Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám szárazan köhög és...

A babám szárazan köhög és taknyos! Kivihetem sétálni egy kicsit ilyen hidegben?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 13:45
 1/8 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem muszáj akkor inkább ne.Erre felénk -10 fok van az én babám is náthás nem megyünk le nem hiszem,hogy jót tenne neki.Gondolj bele ha te is náthás vagy és köhögsz akkor neked sem esik jól a hideg.Köhögésnél még + benyeli a hideg levegőt.
2012. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Vidd ki egy kicsit. Kell neki a levegő, mellesleg ebben az időben nem élnek a bacik sem ! Jól öltöztesd fel, a szája-orra elé köss egy sálat és mehettek!
2012. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Orvosnál nem voltatok?

Jó lenne tudni mi okozza a panaszokat, mivel nem minden betegségnek tesz jót a hideg levegő. Alapvetően egy-egy kisebb megfázáskor ki lehet menni, nem fog ártani, de ha valamilyen gyulladás van a szervezetében, akkor lehet jobb inkább megóvni őt a nagy hidegtől.

Lányomnak múlt héten hörghurutja volt, doki azt mondta azzal inkább ne vigyem ki. De ez ugye nem száraz köhögés volt.

2012. febr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
voltunk dokinál reggel, köptetőt kapott a gyerkőc meg orrcseppet. A köhögése száraz, azt hiszem felöltöztetem és kinyitom az ablakot neki. Aztán ha holnap jobb idő lesz akkor kimegyek vele! Lázasnak nem lázas, a kedve jó!
2012. febr. 8. 13:56
 5/8 anonim ***** válasza:
A beteg gyereket is ki lehet vinni. Pl a náthás, különösen az eldugult orrnak nagyon jó ha kicsit kinn van. A hideg levegő megnyitja az eldugult orrjáratokat, így azok ki tudnak tisztulni, és kisebb az esélye az arcüreggyulladásnak. A kinnti levegő ezen kívül párásabb, mint a lakásban, ami szintén jót tesz ilyenkor. Ha nagyon hideg van, akkor nem jó, de attól hogy náthás, még nyugodtan ki lehet vele menni. Sőt a lázas betegnek is jobb ha kicsit kinn van, persze nem a magas lázzal, és nem órákig. Az is jó megoldás, hogy pl tíz percre kimész vele, a ház elé, vagy az erkélyre ha van. Általában -5 fokig nyugodtan ki lehet menni, ha nincs szél.
2012. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam vasárnap lázasodott be, piros a torka és most már betaknyosodott (ő nem köhög). A mi orvosunk azt mondta, hogy most inkább ne vigyük ki, amíg beteg és ilyen hidegek vannak, viszont minden nap szellőztessünk.
2012. febr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem régen volt a kislányom beteg...azt mondta az orvos,hogy szellőztessek,de ne vigyem ki a gyereket,egyenletes hőmérsékletre van szüksége.

A friss levegő persze kell,de most hideg van...végighűti az egyébként is beteg légutakat!

Jobbulást kivánok!

2012. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vidd ki.( A kisebbik fiamnak pár napja csak az orra folyt,semmi más baja nem volt. Tegnap kivittem kicsit a tesóval együtt az udvarra és ma reggel már az orvoshoz vittem hörghurut gyulladással. )
2012. febr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!