Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 16 hónapos kislányom jobb...

SzErika22 kérdése:

Ha 16 hónapos kislányom jobb kezébe adom a kanalat, vagy épp odaadom neki a színes ceruzát - egyszerre átteszi azt a bal kezébe és azzal folytatja tovább épp azt, amit elkezdett. Ráutaló jelnek számít ez már, hogy balkezes lesz?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen! Igazából úgy tudod megnézni, hogy ebédnél a kanalat a tányérkája fölé teszed középre és amelyik kezével veszi el az felé húz inkább! Nekünk is ezt tanácsolták, végül bal kezes lett!!
2012. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálta, én is kérdeztem a dokitól, azt mondta ez nem mérvadó, 5-6 éves koráig fog eldőlni, hogy milyen kezes lesz.

Most a csajszi 4 éves lesz, gyakorlatilag 2 kezes. :)) De már többet használja a jobb kezét, de ha bal kezébe adom a ceruzát/kanalat, azzal is gond nélkül rajzol/eszik.

2012. febr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem 16 hónaposan még korai ilyesmit jósolgatni. A lányom is eleinte inkább bal kézzel ügyeskedett, a végén mégis jobbkezes lett (kb. 4 éves korára). Pedig nem szoktattuk át, nem mondogattuk, hogy "az ügyes kezeddel csináld" :-))
2012. febr. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!