Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul evö gyerek, tudom...

Rosszul evö gyerek, tudom 1000 ilyen kerdes van, de tenyleg mit lehet csinalni?

Figyelt kérdés
Fiam 17 honapos es nagyon keveset eszik.10,5 kg, egeszseges,extra mozgekony jokedvü.Ö az a gyerek aki mellett leülhetsz enni es rad sem fog nezni.Milyen taktikak, praktikak valtak be nalatok.Neha el sem tudom kepzelni, hogy ilyen keves ennivalon el lehet lenni.Inni vizet iszik, nasi nics, szoval senni fölösleges dologgal nem tömöm.Ma reggelite peldaul 3 karika vajaskiflit evett, elötte tapszert ivott 1 oraval.Delelött 1 cikk alma.Ebedre kompotos talba szedtem neki borsolevest, kb. a felet ette meg es ennyi.Fog ez valamikor valtozni?
2012. febr. 7. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez rossz neked?


nekem a jóevönek mondott kislányom eszik ennyit és 16 hós múlt nincs még 10,5 kiló ruhástól. szóval szerintem semmi baj nincs a gyerekeddel, mit szeretnél zabáljon?


én jóevönk tartom lányomat és nem eröltetek semmit. reggelire pont ennyit szokott ö is csak tápszert nem kap már. délelött is ugyan ez kb és délben az én kajám felét negyedét eszi meg. majd uszonna valami keksz vagy gyümölcs, vagy joghurt vagy puding (ez persze mindig lemegy) majd este szinte semmi, egy kis felvágottat, max egy szelet sajt és ennyi.


mivel délben menyom fél vagy negyed adag felnött ételt, én azt gondolom ez nem kevés egy 16 hósnak. és végül is minden étkezésre eszik valamit. közben nem nasizik, és nem csökken s súlya így én nem aggódom és nem eröltetem.

2012. febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok neked erre mondani, hogy a fiam ahogy megtanult járni, nem volt ideje enni! És ezt szó szerint írom neked!!!

Első 2 hétben kétségbe voltam esve. Rohangáltam utána, hogy egyen. Aztán "nem érdekelt", hogy mennyit eszik. Tudta, hogy mikor van evésidő! Tehát: reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora. Máskor nem is jött "enni". Egyébként ő mindent csinált már néha az evés helyett, csak rágni nem rágott.

Aztán kb. 2,5 évesen fordult a kocka. Egyik napról a másikra visszajött az "evés" az életünkbe. Jól evett, mindent, amit elé raktunk. Most 4 éves. Semmi baja nincs.


Ami még nálunk vicces volt, azaz, hogy 1 éves korától nem volt hajlandó húst enni. Csak zöldség vagy gyümölcs, ha esetleg hajlandó volt az evésre. Gyermekorvos és a védőnő is megnyugtatott, de nekem nem tetszett ez az egész.

Végül tudtam, hogy a szilvát, almát, zöldborsót és még a krumplit imádja. Ezeket összetörtem neki és hozzá pépesítettem az általam elkészített húsit. Úgy megette. Így a húsbevitel is megvolt.


Egyébként sosem látott üveges ételt, mindig főztem neki 4 hónapos korától. Lehetőleg friss alapanyagokból. Idénydolgokat is betároltam a fagyóba.

Viszont, mikor "nem ért rá enni", akkor volt, hogy csak az üveges ételt fogadta el. Gondolom: jobban csúszik ..


Kitartást! Változni fog! De most pörög!!!

2012. febr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
En tenyleg kevesnek tartom, hogy ebedre kb.100 gramm kajat eszik jo esetben.De lehet en gondolom rosszul.
2012. febr. 7. 13:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is alig eszik a nagyobbik fiam. Pedig már majdnem 4 éves, és összel sem volt több 13 kg-nál. mi még étvágyfokozót is kaptunk, mert annyira nem evett. Semmit nem használt. Sőt, a vérét is vizsgálták, de ott is minden rendben volt. Ilyen. Először én is izgultam, de most már belenyugodtam. Amúgy aktiv, mozgékony gyerek, 2 percre nem ül le. A gyerekorvos anno azt mondta, hogy "higgyem el, a gyerekek nem fogják magukat éhen halasztani, és ők csak annyit esznek, amennyire a szervezetüknek szükségük van".

Nálunk az ovi változtatott egy kicsit a dolgon: ott látja, hogy más gyerek milyen jóízűen eszik, és így ő is többet kezdett el.

2012. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!