Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy boldogulsz egyszerre...

Hogy boldogulsz egyszerre több gyerekkel?

Figyelt kérdés

Azoktól kérdezem, akiknek ikrei, esetleg 3as ikrei vannak. Vagy kicsi a korkülönbség a gyerekek között..

Mi a legnehezebb? Hogy néz ki egy napotok? Mennyi segítségetek van? Vállalnátok még 1-et (ha az anyagiak meglennének)?


2012. febr. 9. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem 8 éves a nagylányom és 11 hónaposak a kisfiaim. Mivel hétköznap a nagylány suliban van, Apuka pedig dolgozik, így többnyire egyedül vagyok a fiúkkal. Anyukámmal egy telken lakunk, de én az elejétől úgy alakítottam, hogy csak ha nagyon szükséges, akkor kérem a segítségét, amennyire lehet próbálom nélküle megoldani a dolgaimat, elvégre nem neki szültem a gyerekeket. Ha viszont kérem azonnal jön és egyébként is át szokott jönni kicsit megimádni őket. Napközben csak akkor van gond, ha nyűgösebb napjuk van, ilyenkor a főzés is kicsit nehéz, mert állandóan igényelnék, hogy mellettük üljek. Egyébként viszonylag jól elvannak együtt. Az altatás kicsit necces, mert ha nem egyszerre álmosodnak el (már miért is tennék!), akkor aztán tud hiszti lenni, úgyhogy nálunk ez a legnehezebb. Hétvégén annyival jobb, hogy akkor szinte egész nap lefoglalja őket a nővérkéjük vagy Apa. Viszont ilyenkorra marad a hétközben félretett háztartás. Több gyerkőcöt már semmiképp nem vállalnánk (még ha jobban állnánk anyagilag akkor sem), mert már 36 éves vagyok és úgy gondolom a 3 gyerkőccel én már megtettem a magamét. :-))
2012. febr. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Baratnomnek 3 van. 3-2-11 honapos. Sokat besegitek neki, ha dolga van vigyazok a gyerekekre. Nekem egyenlore csak egy lanyom van, soha nem, vallalnek kis korkulonbseggel.

Sajnalom a gyerekeit, es sokszor azt veszem eszre, h nincs is semmi dolga, csak ugy rampasszolja oket, mert besokkalt.

NEkunk rengeteg pogramunk van a lanyommal, rengeteget foglalkozok vele (pedagogus vagyok amugy).

Van h felhiv a baratnom sirva, h o milyen szar anya, meg en milyen szerencses vagyok, h csak 1 gyerekem van.

AMugy o nem ul le veluk soha jatszani, meg 5-10 percre sem.


Mostanaban tervezzuk a masodik gyereket (a nagy mar 3 eves, nemsokara ovis lesz). (NEkem nincs segitsegem, a masodikkal ha a korhazban leszek ki kell talalni vmi megoldast, h a nagy addig hol lesz, mivel a ferjem dolgozik sokat)


Attol fugg mennyi segitseged van. Sogornomnek 5 van, koztuk ikrek is. De mivel van segitsege (anyukaja, anyosa), akik sokaszor megfoznek, kitakaritanak, vigyaznak a gyerekekre (kb ketnaponta) ha o a varosban csaszkal.

Szoval ha van segitseged, vallalj be kis korkulonbseget, ha nincs, inkabb ne!

2012. febr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!