Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha 1 éves gyerekem...

Mit tegyek, ha 1 éves gyerekem csakis és kizárólag a tápszert szereti? Semmi mást nem hajlandó megenni azon kívül, a főzit, gyümölcsöt is csak cumisüvegből.

Figyelt kérdés
A darabossal nem lakik jól,fél óra múlva a tápit követeli.A védőnő szerint ez nem baj.Jön a foga,de ez mindig is így volt:(Amúgy is későn érő baba,még csak nemrégen kezdett mászni,de amúgy ügyes,értelmes,figyelmes.Mit tegyek?Nagyon aggódok.Van így más is rajtam kívül?
2010. okt. 21. 15:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és nagyon bukós,rossz emésztésű,(hasfájós baba volt).
2010. okt. 21. 15:01
 2/5 anonim ***** válasza:
A lányom is rossz evő, de én nem adtam neki csak reggel és este tápszert. Napközben egyen rendeset. Valahogy próbáld rászoktatni. Te tudod, mi válik be nálatok.
2010. okt. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

valami csak nincs rendben, ha még csak mászik(azt se rég) és csak cumisüvegből issza a gyümölcsöt.

turmixold le neki és kanállal add, etetőszékből. nem kell feltétlenül darabosat ennie, de ilyen nagy babát már régen kanállal kellene etetned, csak a reggeli-esti tápszert kellene cumisüvegből kapnia. ez csak rajtad múlik.

mit jelent az, hogy követeli a tápszert? tud már beszélni?!

2010. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem eszik addig,amíg nem azt kapja,inkább éhen marad és üvölt.
2010. okt. 21. 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna rászoktatni a cumisüvegből való evésre, tényleg kanállal kellene már, hogy egyen. Meg kell tanulnia rágást, nem lehet, hogy gyengék a rágóizmai, azért nem tud enni? Én megnézetném. Neki már csak reggel és este kellene tápszert innia, a többi meg szilárd étel. Persze van olyan, hogy fogzás miatt nem akarnak enni a babák, ez természetes. Én beszélnék az orvossal, mind az étkezéséről, mind a mozgásfejlődéséről is. Lányom is későn csinált mindent, 18 hósan kezdett el járni, de nálunk gyógytornász (dévényes) kezelte, gyengék voltak az izmai. És egyébként ez a gyengeség kihathat a rágóizmokra is visszatérve a problémádra.
2010. okt. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!