Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már valaki úgy, hogy...

Volt már valaki úgy, hogy egyik napról a másikra elkezdett félni ha egyedül maradt a babájával?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos,a párom a hét nagy részében éjjel nincs itthon, akkor dolgozik. Elmegy délután 18 körül, és csak reggel 8-9-re ér haza. Eddig nem volt ilyen, hogy féltem volna, csak 1 hete jelentkezett. Szorongok, már-már pánikolo, ha csak arra gondolok, hogy egyedül kell maradnom a babával:(

Annyira rossz, és nem tudok ellene mit tenni. Ismerős ez valakinek? Vagy egyedül vagyok ilyen fura?


2012. febr. 12. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia!Ez biztos azért van,mert magányos vagy.Remélem nincs más alapja a dolognak vagy igen?Én egyszer eljátszottam ezzel a rossz gondolattal,nem volt jó.
2012. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A magánytól lehet ilyen??

Milyen más alapra gondolsz?

Eddig nem volt ilyen, mondjuk sosem szerettem egyedül éjszakázni, mindig félek kicsit...de mostanában kezd rajtam eluralkodni a félelem.:-(

2012. febr. 12. 18:35
 3/15 anonim ***** válasza:
Félrelépéses gyanú.De ahogy most Írod az nem.Nehéz dolog ez.Sok emberrel szoktál találkozni?
2012. febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ja nem..:-)) Nem féltékeny vagyok:-)

Ez olyan félelem, mint pl gyermekkoromban félsz a sötétben, szorongsz. Ez szinte ugyanaz. Szorongok. Pl félek ha felébred a baba, akkor mit kezdek vele egyedül? Pedig már 7 hónapos, és sokat voltam vele éjjel egyedül, tehát indokolatlan a félelmem. Nem tudom. Lehet, hogy elmúlik. Lehet, hogy csak az idegeim "vannak ki" egy kicsit mostanság.

Azt hittem más is van így...

2012. febr. 12. 18:52
 5/15 A kérdező kommentje:
nem, nem sok emberrel találkozom. Sőt ebben a nagy hidegben csak a párom és a baba az akikkel érintkezem. De általánosságban sem élünk nagy társásagi életet. Faluban lakunk, itt alig ismerek valakit, a falunak is a legvégén..ahova a madár is csak kéthetente repül véletlenül. Lehet hogy valóban magányos vagyok.
2012. febr. 12. 18:54
 6/15 anonim ***** válasza:
újra én vagyok.én még ilyet nem éreztem,most már értem mire gondolsz pontosan.biztos elmúlik én is szoktam dolgokon kattogni.mostanság az én idegeim is kivannak kicsit.de szerintem ezzel az érzéssel tuti nem vagy egyedül.
2012. febr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi:-)
2012. febr. 12. 19:05
 8/15 anonim ***** válasza:

Én szoktam:)


Ilyenkor bemegyek a gyerekhez és mellette alszom matracon, vagy ő alszik velem - mondjuk ez nálatok nem nyerő ötlet, hiszen rendszeresen vagytok egyedül.


Nálam az is bevált, hogy végiggondoltam, ha bárki megtámadna, és bántani akarná a gyerekemet, akkor nem maradna egy ép csontja sem:)

Lefekvés előtt ellenőrzöm az ajtókat, ablakokat, ha be vannak zárva, akkor minden rendben.


A babával meg napközben több minden történhet, csak a sötét felnagyítja a dolgokat:D


Nyugi, koncentrálj pozitív energiákra és pozitív dolgokra, és elmúlik a szorongás.

Az egészséges félsz a sötéttől meg már nem gond:)

2012. febr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon szoktam félni,pedig nekem csak kb heti kétszer éjszakás a férjem,különösen miután lefektettem a kicsit(16 hónapos).Mi is falun lakunk,van két nagy komondorunk,de ha ugatnak azért esem pánikba hogy mi van,ha meg nem ugatnak,azt képzelem biztosan megölték őket.Elég szar érzés az biztos,meg is őrülnék ha a hét nagy részében ez lenne.Kitartást Neked! :)
2012. febr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, de én úúúúgy megkönnyebbültem:-) Kezdtem azt hinni, hogy bekattantam itt a nagy magányba. De ezekszerint tényleg nem vagyok egyedül. Eddig ő is csak kétszer ment hetente éjjelre, de mostanában többet osztják be éjszakára, én meg sz@rom össze magam. Próbáltam hogy átmegyek a gyerekhez, de abban sincs köszönet, mert ő meg felébred ha ott vagyok, és azt hiszi, hogy nappal van, és folyton játszani akar, ha meg nem ébred fel, akkor én figyelem minden szusszanását, akkor azért nem alszom, szóval elekergetem magam az őrületbe szó szerint:-) Én is körbe járom a házat, ajtó, ablakok. Kutyákkal ugyanez a helyzet, mondjuk nekünk csak egy van, az is csak díszkutya, nagynak nagy, de még a menydörgéstől is betojik, ha ugatnak az utcában a kutyák akkor azért figyelek, hgy ki jön megy, ha nem ugatnak akkor azért, mert mi ez a nagy síri csend. Így leírva nevetséges, még mosolygok is magamon. De ebben benne lenni ne vicces. Mindenesetre köszönöm nektek a bíztató és nyugtató szavakat, hogy nem vagyok bolond :-)
2012. febr. 12. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!