Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek az ellen, ha...

Mit tehetek az ellen, ha öröklötten vagyok depressziós?

Figyelt kérdés

A családomban szinte mindenki küszködik ezzel a betegséggel.

Voltam már pszichológusnál kórházban, semmit nem ért el. Szedtem antidepresszánst, de pár hónap után leálltam vele, mert szerintem az nem old meg semmit.

Ma már "csak", úgymond időszakosan vagyok depressziós, van, hogy hetente tör rám a depi, de van, hogy hónapokig nem jelentkezik. Igazából nincs semmi olyan problémám, ami miatt szomorkodnom kéne, leginkább viszonylag kisebb dolgok miatt lesz rossz hangulatom. Például nem készültem fel eléggé az egyik zárthelyi dolgozatomra, és kb másfél óra leforgása alatt eljutottam a "fenébe!holnap nem leszek valami jó"-tól a "de utálom magamat meg a szánalmas életemet!mindjárt öngyilkos leszek!"-ig.


2009. ápr. 15. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Biztos hogy örökletes a betegséged? Megállapította pszichiáter? Vagy csak a család, nevelés miatt vagy végletesen pesszimista?

Ha örökletes forma, azt gyógyitani lehet, nem antidepresszánssal, hanem a pontov vizsgálat után célzott ionpótlással.

Ha nem az, akkor csak a hozzáállásodon kéne változtatni.

Első esetben pszichiáter, neurológus, második esetben pstichológus vagy nagyon jó és vidám barátok.

2009. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Olyan nincs, hogy öröklött depresszió. Öröklött hülyeség, az van! Szedd össze magad! Ha állandóan sajnáltatod magad, attól leszel depressziós!
2009. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bár olyan egyszerű lenne, ahogy a 15:05-ös válaszoló mondta... A családom életét múltját nem fogom leírni, és nem (mindig) a hozzáállásommal van a baj. De azért köszi.
2009. ápr. 15. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Tényleg nem leht a depressziót örökölni, sokmindent igen pl. az elembajt, de ezt nem, jól írták előttem.
2009. ápr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tom, mit tegyél! Nekem is vannak hasonló problémáim...de én semmit nem teszek ellene! Főként magamban tartom a szomorúságot, a kívülállók semmit nem érzékelnek, és a családom se! A barátaim és az osztálytársaim viszont tudják, mert látható nyomai vannak! :/ Próbálnak segíteni, de nem értenek meg! Próbáld elterelni a gondolataidat, és járj továbbra is pszichológushoz. Már az is segít valamit, ha beszélhetsz vkivel!
2009. ápr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
A depresszióra való hajlamot lehet örökölni.De valószínű,hogy a környezeted állandóan rossz hozzáállása is lehangol,vagy csak érzékeny vagy az érzelmi ingerekre,és rád "tapad" a hangulatuk.A vidámabb környezet,esetleg a humor segíthetne
2009. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy betegség, bipoláris zavar, nézz utána, talán valami segítséget adhat. Nekem a legjobb barátom ebben szenved. Lényege, hogy az agy kémiai egyensúlyának felborulása miatt a (hipo)mániás és a depressziós szakaszok váltakoznak, tehát depresszió ok nélkül is előjöhet. Wikipédián jó írás van róla. Talán az segít, lehet, hogy neked is hasonlód van.
2009. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

csoportterápia, vagy hipnoterápia hatásos lehet..

kedves 2. hozzászólónak

örökölt depresszió létezése tény, nem kérdés.

.. persze ezt hiába is magyaráznám a hozzád hasonló ,,kapsz egy pofontot, oszt rendbegyüssz'' embereknek.

te csak maradj nyugodtan azon a szellemi szinten, ahol vagy!

2009. júl. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!