Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdek depressziós lenni....

Kezdek depressziós lenni. MIÉRT hiszik azt az emberek, hogy én tehetek arról, hogy nem jár még a lányom?

Figyelt kérdés
Kislányom 16 és fél hónapos, hypoton.Fél éves korától jártunk Dévény tornára, sajnos ez csak havi egy alkalom volt.8 hónaposan kezdett kúszni, 11 hónaposan mászni.Amikor mászni kezdett, azt mondta a gyógytornász, ő már nem ragaszkodik a tornához.Hogy ne maradjon abba a mozgásfejlesztés, babaúszásra vittem, és kértem a korai fejlesztést, amit meg is kapott.Heti kétszer megyünk, az egyik alkalommal konduktor foglalkozik vele, a másik HRG ( vízi mozgásfejlesztés ) Egy héttel az egy éves szülinapja után állt fel először kapaszkodva, és 2 hét múlva már lépegetett bútorok mentén.13 hónapos kora óta lépeget oldalra is, előre is, ha fogjuk a kezét.Most ott tartunk, hogy sokszor már csak egy kézzel fogjuk, és úgy is tesz pár lépést.Van járássegítőnk, ezzel egyedül is robog, kimegy a szobából, és vissza, de ezután már nem érdekli.A családban van 3 fiú baba, mind fiatalabb, és mind megy.az én lányom meg még önállóan sem áll.Ha magam elé állítanám, és elengedném, eldőlne, mint a liszteszsák.Voltunk neurológusnál is, ő sem talált nála eltérést,azt írta a papírra, hogy jó irányú, megtartott mozgásfejlődés, ezzel teendő nincs.Próbálkozik az önálló állással, fejről indítja, de nagyon bátortalan, és megfontolt is.Egyébként egy örökmozgó, kiegyensúlyozott, okos kislány, bár a családot nem érdekli, hogy okos, mert az nem olyan látványos.Anyósom folyton ezen károg, hogy még nem jár??? Mi lesz vele kisfiam stb? Sétáltassátok,stb.Képtelenek az emberek felfogni, hogy még nem érett meg rá, hogy izom problémánk van, és nem viccből járok vele fejlesztésekre.Elegem van a megdöbbent, sopánkodó arcokból, a tolakodó megjegyzésekből, mert kb. 5 hónapja hallgatom, hogy menni kéne már neki.De ezt úgy mondják, mintha mi, a szülei tehetnénk róla!Nem lehet ezt a gyerekből kierőszakolni, és siettetni.Én úgy érzem, mindent megtettem, esténként folyton ezen agyalok, és nem tudom megszámolni, hány zsebkendőt bőgtem tele.Ez nem olyan, mint amikor begyullad valaki szeme,és 2 nap múlva gyógyul, ez egy összetettebb dolog.A férjem, aki egy halál nyugodt ember, tegnap azt mondta, hogy legszívesebben addig nem is találkozna senkivel, amíg nem indult el.Ennyire van elegünk.Nem aggódnék ennyire, hogy nem kérdezgetnék éjjel-nappal.Meg felmegyek a közösségi oldalra, ami tele van a lányommal együtt született babák képeivel.Ki vagyok teljesen!Tanácsok, vélemények?

2012. febr. 11. 07:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Az enyem 15 honaposan kezdett el jarni. Eszembe sem jutott, h depis legyek, teljesen egeszseges. Azota mar lassan 3 eves. Es meg pelenkas :) de en leszarom mas velemenyet.

Nyugi csajszi! En sosem hasonlitgatom a gyerekekemt masokhoz.

2012. febr. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele hogy mit mondanak,az én babám egy éves múlt és butorok melett lépked.Nyugtatásként az egyik testvérem anno 18 hónapos korában kezdett járni.Nem ő az egyedüli aki nem kapkodja el.A napokban olvastam egy oldalt ahol irták hogy a járás 13-18 hónap között történik.Van még időtök,egyik napról a másikra rájön utána le sem lehet majd ültetni,ugy beindul!Tudom hogy nehéz de engedd el a füled mellett amit mondanak.Kitartás,nemsoká szalad.
2012. febr. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok!
2012. febr. 11. 08:03
 4/21 Disi ***** válasza:
Sajnos tanácsot nem tudok adni, csak együtt érezni, tényleg szörnyű lehet, kitartást nektek. Csak annyit fűznék hozzá, hogy egy barátnőm kislánya 16 hós koráig csak földön pörögve volt hajlandó közlekedni más nem érdekelte és ő egészséges volt. Most már egy izgő-mozgó 5 éves. Ez a legrosszabb hogy állandóan összehasonlítgatják, meg jönnek a bezzeg a másik megjegyzések. Szerintem ha ez nem lenne akkor tuti találnának valami mást amit más gyerek máshogy csinál. Bármelyik ismerős anyukával beszélgetek, mindenkinek van valami olyan, ami miatt aggódik, hogy nem úgy történik ahogy és amikor kellene de mi sem vagyunk egyformák és a babók sem azok. Szerintem a saját tempójában nagyon ügyes a babód hisz sok mindent csinál már, te megteszel mindent azért hogy segíts neki. Az ilyen beszélgetéseket pedig próbáld meg rövidre zárni, nem kell neked mindig magyarázkodni, az is őrült fárasztó lehet.
2012. febr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ha mások okoskodása ennyire megvisel, szerintem is jobb lenne, ha nem járnátok ilyen emberek társaságába. Végül is heti kétszer mentek fejlesztésre, tehát nem ültök mindig otthon. Én még olyan ismerősökkel járnék össze a helyetekben, akik megértik a problémát és nem bántanak. A közösségi oldalakat pedig ugyancsak hanyagold egy ideig.

