Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha azt mondják, hogy tejérzéke...

Ha azt mondják, hogy tejérzékenység miatt nem fejlődik a baba, azt mire értik?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hízik, esetleg fogyás is felléphet.
2012. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem szóltak még, de 4-5 hónapja csak 200-300g-kat hízik.
2012. febr. 12. 11:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Teljesen természetes, hogy egy idő után lelassul a baba hízása. Képzeld el, hogy hány kilós lenne 2 éves korára, ha minden hónapban hízna legalább fél kilót...

Főleg akkor tipikus a hízás ütemének leállása, lelassulása, ha elkezdődnek a nagy mozgások: forgás, felülés, felállás, elindulás, stb.

2012. febr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Mekkora a baba? Szopizik vagy tápszert kap?

Az én kicsimen még a kórházban kijött a tejallergia, mert kapott a tudtom nélkül tápszert és az kicsapta az arcát. Utána pedig atópiás dermatitise lett. A súlynövekedése rendben volt a tejfehérje allergia ellenére is. Igaz speciális tápot kapott, de amíg szopizott én is teljes tejmentes diétán voltam. Szerencsére 1,5 éves korára kinőtte.

A te babádnál mire gyanakodnak? Tejcukor intoleranciára, vagy tejfehérje érzékenységre? Volt már célzott allergia vizsgálat? Van hasmenése, ekcémája stb. vagy csak a súlya fejlődik lassabban?

2012. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Felszívódási zavar miatt nem tudja feldolgozni a tejcsiben lévő tápanyagot, ezért kevesebbet, egyáltalán nem hízik, hiába eszi a megfelelő mennyiséget, vagy veszít a súlyából. Nem ez az egyetlen tünete a tejallergiának, általában híg széklet, puffadás, hasfájás, ekcéma, véres széklet is jelentkezni szokott. De nem feltétlen, valakinél csak 1-2 tünet. Vizsgálni kisebb korban csak úgy tudják, ha szopis babánál az anyuka elhagyja a tejet, tejtermékeket, tápszeresnél speciális tápszert kap.
2012. febr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Off, de az én babám ennél jóval kevesebbet hízik. Ha tápszert adok neki vagy tejpépet, és attól viszont hízik (anyatejjel ellentétben) akkor ki lehet zárni a tejérzékenységet?
2012. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
moira, nem valószínű akkor, hogy tejérzékeny, ha más tünet nem jelentkezik.
2012. febr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!