Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs félelem?

Szeparációs félelem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kislányom pont 13 hónapos, kiegyensúlyozott, jól evő és jól alvó baba.\' hónapos kora óta átalussza az éjszakát,2 hetes kora óta nem is eszik éjszaka, ő maga állította be így.A 6-7 hónapos kori szeparációs félelemből nem éreztünk semmit, sosem volt egy nagyon bújos baba, mindenkinél nagyon jól elvan, mosolygós nagyon. Viszont az lemúlt 4 napban nem értem mit ad elő, egyszerűen nincs meg nélkülem, lóg a nyakamban egész nap szó szerint( persze ennek csak örülök végre:) ), sír ha egy percre el engedem a kezét és csak apa fogja, és éjszaka 1-szer felkel keservesen sír sehogy nem lehet visszaaltatni, csak magától alszik vissza, nappal is ez a helyzet a nappali alvásnál. Felébred sírva és csak rajtam alszik vissza.Viszont éjszaka nem vesszük át az ágyunkba mert eddig is a külön szobájában aludt és most 13 hónaposan nem akarom átszoktatni hozzánk.Neki is jobb a saját ágyacskájában. Segítsetek, mi lehet a baja? Ez a szeparációs félelem? Nálatok hogy volt? Köszönöm szépen


2009. jún. 3. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Sztem ez az. Nálunk 8 hónaposan kezdődött és még tart jócskán. Most lesz 10 hós a kislányom. Nekem is azt tanácsolták, hogy szeressem ezerrel. Meg is teszem. :))
2009. jún. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos, h' az. Jól teszed, ha nem szoktatod át hozzátok aludni, de amúgy a testi kontaktus igényét lehetőség szerint ki kell elégíteni. Játszatok sokat bújócskás játékokat, az segít megérteni, h' ha nem lát, akkor sem vesztél el, és ha sír utánad, mindig menj oda hozzá egy simogatás erejéig, mert így tudatosul benne, h' vetted a jelzését, felesleges sírni. Ha ilyenkor türelmes az ember velük, akkor sokkal hamarabb elmúlik ez az időszak. Minden jót!
2009. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én is felakartam tenni,de megelőztél:)

Igaz kisfiam még csak 6 hós, de ugyanezt csinálja. Most is itt van az ölembe, akkor nála is ez lehet a gond?

2009. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 13 hónapos 8 hónapos korától tart a szeparációs félelem. Már úgy ahogy az apjával elvan, de ha nem lát akkor már elkezd keresni, ha meg megtalál, akkor csüng rajtam.

Én nagyon élvezem, hogy ennyire ragaszkodik, bár néha nehéz. De szerintem hamarosan elmúlik, 10 évesen már a kezünket sem akarja megfogni az utcán(tapasztalatból mondom).

2009. jún. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!