeretnék neki anyatejcsit még néha adni, ha tudok neki annyit fejni a kicsi szopizása melett.Ártok evvel, vagy használok?
2009. jún. 2. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
A tejed a 3 hetes babád igényeire van beállva, szerintem a két éves fiadnak nem elég tápláló.
2009. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem fogsz vele ártani, még jó is az immunrendszerének, ha kap tejcsit. Arra azért figyelj, hogy nagyon nagy az anyatej energiatartalma, így hizlal. :) A picinek sem fogsz vele ártani, hiszen csak a maradékot fejed le..te a nagynak adod, van aki eladja. Egyik se rossz megoldás. :)
2009. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 éves gyereknek nem hiszem , hogy kéne még tápszer.Ha van elég tejed és szivesen kifejed a nagynak , akkor tedd azt , ha elfogadja ártani nem ártasz vele . Nem igazán értettem , de 2 éves gyereknek nem adnék cumisüveget , és semmi képp nem tukmálnám az anyatejet .
2009. jún. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy szerintem adhatsz neki, de ne tápszer helyett, hanem étkezések között. (1. válaszoló)
2009. jún. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha sok a tejed, és fejned kell, akkor nyugodtan add oda neki. Inkább, mint kiöntsd. Az igaz, hogy a 3 hónapos baba igényeihez alkalmazkodik a tej, de a nagy már mást is eszik, tehát kiegészítőnek jó neki.

Én pont most kérdeztem a védőnőt. Szeretnénk második babát, de az elsőt még nem akarom elválasztani. Erre mondta, hogy nyugodtan, sőt, ha megszületett, mindkettőt szoptathatom egyszerre. Cicire tényleg ne tedd vissza, mert utána nehéz lesz leszoktatni.

2009. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!