Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Betegségek közül mi az,...

Betegségek közül mi az, amivel még otthon maradtok, és mi az, amivel mindenképpen orvoshoz mentek?

Figyelt kérdés

1,5 éves lányom meg van fázva, folyik az orra és köhög, de más baja nincsen. Adok neki homeopátiás, meg egy vény nélküli gyógyszert, de arra gondoltam, nem viszem el orvoshoz, csak ha 4-5 napig nem múlik el, vagy ha belázasodik.

Ti hogy vagytok ezzel?


2012. febr. 8. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Lányom is ennyi idös.


Még fél év alatti volt jobban figyeltem, akkor 1x volt beteg akkor egyböl elmentünk mikor köhögött.


Most már ha normál lefolyása van egy betegségnek (épp most kezdtük, elötte szeptemberben volt) akkor nem viszem. orrfolyás, levertség, höemelkedés, aztán köhögés. ha ez 2 hét alatt nem múlik vagy bármelyik ecxtrémebb lenne akkor elvinném. a mi dokink nem ad antibiotikumot csak ha teljesen biztos hogy bakteriális a mgbetegedés, addig kurálgatni kell otthon.


Hasmenésre is csak akkor ad ha bevizsgáltatja a kakit és bakteriális. Ilyen 5 hósan volt, 4 hétig fosott de evett rendesen, kedve is jó volt, így a végén bevizsgáltatta de nem bakteriális volt, csak a gyomor átállt.


Lázcsillapítot orsprét mindig ír, az van itthon, más meg nem kell. Sok folyadék és ennyi.

2012. febr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én minden esetben a kezdődő tüneteknél elvittem orvoshoz, akkor is, ha nem volt láza.

Magamtól nem kezelgettem, még ha sejthető volt, hogy nem lesz nagyobb baj.

2012. febr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak ha csak folyt az orra es kohogott nem vittem orvoshoz mert ez lehet megfazastol is. Termeszetesen amennyiben a kohoges csillapodott. Amennyiben nem lattam jobbulas tpar nap utan elvittem, hogy emghalgassak a tudejet es megnezzek a torkat. Ha nem megfazas hanem virusos de nincs laza akkor azt jelenti, hogy nincs gyulada s a szervezetebe es az immunrendszere jol leragalta a dolgot.

Amennyiben laza van es nem csillapodik hanem folyamatosan ingadozik akkor valamilyen gyuladas van a szervezetebe es ilyenkor el szoktam vinni. Altalaban be is igazolodott a gyenum mert egyszer fulgyuladassal lett lazas masodszor meg torok gyuladasa volt. Ha a laz ingadozik akkor a szervezet probalja legyozni a virust de valami miatt nehezen megy neki. Ilyenkor mindig viszem.

Szinten viszem ha valami kiutes jelenik meg rajta, hamenesnel meg hanyasnal.

2012. febr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, mi baja, meg hülyén hangzik, hogy milyen nap van. Hétvége előtt óvatosabb vagyok.

Általában amíg nincs láz vagy valami "ijesztő tünet", addig nem.

A megérzésemre hallgatok, nem szokott csalni, hogy mikor van "baj".

Egyik lányom kruppos, elég sok minden van otthon, és bizony szoktam "kezelni" őket, ha "szokásos" dolgok vannak. Jártam már úgy hogy "kevéske tünettel" elvittem, az orvos haza küldött, hogy "várjunk". Két nap múlva vihettem újra, akkor már "felismerhető" volt a betegsége.

Most már ezt nem csinálom. Akkor megyünk, ha "kell".

De olyan is van, hogy telefonon megkérdezem, mit csináljak, ha esetleg bizonytalan vagyok.


4,5 és 2,5 évesek pocis anyukája

2012. febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak nátha miatt nem viszem orvoshoz a lányom, de ha már köhög, akkor igen. Jobb ha orvos hallgatja meg, nehogy ráhúzódjon a betegség a tüdejére. Ha péntekig nem javul, viszem az orvoshoz, biztos ami biztos alapon, nehogy ügyeletre kelljen futni hétvégén. Jobbulást!!
2012. febr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!