Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babátok miket tud...

1 éves babátok miket tud játszani/csinálni, vagy mit tanítatok neki?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok mindent csinált már 1 évesen, de legjobban pakolni szeretett. Mindenből kiszedett mindent, úgy járkált mint egy tornádó, felfordította az egész lakást.

1 évesen kezdte megszereti a kemény-lapos könyveket, a plüssöket, a formabedobókat (ilyenkor még csak ismerkedett vele, nem tudta bedobni a formákat).

Imádta a zenét, ha zene szólt riszálta magát.

Mondókáztam, énekeltem neki. Sokszor mondtam mit csinálok, ő mit csinál, és megfigyelés alapján tanult.

A csip csip csókát ilyenkor kezdtem neki mutogatni, azt is nagyon szerette.

Önállóan is jól elvolt, leült és pakolászta a játékait, a zoknikat...

S persze minden érdekelte, ami nem játék: mobil, távirányító, pille palack, kulcs stb. Ezek voltak a kedvencek.

Úgy direktbe nem tanítottam neki semmit, tehát nem ültem le mutogatni neki pl. az állatokat vagy a színeket stb. Csak úgy beszéltem hozzá, és így tanult. Megfigyelt.

2012. febr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lányom 2 hét múlva lesz egy éves.

Imád pakolni. Mindenhonnan, és leginkább kifelé. :)

A formabedobóba a kört már bele tudja dobni, a többi még nagyon messze van.

Jön-megy, pakol egész nap. Nem ér rá leülni, mindenhová sétálnia kell. Ha mondom neki, hogy bújjon el, akkor elbújik a függöny vagy az ajtó mögé, és kukuccsolni kell vele. Mondja is, hogy "Kakk!". :D

A Csip-csip csókánál rázza a kezét fel-le. Sokat tapsol, imádja a zenét. Nem csak rázza magát, hanem ringatja a csípőjét. Haláli!

A kemény lapos könyvek nálunk már régóta kedvencek, még ülni sem tudott, lapozgatta. Azokkal most is nagyon elvan.

Megmutatja az állatokat a képeskönyvben. Tudja, hogy az udvaron van a cica és a kutya, és ha mondom, hogy menjen, kopogjon nekik, akkor odamegy a terasz ajtóhoz, és kopog. A cicát hívja, a kutyát utánozza. :)

Ha boltban vagyunk, akkor ő már integet, ha mondom a pénztárnál, hogy "Köszönöm szépen, viszlát!".

De amúgy is, ha köszönést hall, már integet is ezerrel.

Ha mondom, hogy kocc-kocc, akkor összeütögeti a kezében lévő játékokat. Tudja, hogy jár az óra ("tittitta"), és azt is, hogy hol van.

Amióta jár, azóta sokszor csináljuk azt, hogy mondok neki valamit, hogy keresse meg a szobájában. Akkor eltűnik, megkeresi, és hozza.

Most így hirtelen ennyi. :)

2012. febr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Most egyéves. :)


Amiket az első leírt, nálunk is mind kedvenc.

+ a laptop... de persze azt nem engedem neki :)

Szeret hintázni (van benti hintája), mini-babakocsit tologatni, mini konyhában "főzőcskézni" - kavargatja a lábosban a semmit. ;-)

Elég sok szót is mond már, egyedül iszik pohárból, a hétköznapi tárgyakat felismeri, tudja melyik mi. pl. kiesett a hajából a csatt tegnap és mondtam neki, hogy keresse meg, hozza oda, erre 20mp múlva már hozta is, stb.

Ért mindent, amit mondok neki. Sokat beszélek vele, kevés dolgot tanítok neki én is direktbe, de a testrészeket már elkezdtük: fülét, hasát, lábát már megbízhatóan mutogatja, orrát, száját amikor van kedve. Szeme meg csak a babájának van. ;-)))

2012. febr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Az nálunk is érdekes, hogy tudja, hogy hol a maci szeme, anya füle, foga, de a sajátját nem tudja. Az nincs. :)
2012. febr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi még csak nagyon alap játékos dolgokat szoktunk, ami éppen eszembe jut, és úgy látom, hogy érdekli őket, persze ez mindig változik.

Mondókákat, énekeket nagyon szeretik. Pl. Csip-csip-csóka, Ec-pec-kimehetsz, Ez elment vadászni..., amelyeknél lehet egy kicsit mutogatni is hozzá.

Állathangokat is nagyon szeretik, ezekből egy csomót el lehet sorolni(melyik állat mit mond?, pl. kutya: vau-vau), egy idő után próbálják ismételni.

Testrészeket elmutogatni a babán vagy magadon (orr, szem, száj, fül, fej, kéz)

Ruhadarabokat elmondani. Ezekre magamtól nem is gondoltam, de az én gyerekeim le szokták venni a zoknijukat, és amikor kérdeztem, hogy hol a zokni, akkor a kisfiam előásta a kiságyából.

Tapsolni, integetni, indiánüvöltést utánozni tudnak, ez utóbbit nem tudom, honnan szedték, de már mind a 3 gyerek csinálja.

Játszani leginkább a pakolás a nagy kedvenc, mindenhonnan bármit kipakolni. Nagy csészébe, kockába hordóba betenni a kisebbet, majd kivenni, tárgyat odaadni a másiknak vagy nekem, majd utána én visszaadom neki, és azt ő elveszi.

Könyvek nálunk még nem jók sajnos, mert ha odaadom, megrágják (minden papírt megrágnak most, nagyon fogzanak)

Dobozokon szeretnek dobolni, ill. abba is pakolni, de figyelni kell, hogy ne rágják meg.


Tiltott kedvencek: távirányító, vezetékek, mobiltelefon, szinte minden elektromos kütyü, papucsok.

2012. febr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, akkor megnyugodtam, az enyém is ezeket tudja, pont mint az első válaszoló, csak annyi mindent hallani, hogy direktbe kell tanítani, meg minden, de akkor semmivel sem vagyunk elmaradva! köszi!
2012. febr. 8. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!