Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha adok a kiegészítésként...

Baj ha adok a kiegészítésként tápszert a fiamnak? 10 hetes a fiam

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem attól függ mennyit szopizik

de félő, ha rákap a cumisüvegre, vagy a tápira, akkor hanyagolni fogja a szopzást

2009. jún. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek, de azt sem akarom, hogy éhezzen, nem minden szoptatásnál adok neki.
2009. jún. 2. 15:55
 3/5 anonim ***** válasza:
hát ha éhezne egyébként, akkor természetesen nem baj.
2009. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam igaz koraszülött (4 nap múlva lett először mellre téve, akkor vehettem először a kezembe). A kórházban is nagyon keveset szopizott és itthon is. Kicsit lusta szopizni. 2,90-el született és lefogyott 2,67-re. Akkor mondtam hogy elég. Annyira megszokta a cumisüveget, hogy abból könnyebben evett. Így úgy döntöttem, hogy lefejem a tejem és üvegből kapja. Így többet is evett. Aztán minél többet evett, annál kevesebb lett neki a tejem. Így 2 hete tápszert is kap. (1 hónapos most) Úgy vagyok vele, hogy ha így fejlődik szépen, akkor nem fogom éheztetni. Ha úgy érzed, nyugodtan adj neki tápszert. Nem lesz tőle baja. Csak amíg lehet, próbálj több tejet. Próbáltál már tejserkentőket? Tea, vagy homeós bogyó? Hátha attól több lesz és nem lesz szükség a pótlásra.

Amúgy nem minden baba utasítja el a cicit, ha már üvegből is eszik. Az én kisfiam már egy jó ideje csak üvegből és ha megpróbálom cicire tenni, szopizik. Igaz még mindig igen gyenge hozzá és nagyon keveset eszik sok idő alatt.

2009. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem ha tehetet csak cici. ha éhes marad a gyerkőc még mindig ott a másik cici :)

én 4 hónapja csak szoptatok és ha kicsit kevés, szopcsi után fejek, ezzel szaporítani lehet a tejtermelést.

2009. jún. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!