Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet készíteni gyümölc...

Hogyan lehet készíteni gyümölcsből 10 hónapos babának gyümölcs levet? Adtok hozzá cukrot? Mit adtok a babátoknak enni? Adtok már neki olyat, amit ti is esztek"felnőtt ételt"?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Én belerakom gyümölcscentrifugába, és 1 perc alatt kész. Utána annyira hígítom vízzel, hogy finom legyen. A meggyet, savanyúbb narancsot picit cukrozom.

És 10 hónaposan már adtam neki a mi ebédünkből, olyasmit persze, ami neki való. Szóval nyilván nem a rántott hús "bőrét", de petrezselymes krumplit a levesből kivett csirkemellel igen. Ilyentájt a kisfiam már csak akkor kapott bébiételt, ha nagyon nem olyat főztem, ami jó neki (pl. marhapörkölt), olyankor vagy főztem valamit külön, vagy bevetettünk valami régi kedvencet, felturbózva egy kis hússal, tojássárgájával, sajttal, effélével. De azt hozzáteszem, hogy 4 hónaposan kezdett kóstolgatni, szóval volt ideje akkorra már megismerni többféle ételt.

2009. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2009. jún. 4. 11:04
 3/5 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. Ha főzől/főztél borsót ill. babot, akkor azt leturmixoltad? Úgy tudom, hogy a borsó héjját még nem ehetik.
2009. jún. 4. 11:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát a borsó az egy jó móka volt nálunk. Megfőztem, átpréseltem szitán, így megszűnt héjasnak lenni. Utána az egészet szépen rámköpködte. A második próbálkozásnál hadonászott, mire gondoltam nem kell neki. Harmadszor meg közölte: NEM:)

Néhány szemet megeszik, ha van körülötte más, mostmár héjasan. Először mindenképp héj nélkül add neki, mert hozzá kell szoknia, elég szeles. Száraz hüvelyeseket pedig én még nem adtam a fiacskámnak. Most 11 hónapos.

2009. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2009. jún. 5. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!