Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki használ fürdető szivacsot...

Aki használ fürdető szivacsot a kiskádban, hogyan tartja tisztán?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 22:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Fürdés után tiszta vízzel kiöblítettem és megszárítottam,egyébként pedig gyakran cseréltem.Néha beáztathatod ecetes vízbe,az állítólag fertőtlenít.
2012. febr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, pont a múlt héten olvastam egy cikket, hogy a leghatásosabb ha 30 másodpercre beteszed a mikróba a szivacsot, és garantáltan kifertőtleníti.

Nem próbáltam ki, mert mégiscsak az ételt melegíti ott az ember, de ezt olvastam, hogy ez a legjobb módja a tisztán tartásnak.


ezt olvastam:

Szivacsok és törlőrongyok


Azért használunk a háztartásban szivacsot és törlőrongyot, hogy minden ragyogjon a tisztaságtól. Éppen ezért elsőre meglepőnek tűnhet, hogy ezekben mennyi baktérium él. De gondolj csak bele: a fel- vagy letörölt szennyeződéseknek csak egy részét tudod az öblítésnél kimosni a szivacsból, így akkor is tele lesz kórokozókkal, ha azt hiszed, már tiszta a szivacs. Ez a gyakran használt eszköz ráadásul nedvessége és lyukacsos anyaga miatt kifejezetten kellemes lakóhely a - többek között a szalmonella és a coli - baktériumok számára, ahol villámgyors szaporodásba kezdenek.


Mi a megoldás?


Mindig használj több szivacsot vagy rongyot, legyen külön egy a mosogatáshoz, egy a törléshez, külön a konyhában, a fürdőszobában és az étkezőben. A szivacsokat használat után alaposan mosd ki - az egyszerű öblítés fabatkát sem ér -, és mindig akkor használd újra, ha teljesen kiszáradt. Hetente egyszer érdemes citromlével átitani, és átmelegíteni a mikrohullámú sütőben, így elpusztulnak a baktériumok.

2012. febr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!