Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért remeg a kis keze a...

Miért remeg a kis keze a babáknak, amikor játszunk velük és örülnek?

Figyelt kérdés
Hat hónapos a kisbabánk,nagyon sokat szoktunk vele játszani és amikor nyúlunk felé szinte beleremeg a kis kezecskéje és közben pedig kacagva várja,hogy mi történik vele. Pl.feldobjuk a játékot, kendőt vagy bármit,ami neki tetszik,szinte visít,máskor nem. A ti babátok is szokott ilyet tenni vagy ez természetes az örömnél?

2012. febr. 9. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazából még nem tudják kifejezni az örömüket, úgy ahogy mi felnőttek, úgyhogy a maguk módján próbálják ezt, a testük valahogy kimutatja a belülről jövő izgalmat. Ez szerintem lehet remegés formában is, úgyhogy nem hiszem, hogy ez baj lenne.

Lányom kicsiként úgy nevetett, amikor izgult, hogy a karját állandóan az orrába törölte. :)

Neki meg ez volt a módszere.

2012. febr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak nem csak a keze.:)A lábával is kapálózik és síkítozik. Nagyon izgatott, mikor pl. tudja, hogy meg fogom csiklandozni. Eddig nem gondoltam rá, hogy ez baj lenne.
2012. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem,mert arra gondoltam,hogy ez baj lenne, hanem azért,mert szeretném tudni,kinek hogyan fejezi ki a babája azt,hogyha örül.Nem gondoltam semmi rosszra, Amikor hajolok felé, hogy megsímítsam a kis arcocskáját már szinte repül,mert annyira boldog,biztosan érzi,hogy mi következik.Ilyenkor mindig nagyon megszeretgetjük!
2012. febr. 9. 21:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért van ez, mert örül, és még az agyban a serkentő hatások dominálnak, tehát a mozgásokat "sutábban" csinálja, koordinálatlanabb. Ahogy az agy is fejlődik, úgy a gátló hatások is érvényesülnek, és ezek a gátló hatások szépen "lecsiszolják", "lefaragják" a mozgásokat, hogy minél finomabb, minél ügyesebb legyen (ezt majd a finommotorikánál látod, amikor Pötyizik később, vagy gyurmázik pl. ) :) ezért van ez a "remegés" :)
2012. febr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!