Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen zoknit adjak a lányomra...

Milyen zoknit adjak a lányomra, hogy ne csússzon le róla?

Figyelt kérdés

Elég vaskos kis lába van (8 hónapos), de nem kövér és már hurkák is alig vannak rajta). Próbáltam már olyat, ami szinte kicsi már rá, olyat, ami pont jó és olyat, ami nagy még. Vékonyat, vastagot. Mind lecsúszik a lábáról. Egész nap a zokniját húzkodom fel. Egyedül úgy marad rajta, ha harisnyára adom, de az meg elég gáz, hogy azért adjak harisnyát rá, hogy megmaradjon rajta a zokni.

A harisnya egyébként önmagában kevés, nadrággal sok. Plusz a zoknirésze szintén kevés magában, de plusz zoknival meg sok.


Ja, és még a bokazoknijai maradnak meg a lábán, de az meg ugye rövid a nadrág alá :(


Tettem már nadrág alá és úgy is, hogy ráhúztam a nadrág szárára. Ugyanúgy lecsúszik.


Másnál is van/volt ilyen?!


2012. febr. 9. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sógornőm lányánál ugyan ez van, bár ott a kislány is közreműködik :)


Ha harisnya+ kismamusz van rajta? Bár gondolom még nem jár, valószínűleg ezért is rugdossa le a lábáról (vagy lemássza)

Én mindig talpas gatyát adtam a lányomra amíg nem járt, mert a rugikat nem szerettem vagyis csak pizsiként, de a zokni+gatya nem volt szimpi, mert feltűrődött a gatya (nálunk nem jött le a zokni). Viszont ezeket imádtam, mert cukik :)


Valahol láttam a neten, hogy van zoknitartó babáknak, nem olyan,mint a férfiaknak, hanem valami amit a lábukra kell felhúzni olyan, mint a zokni sarok és orrész nélkül. Hátha jön olyan aki azt használja és bevált.

2012. febr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

17 hós, és ugyanez van...:-/

ha annyi időm lenne, mint amennyit zoknihúzkodásra pazaroltam az elmúlt másfél évben, akkor végre kilakkoznám a körmöm...:-DDD

Amúgy ha elkezd majd menni, még rosszabb, mert már magának is rájön, hogy hogy húzza le. De akkor legalább ha cipőben van, akkor jobb...További sok sikert! :-)))

2012. febr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én itthonra zokni nélkül kismamuszt (puha talpú kiscipő) adok rá+ nadrág, lentre harisnya+térdig érő zokni. A zoknikat leszedi magáról, a mamuszt valamiért szereti, így az maradt a lábára itthonra.
2012. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én térdzoknit adok a lányomra, mert ő meg a sima méretű zoknit leszedi magáról.
2012. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezt elfelejtettem, hogy a zokni hossza mindegy. A térdzokni is lecsúszik. :)


Egyetértek a körömlakkozós anyukával. 10 percenként fél perc zoknihúzásból simán kijön a lakkozás ideje :)

Kiábrándító, hogy még másfél évesen is ez lesz :)

2012. febr. 9. 14:30
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
en cipocsket adok ra, kulonben egy perc alatt leszedi magarol a zoknit. liliputi puhatalpu borcipo van rajta
2012. febr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ezért maradt a bokazokni, vagy titokzokni. Igaz, nem volt elég hosszú, de azt legalább nem nyúzta le. Aztán amikor már mamuszt, szandált hordott, akkor végre használtuk a normál zoknikat is. :)
2012. febr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos a lányom. Én már nem idegesítem magam ezzel. :D

Azt a zoknit, ami nem csúszna le a lábáról, lehúzza saját maga...

A harisnya is mindig lóg a lábán, mert lehúzza magának. Semmi gond, én is ilyen voltam... Van jó néhány kép, amin boldogan mosolyogva ülök a földön, a harisnyám pedig jó 10 centivel "megelőz"... (Bátyám kedvenc hobbija volt, hogy görcsöt kötött a harisnyámra, persze amikor a lábamon volt) :D

2012. febr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szeritem vegyél neki egy benti szandit, csatosat, a neki megfelelő méretben, ami 17 vagy 18-as lesz, sajnos nálunk is csak ez vált be.
2012. febr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szia van olyan zokni!! tescoban lehet venni F&f-es zokni ami nagyon picinek tűnik. Megfgod és érzed hogy puha, vastag és úgy nyúlik ahogyan akarod. Akár az öklödre is felhúzhatod az újszülőtt méretet is mégsem csúszik le. A fehér színű szettjén egy fehér-barna csíkos, egy fehér alapon barna maciszerű és ugyan ilyan nyusziszerű minta van rajta. Teljesen felveszi a baba lábának az alakját. 3 db volt 1050 ft amikor utóljára vettem. Van másszínben is. Figyeld az anyagát és rá fogsz jönni, hogy melyik. Kb a térdéig ér egyébként. Az alakja is jellegzetes. Előről van összenyomva nem pedig oldalról. Nincs rajta csúszásgátló vagy hasonló. Nagyon nagyon nyúlós. Fel fogod ismerni.
2012. febr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!