Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kizárólag tápszert evő babák...

Kizárólag tápszert evő babák anyukái tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék a véleményetekre, ki mikor kezdte el a hozzátáplálást a babájánál. Mivel, hány naponként kínált új gyümölcsöt, zöldséget?
2012. febr. 8. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kapta először az almát. Utána kis szünet, most az alma-őszibarack kombinációt kapja. Én 4-5 napig kóstoltatok egy ízt, utána 2-3 nap szünet, majd jöhet a következő.
2012. febr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

4-ik hónapot betöltötte mikor répával kezdtük. ahol én élek itt nem ajánlják a gyümölcsöket mert túl savasak megterheli a gyomrot.


répa elöször 1 kanál, 2 kanál egy hétig

majd paszternák ugyan így

majd krumpli ugyan így

aztán elkezdtem keverni

majd sütötök.


kb féléves volt mire kiváltottunk egy étkezést. akkor az orvos azt mondta hogy 4 hét legyen mire elkezdi a köv kostoltatást. így kb 7 hósan kezdtük el a gyümölcsöket délután.

2012. febr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi is 4 hónaposan kezdtük el, sajnos először egy ajándékba kapott sütőtököt adtam ami nagyon izlett neki, igy utána amit én csináltam nem akarta megenni. a sárgarépát és az almát azt hittem sosem fogadja el, de már imádja. úgyhogy én eleinte mindenhez sütőtököt adtam a krumplihoz az almához a répához is, igy megette általában. én nem vártam ki a hetet,napokat az új ízekkel folyamatosan kínáltam és nem volt semmi baja. most 13 hónapos és mindent megeszik már, na a zöldbabtól egy kicsit prüszköl.

Szerintem úgy add oda neki ahogyan érzed, mert minden pici máshogy reagál az újdonságokra. Jó étvágyat!

2012. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

4 hónaposan kezdtük.

Almával kezdtük, aztán kb 2 naponta kóstoltattam vele sorban a dolgokat.

Nem szórakoztunk a kóstoltatással, mert kérte folyamatosan a falatokat. Volt amiből többet, volt amiből kevesebbet evett meg.

Kb 4 hét alatt jutottunk el odáig, hogy megevett egy bébiételes üveggel abból, ami ízlett neki. Van, hogy csak az üvegeset eszi meg, van, hogy csak azt amit én főzök neki.

Szerencsém van a lányommal, szeret kanállal enni. Már elmúlt 10 hónapos, és csak 2 foga van alul, de szereti a darabos kajákat is, úgyhogy én hónapról hónapra adom neki a korának megfelelő bébiételeket.

2012. febr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottátok velem a tapasztalataitokat!
2012. febr. 8. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!