Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem fogadja el 4 ónapos...

Miért nem fogadja el 4 ónapos kislányom kiegészítésként a tápszert?

Figyelt kérdés
Eddig csak szoptattam igény szerint, de úgy két hete éjszaka is felkel enni 3 óránként, pont mint napközben. A védőnővel azt számoltuk, hogy nincs annyi tejem nappal ami elég a súlyához (6,5 kg és csak 80-100 gr-ot tud kiszívni). Ezért kel fel éjszaka is ennni. Pótolnám neki tápszerrel, de kiköpi. Próbáltam a nestle Beba-t és most a Milumilt, egyik sem kell neki. Hogy fogadtassam el vele?
2011. okt. 23. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen ostoba védőnőket el kéne tiltani a pályáról!!!!

Miért ne lenne elég tejed? Igény szerint szopizik a babád, vagyis lehetősége van akkor és annyit enni, amikor és amennyit megkíván. Tökéletesebb már nem is lehetne! Ha éhes maradna, elfogadná a tápszert tutira.

Éjjel azért kel fel enni, mert 4 hónapos. Ebben a korban a babák még akkor is hajlamosak felkelni, ha előtte nem ébredtek éjjel. Életkori sajátosságról van szó, nem pedig problémáról. Ne rontsd el azt, ami eddig jól működött, azért, mert van egy vadbarom, aki az ecserin vett képesítést!!!

2011. okt. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem se pórolj tápszerrel.De ez csak egy vélemény...

Lehet tényleg éhes a babád, ezért kel éjjel, de ezzel több tejed lesz.De az is lehet, hogy elkezdett jönni a foga, ezért ébred.

Ha rászoktatod a tápszerre, akkor lehet eltömi éjszakára(mondjuk egyáltalán nem biztos), az viszont garantált, hogy több tejed nem lesz, sőt....eltömi a tápszer, nem lesz gyakran cicin, csökken a mennyiség, és el is hagyja talán elpbb mint szeretnéd.

Az én fiam 1 éves, van, hogy 5x kel éjjel cicizni...nem éhes, tudom, de mégis ébred a foga miatt szerintem.

Ha rendesen fejlődik én tuti nem eröltetném!

Ja, most jut eszembe 3-4 hóanpos kora körül nekem megcsappant a tejem(tudom, mert mértem)de nekem sem fogadta el a tápszert!!!!Pedig a 180-200 ml helyett 70 et evett!!!Aztán úgy voltam vele, ha nem kell neki, hát nem kell, nem eröltetem, túl leszünk rajta, és így is volt.

Ne aggódj, hogy nem eszi a tápszert, tudja mi kell neki:)

2011. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor próbálok nem idegeskedni és elfogadom, hogy ennyit eszik és kel éjszaka. Amíg hízik addig nem lehet baj, ugye? :)
2011. okt. 24. 11:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Amíg fejlődik, van napi 4-5 jó pisis pelusa, addig eleget eszik. A védőnődtől pedig az életben többet ne kérj tanácsot.

Dobd ki a mérleget, nem szabad a babát naponta méregetni - ha mindenképp mérni akarod, akkor tedd hetente - mert téged csak stresszel, másra nem való.

Olvasgass itt: [link]

2011. okt. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok, én is azt mondom, hgy tuti nincs baj, ha hízik!!Ha esetleg fogyna akkor is inkább a hozzátápláláson gondolkoznék, mint a tápszeren!

De bizti minden rendben lesz, ne aggódj:)

Jó szoptatást és babázást:)


Ja és a védőnő/doki véleményét általában el kell osztani 2-vel, mert ők olyan véleményt mondanak, ami általában minden gyerekre ráillik(tehát nagyon általános) illetve olyat, ami miatt biztos nem lesz bajuk...Tehát ha ezt most nem ajánlotta volna a védőnő és esetleg elkezdett volna fogyni a babád, akkor tuti mindenki rá mutogatott volna, hogy "ő nem mondta".

Általában a dokik és a védőnők is "levédik" magukat, de ez nem azt jelenti, hogy minden úgy van ahogy mondják.

2011. okt. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam semmilyen tápszert nem fogadott el soha.
2011. okt. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 alaszka ***** válasza:
Igazuk van az előzőknek!! A babád okos, és nem kell neki. Az én elsőm is így volt, egy darabig nem hízott, még egy évesen is felébredt ez nem jelenti azt hogy éhes, csak cumizgatni akar. Az enyém se fogadta el a tápot, és ő szopizott tovább másfél éves koráig! Ne erőltesd neki, ő tudja mi a jó neki, hidd el ha éhezne, megitta volna.
2011. nov. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 alaszka ***** válasza:
És nem akarok bántani senkit, de az ilyen védőnők és orvosok miatt van még mindig az a sok FELESLEGESEN tápszerezett gyerek. Tényleg felháborító, hogy itt minden nap olvasom, hogy már a kórházban mondják, hogy adjon neki pótlást az anyuka. Sajnos anyukák, én már rájöttem, hogy gyakran nekünk okosabbnak kell lennünk az eüs dolgozóknál...Nem arról beszélek, ahol tényleg muszáj a tápi, hanem arról, ahol a méricskélés és az előírt mennyiség számít csak. Második gyerekem szoptatom, és a kórházban se fordult meg a fejemben, hogy tartsak itthon tápszert "vész" esetére, pedig sokan már akkor megveszik. Tisztelet a kivételnek, vannak normális védőnők, és orvosok, de sajnos ritka...
2011. nov. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!