Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lehet termeszetes uton...

Nem lehet termeszetes uton baba. Mi a teendo ilyenkor?

Figyelt kérdés
Baratnomek most tudtak meg,hogy termeszetes uton nem lehet babajuk. Mi a teendo most? Milyen vizsgalatok kellenek? Kaaliban mi a menet? Minden erdekel. Ha van itt valaki aki hasonlo cipoben jart legyszi irja le. Mennyi idot vesz igenybe ?Mennyi penzbe kerul ? A lany rendben van. A fiunak keves az eletkepes spermiumok szama.
2012. febr. 10. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi jártunk Kaáliba Tapolcára. Ott csak az orvosságokat, injekciókat kellett fizetni, a vizsgálatokért, beültetésért nem. Amikor először elmennek, akkor kikérdezik őket, megvizsgálják. Sperma mintát vesznek, vérvétel van. Aztán mikor megvannak az eredmények, akkor megmondják, hogy mit javasolnak. Mivel azt irod, hogy a barátnőd rendben, akkor talán nem lesz olyan sok pénzben sem, mert nem kell neki talán sok gyógyszer. Először inszeminációval próbálkoznak, persze ha találnak életképes spermát. Végülis nem olyan sok idő, ha tudnak életképes spermát és a barátnőddel minden rendben. Pénzben ugye ez a gyógyszerektől függ. Lehet pár ezer forint, de akár 100ezrek is.
2012. febr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok ilyen intézet van. Nálunk is ugyan ez volt a probléma. Felhívtuk őket, kaptunk egy időpontot. Mindenféle vizsgálatot csináltak mindkettőnknél. Május 25-én kezdtük, követő év májusában már meg is születtek a babáink. Elsőre sikerült is. Ez a jobbik eset, ha a nő rendben van! Nálam is minden a legnagyobb rendben volt, férjemnek borzalmasan kevés volt a darabszáma. Nekünk kb.100.000Ft- ba került. Még csak annyi, hogy azért ez nem egy sétagalopp. Mellékhatások léphetnek fel. Túl tudják stimulálni az embert, ami borzalmas fájdalommal jár...
2012. febr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sumergo ***** válasza:
100%

Szia! Mindent leírni nagyon bonyolult lenne. Az biztos, hogy menjenek meddőségi központba. Semmi vizsgálatot nem kell előre megcsináltatniuk, majd ott megmondják, hogy milyenekre van szükség. Helyben el is végzik, és intézettől függően ezekért vagy fizetni kell, vagy nem. Ha fizetni kellene a vizsgálatokért, akkor lehetőség van arra, hogy TB-re megcsináltassátok.Mi a tapolcai intézetben voltunk, ott ingyenesek voltak a vizsgálatok, de petevezetőség átjárhatósági vizsgálatot ott nem csinálnak, azt kórházban kellett megcsináltatnom.

Ha nem extrém kevés az életképes spermiumok száma, akkor az inszemináció is elég lehet, az nem drága eljárás, de ez is attól függ, hogy adott intézményben támogatja-e a TB, mert van ahol nem, Tapolcán nem kell fizetni az eljárásért, csak gyógyszert és egy szurit kell venni, az kb. ezerből megvan. Ha nagyon kevés az inszeminációhoz is a spermaszám, akkor lombik lehet a megoldás. Ennek az ára viszont nagyon nagy szórásban lehet, 50 ezertől 250 ezerig , mert attól függ, hogy milyen szurikra van szükség, egyéne válogatja. Nekem például az olcsóbb, általánosan használt készítményre nem igazán reagáltak jól a petefészkeim, ezért drágább, és több szuri kellett. Pedig semmi nem utalt rá a vizsgálatok alapján, hogy több hormont kell kapnom. Szóval ez menet közben fog kiderülni, az is lehet, hogy 50 ezerből megússzák. A lombik eljárásért nem kell fizetni, az első 5 alkalommal ingyenes a petesejtek leszívása, a beültetés, és az ultrahangos vizsgálatok is.

Amit még tudok, az az, hogy az első konzultációkért, ahol megbeszélik, hogy mi is lehet a megoldás, sok intézményben 10 ezer Ft-ot kell fizetni, Tapolcán ez is ingyen van.

Szóval nem mindegy, hogy melyik intézménybe mennek.

Remélem érthetően sikerült leírnom. Ha van még kérdés, szívesen válaszolok. Szóval nekik meg irány egy meddőségi központ, ott mindent elmondanak.

2012. febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Mindenképpen el fognak menni, jó tudni, nagyjából mire számítsanak. Hozzánk talán a győri lenne legközelebb. Esetleg győri tapasztalat valakinek???
2012. febr. 10. 11:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, mi is a tapolcaiban voltunk :) A győri viszont fizetős :) Ott fizetni kell a vizsgálatokért is :(
2012. febr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok, én is Tapolcára jártam. Nagyon tudom ajánlani! A Győriről én is azt hallottam, hogy fizetős. Mi másik megyéből jártunk Tapolcára, az útiköltséget is fizeti a TB.( pecsételtetni kell az orvossal minden alkalommal)
2012. febr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!