Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat hónapos babánál szígorú...

Hat hónapos babánál szígorú időbeosztás szerint kell még történnie mindennek? /etetés, alvás, séta stb/

Figyelt kérdés
Roppant kellemetlen helyzetben érzem magam, mert egyik látogatás alkalmával kicsit eltolódott az idő.Látszott az anyukán, hogy nála az a pár perc is igen nagy gondot okozhatott. Valójában akkora gondot okoz,hogyha picit csúszik az idő,bár a baba ebből semmit nem érzett,mert jól érezte magát nagyon is!

2012. febr. 12. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! A mi kisfiunk jövő héten lesz féléves és nálunk is szigorúan tartva van a napirend. Általában 15:15-re hívok látogatót, mert tudom, hogy a gyerek négykor szokott aludni és emiatt én sem örülök, ha mondjuk 15:45-re esnek be... :S Nálunk bevált ez a rendszer, a baba és mi is ki tudjuk számítani, mikor eszik, mikor alszik, ami fontos, ha pl. el kell mennem itthonról.
2012. febr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én annak a híve vagyok, hogy egy ekkora babának szüksége van napirendre és azt tartani kell.

na most a baba nem tudja hány óra van és a napirend nem is azt jelenti, hogy márpedig 11:30 meg kell ebédelnie, hanem inkább azt, hogy vannak fix dolgok amik után-előtt sorrendben történnek a dolgok :)


de ha más úgy gondolja, hogy a napirendhez állítjuk az órát, hát azt tiszteletben kell tartani :)

és nem tudhatod mi volt utána, azért mert akkor jól érezte magát.

én babám pici korában ha egy órával később került ágyba akkor nem tudott elaludni csak sírt, túlpörgött. pedig mondjuk csak a tanácsadáson túl nagy sor volt, ezért csúsztunk...

2012. febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem tartom percre pontosan az időpontokat. Ami általában a fix, hogy 7-fél8 a fürdés, utána vacsi, alvás. (Volt olyan, hogy tovább tolódott, de akkor sem volt gond belőle.)

Amikor éhes, megetetem, utána kis játék, majd pihenés. Így is van egy nagyjábóli napirend, de nem minden történik óramű pontossággal.

Persze vannak olyan családok, akiknél ez nem így van, náluk az a megszokott. Ha nekik ez akkora probléma, el kell fogadni, hiszen mások vagyunk. :)

2012. febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kell a napirend, de azért nem kell katonás rendnek lennie szerintem. Ha mi megyünk valahova, akkor belekalkuláljuk, hogy lehet, hogy később fog lefeküdni, vagy hogy egy alvás kimarad napközben stb., de nem agyalok rajta, úgy vagyok vele, hogy másnapra visszaáll. És vissza is szokott.
2012. febr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
úgy gondolom kell a napirend a gyerkőcnek, de ha néha valami áthúzza ezt, akkor sincs semmi baj. rugalmasnak kell lenni.
2012. febr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 gyermekes anyuka vagyok,es nalunk a lanyoknak 2 hetes kora ota volt kialakult sajat napirendjuk. Szigoruan tartottuk,igy sosem voltak nyugosek,faradtak,ha hozzank jottek,vagy mi mentunk valahova.En sok mindenben engedek de ebben nem.A nagylanyom 4 eves lesz a kicsi 2,es a mai napig tartjuk a menetrendet,pedig mar nagyok.Nincs idoben elteres,ha nyaralunk akkor sem.Igy lettek szoktatva,es igy kiegyensulyozott,boldog mindketto.Nalunk bevalt:)
2012. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Plusz-minusz fél óra belefér, ha a fiamnak is megfelel. De tény, hogy az elején (mondjuk 4-5 hónapos koráig) sokkal szigorúbban ragaszkodtam a napirendhez, de inkább magam miatt, görcsösen jól akartam csinálni mindent. Aztán jó sokat gondolkodtam a dolgokon, és lazábbra vettem.
2012. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, de valójában azzal értek egyet aki azt írta, hogy félóra eltérés megengedhető! Nekem is van gyermekem, nagyon szeretem a pontosságot,soha nem volt nyűgös ha kicsit tolódott az idő,ha rajtam nem érezte, hogy ideges vagyok.
2012. febr. 12. 20:46
 9/9 anonim ***** válasza:

utolso elotti vagyok!

Nekunk a fel ora eltolodas mar sok,ugyanis ok magutol erzik szinte pontosan,hogy mikor van vacsi,furdes,es zuhannak az agyba az egesz napi jatek utan.Ezt gyermeke valogatja nem mi szulok szabjuk meg.Kinek megengedheto kinek nem:)

2012. febr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!