Nagyon sajnállak, megértem, hogy frusztrálnak a buta megjegyzések. Csak annyit tudok mondani, hogy ti mindent megtettetek, ezt te is tudod, és jó úton haladtok. Nem kell már sok idő szerintem, és állni, járni fog a kislányod. Sokszor hallottam már, hogy minél hosszabb ideig mászik egy baba, annál jobb, tehát ez is vigasztaljon, hogy ő most a mászást gyakorolja, és ha már eleget gyakorolta, és az egyensúlyérzéke is megfelelően kialakult, el fog indulni.

Egyébként nem jól tudom, hogy a nagykönyv szerint másfél éves korukig kezdenek el járni a babák?

2012. febr. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Annyira szeretnék neked segíteni! Én is hasonló cipőben jártam csak épp a beszédfejlődés miatt. Az egész a saját aggodalmadból indul ki. Úgy látom, te mindent megteszel a kislányodért, és biztos vagyok benne, hogy a fejlesztők, konduktorok nagyon sokat segítenek is nektek. Próbálj meg a környezeteddel keményebb, határozottabb lenni. Ne menj bele az aggodalmaskodókkal beszélgetésbe. Állítsd le a legelején határozottsággal, és meg is kérheted őket, hogy állítsák le magukat.

Én azt figyeltem meg, hogy ha nem hagyom magam, határozottan és szűkszavúan kiállok a gyermek és a mi nevelésünk mellett, akkor azt a környezet is elfogadja, de legalábbis nem szólnak egy szót sem többet. Amíg az aggodalmat és a tanácstalanságot érzik, folyton mindenbe belepofáznak.

Kitartást nektek és foglalkozz magaddal is! Neked is kijár a pihenés, az hogy mással is foglalkozz, ne csak a kislányoddal. Ő meg fog küzdeni a járással, de erre nem szabad, hogy rámenj, szüksége van rád az egész családnak, hogy biztos, erős hátország legyél. Vigyázz magadra is!

2012. febr. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Bútorok mentén lépeget ez az alapja a járásnak. Viszont nem biztos, hogy jó, ha kézen fogva sétáltok vele( hacsak nem orvos javasolta). Így teljesen rátok hagyja magát. Ne segítsetek neki, majd elkezd ő járni. Esetleg a bútorokat lehet úgy rendezni (ha van rá lehetőség) hogy neki egyik a másiktól egy egy lépéssel elérhető legyen. Előbb-utóbb lusta lesz leereszkedni hogy átmenjen egyik bútortól a másikig. Esetleg érdekes lerámolható dolgokat is lehet rájuk pakolni, hagy dobálja le. Ti ne segítsetek neki. Én lehet, hogy a járássegítőt is eltenném. Én legközelebb annak aki szóvá teszi, hogy nem jár még, bizony megmondanám, hogy ha nem tetszik ne jöjjön, majd szóltok ha elindul. Jegyezd meg, hogy ha eljön az ideje menni fog és ti így is szeretitek. Vállald, hogy még nem megy, de ő ilyen, majd menni fog, ne szégyelld, nem kell. Nem a te hibád. Hiszen egészséges, az alapok meg vannak, majd ő tudja, hogy mikor kell elindulnia.
2012. febr. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Láttál már olyan egészséges gyereket, aki négykézláb ment az oviba? :)) Nem ugye?

Elvitted, semmi baja, így ne aggódj. Akkor kell aggódni, ha több doki is egyértelműen ezt mondja..

Anyóst, meg mindenkit osszatok ki határozottan.

2012. febr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, tudom, hogy 18 hónapos korig kell elindulni, sajnos most nem úgy néz ki, bár ki tudja.A mászással is így voltam, hogy az életben nem fog mászni, és 5 hónapja mászik, imádja! Olyat csinál már, hogy átkapaszkodik a szekrénytől az asztalig, és már csak egyik kezének 2 ujjhegyével kapaszkodik.Egyszer-kétszer láttam, hogy próbálja azt is elengedni, de nem merte.:))Hát, én se láttam még olyan gyereket, aki ne tanult volna meg járni, és ha nem folyna ez a csapból is, nem is foglalkoznék ezzel.Mostanában nem sétáltatjuk, mert olvastam, hogy rossz tartás rögzülhet így, úgyhogy most ezt is hanyagoljuk.Köszi a válaszokat!
2012. febr. 11. 08:33
 10/21 anonim ***** válasza:
A sétáltatásnak a rossz tartáson kívül még egyéb káros következményei is lehetnek. Lassabban alakul ki az egyensúlyérzék, ezáltal még később kezd el a baba önállóan, segítség nélkül járni. Mivel a kezét fogják, ha ezt megszokja, nem tanul meg helyesen elesni, nem teszi ki a kezét esés közben, így később sokszor fog csúnyán orra esni, fejét esés közben beverni.
2012. febr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!