Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba hány hónapos koráig...

A baba hány hónapos koráig végeztétek a köv. ápolási feladatokat: olajozás fürdetés előtt, patikai fürdető használata, hintőporozás?

Figyelt kérdés

2012. jan. 7. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem olajoztam a bőrét,ha patikai fürdetőt használsz,akkor felesleges.Hintőporozni alkalmanként hintőporoztam,főképpen nyáron,úgy kb. 9-10 hónapos korukig.Azt vallom,hogy egészséges bababőrnek nincs szüksége semmi ilyen plusz dologra,esetleg csak többet árt,mint használ.

A patikai fürdetőt viszont még most 2 évesen is használjuk(visszatértünk hozzá már egy ideje).

2012. jan. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kerria ***** válasza:
100%

5 hetesek vagyunk, olajozást én már nem használom, csak a hajlatainál, máshol olyan furcsa lett a bőre...

Hintőport meg nekem csak a köldökápoláshoz mondtak az alkohollal együtt, de már ezeket sem használom (lévén már szép a köldöke)

A fürdetőt én még használom, viszont vettünk sampont, mert a fürdetőtől nagyon zsírosodott a haja.


A kérdés egyébként szerintem jogos, mert nekem sem mondták el anno, hogy most mégis meddig kell használni ezeket a dolgokat.

2012. jan. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
soha nem olajoztam és hintőporozta, a dokinénink "megtiltotta" :) fürdetőt olyan fél éves koráig használtunk
2012. jan. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi is a patikai fürdetőt használjuk kezdetek óta, most 1 évesek a gyerekeim. Hintőporozni talán 2x, ha kellett 1-2 hónapos korukban, amikor az egyik baba nyakát kidörzsölte valami ruha. Olajat egyáltalán nem használunk, pedig 2 flakonnal is vettünk...
2012. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olajat még az első pár hétben a hajlatoknál tisztálkodásnál használtunk, hintőport orvosi javaslatra a kipirosodott popsira egyéb kenőccsel felváltva, fürdetőkrémet mind a mai napig használunk, de sampont mi is vettünk, Gabi samponnal mosom a lányom haját, most 22 hónapos.
2012. jan. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak hintőpor volt ezek közül, csak a hurkák között. Olajozás csak koszmó esetén.
2012. jan. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hintőpor csak a köldökcsonk lepottyanásáig használtam és csak oda. Gyógyszertári fürdetőt meg sosem használtam, olajozást sem fürcsi előtt, hanem fürdés után a masszírozáshoz.Kb 1,5 éves koráig. Olyan 3 évesen kapott saját "felnőtt" tusfürdőt, ami nem johnson babaápolási termék volt már.
2012. jan. 8. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Soha nem olajoztam és csakis foreveres fürdetővel fürdettem őket. Még popsikrémre is ritkán volt szükségük, akkor is csak foreverest használtam, a patikainál is sokkal jobb.
2012. jan. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Soha nem olajoztam és nem is hintőporoztam. Olajat csak néha használok amikor a fülét tisztítom, vagy ha a köldökét nem tudom kimosni vízzel rendesen.

Gyógyszertári fürdetőt 3 hónapos koráig használtam, mert addig tartott ki.

2012. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!