Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj lenne, ha Domestos-os...

Az baj lenne, ha Domestos-os vízben mosnám el a 9 hónapos gyerekem cuccait (tányér, cumisüveg, kanál)? Utána folyó vízzel jól elöblögetném!

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges. Ha elmosogatod ugyanúgy megfelel.

(Arról nem is beszélve, hogy ebben a korban kell találkoznia egy csomó bacilussal, mert ha nem, akkor az immunrendszere nem fogja ismerni őket.)

Nem azt mondom, hogy piszkos tányért adj neki, de a normál mosogatás bőven elég.

2009. jún. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
inkább sima mosogatószerrel mosd őket, a domestos nagyon agresszív szer, én nem merném használni, de valóban nem szükséges már a speciális folyadék v. tabletta.
2009. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Az durva lenne! Ne tedd! Ennyi idősen simán elmegy már a melegvizes mosogatás, had fejlődjön az immunrendszere. Mert csak úgy tud, ha találkozik a bacikkal, a Domestos meg, mint tudjuk, minden baktériumot elpusztít :D Arról nem is beszélve, hogy sztem lehetetlenség úgy leöblíteni, hogy ne maradjon a gyerek cuccain vegyszer, azt meg szépen behamizná....
2009. jún. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy 9 hónapos babának már nem kell mindenét, amiből eszik, fertőtleníteni. Elég, ha rendesen el van mosogatva. Ő már lassan (vagy máris) mászik, egyre több bacival találkozik, ha állandóan fertőtlenítesz körülötte, akkor ezekre az amúgy ártalmatlan bacikra is túl erős immunválaszt fog adni a szervezete és aztán esetleg találgathatsz, hogy mitől lett allergiás. Egy rendes mosogatás és egy normál öblítés bőven megteszi.
2009. jún. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Baj lenne....
2009. jún. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. jún. 3. 11:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag azért nem lenne baj. Legnagyobb megdöbbenésemre pár nappal ezelőtt olvastam a Domestos csomagolásán ezt az ötletet. Mármint hogy a baba cuccát nyugodtan fertőtlenítsem Domestossal, aztán csak lemosom és kész. Szóval ha rá merték írni, akkor nagy baj nem lenne belőle.

Én nem merném... A 9 hónaposnak meg már valóban nem is kell.

2009. jún. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha fertőtleníteni akarod kifőzés nékül, akkor ecettel tedd. Azzal nem ártasz neki, és a bacik 95 %-ával végez. Csak ecetbe mártod 2-3 másodpercre, aztán mehet a csap alá. A legtöbb fertőtlenítő ecetsavat tartalmaz, ami ugye "tömény ecet". Én ecettel mosom fel a padlót, és így fertőtlenítem a játékait is. Egyébként a vegyszerekre alergiásak is igy takarítanak. Nagyon sok vegyszeres háztartási tisztítószert lehet vele helyettesíteni.
2009. jún. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. jún. 3. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!